Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Μόλις τώρα, L-Nikos said:

και ανάκληση δεν γίνεται...ό,τι να ΄ναι δηλαδή!

Στην περίπτωση μου αναγράφεται:

 

Παράθεση

 

Η αίτησή σας έχει χαρακτηριστεί ως «Ειδική Περίπτωση», έχει προωθηθεί στο Δικαιούχο και βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.

Θα ενημερωθείτε για το πόρισμα του ελέγχου, για ενδεχόμενες εκκρεμότητες καθώς και για τις επόμενες ενέργειές σας, στην καρτέλα «Μηνύματα». Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή σας θα υποβληθεί αυτόματα οριστικά.

Στην τρέχουσα κατάσταση της αίτησης δεν προβλέπονται ενέργειες.

 

ίσως λοιπόν στις περιπτώσεις αυτές ΔΕΝ μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 λεπτά πριν, domos said:

Στην περίπτωση μου αναγράφεται:

 

ίσως λοιπόν στις περιπτώσεις αυτές ΔΕΝ μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως

Σε ποιες μπορείς δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, krank said:

Μήπως επειδή μπαίνετε ως σύμβουλοι έργου, δεν σαν δίνει δυνατότητα ακύρωσης..

όχι δοκίμασα και ως ωφελούμενος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε περίπτωση " 03.β Ειδική περίπτωση αίτησης " απο mozilla δεν μου βγάζει τη διαγραφή, αλλά απο chrome μου βγάζει το κουμπί διαγραφής!!!! Ωστόσο, αν γίνει ακύρωση και επανυποβολή, δεν ξέρω αν έχει νόημα, καθώς και θα χαθεί η προτεραιότητα και νομίζω πάλι θα μας βγάλει "ειδική περίπτωση αίτησης..

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να θέλουμε να κάνουμε μια διόρθωση σε μια οριστικά υποβληθείσα αίτηση (πχ να ανεβάσουμε ένα δικαιολογητικό) και να χάνουμε τον αριθμό πρωτοκόλλου ??

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν κάνω ακύρωση για τέτοιο λόγο .... ίσως αργότερα να μπορούν να διορθωθούν κι αυτά χωρίς να χάσεις τη σειρά σου !!!!

Και πάντα σε συνεργασία με τον πελάτη !!!

Στο κάτω-κάτω δικιά του είναι η αίτηση !!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mechgiann said:

Είναι δυνατόν να θέλουμε να κάνουμε μια διόρθωση σε μια οριστικά υποβληθείσα αίτηση (πχ να ανεβάσουμε ένα δικαιολογητικό) και να χάνουμε τον αριθμό πρωτοκόλλου ??

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Αν διαβάσεις τον οδηγό του προγράμματος, προβλέπει ότι μπορούν να κατατεθούν μετά την οριστικοποίηση της αίτησης δικαιολογητικά ΜΟΝΟ διευκρινιστικού χαρακτήρα στη περίπτωση που θα στα ζητήσει ο φορέας που ελέγχει..

Από και πέρα, αν για κάποιο λόγο δεν έχεις ανεβάσει ένα δικαιολογητικό, είτε γιατί δεν το είχες έτοιμο είτε γιατί το ξέχασες κλπ, τότε προφανώς και χάνεις τη σειρά σου.. Ούτε και εγώ συμφωνώ με την συγκεκριμένη λογική, δηλαδή δεν γίνεται να κρίνεται η ένταξη σε ένα πρόγραμμα από κάποιο εκ παραδρομής λάθος.. αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι τα πράγματα, και στην τελική ίσως είναι πιο δίκαιο.

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη υποβολή έβαλα στις προτάσεις αλλαγή κουφωμάτων χωρίς αλλαγή πατζουριών. Ο ιδιοκτήτης στη συνέχεια θέλησε να αλλάξει την πρόταση και να συμπεριλάβει και τα πατζούρια. Μπορώ μετά την ανάκληση και την επανυποβολή να αυξήσω  τον προϋπολογισμό;

Link to comment
Share on other sites

τελικώς πως μπορούμε να ακυρώσουμε μια αίτηση ειδικής περίπτωσης προκειμένου να ξανα υποβληθει? Ειναι πολυκατοικια με 4 διαμερισματα τα δυο σε ειδικη τα αλλα δυο σε προσωρινη (αυτα μαζι με την αιτηση πολυκατοικιας τα ακυρωσα). Δεν μπορω ομως να συνδεσω τα δυο διαμερισματα της ειδικης περιπτωσης στη νεα αιτηση πολυκατοικιας..

 

κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το helpdesk του προγράμματος είμαι σε αναμονή νέας τηλεφωνικής επικοινωνίας προκειμένου να με ενημερώσουν για τις ενέργειες που μπορώ να κάνω..

Edited by krank
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.