Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Δεν υπάρχει προθεσμία υποβολής αίτησης δανείου. Υπάρχει μόνο προθεσμία υπογραφής δανειακής σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε τηλεφώνημα που έκανα το πρωί στο helpdesk, μια κοπέλα μου είπε πως η προθεσμία για αίτηση δανείου είναι μέχρι τη Δευτέρα. 
Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν ήταν σίγουρη (για την ακρίβεια μου είπε "έτσι ξέρω εγώ"). Σε δεύτερη προσπάθεια που έκανα μήπως και πάρω κάποια πιο σίγουρη απάντηση δεν είχα καμία επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο helpdsek μου είπανε ότι  η προθεσμία για να γίνει η αίτηση ενεργή για λήψη δανείου είναι μέχρι τη Δευτέρα και ότι δεν ήξερε αν θα έχουμε κάποια παράταση για τα δικαιολογητικά. Εγώ της απάντησα ότι αν δεν ανεβάσουμε δικαιολογητικά δεν προχωράει έτσι κι αλλιώς η αίτηση και μου απάντησε να ρωτήσω καλύτερα στο υπουργείο.

Στο υπουργείο μου είπαν ότι δεν θα κλείσει για τις περιφέρειες που άνοιξαν πρώτες και ότι θα μπορούμε να προχωράμε τις αιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και αυτό.. εγώ έχω δυο πελάτες που δεν είναι έτοιμοι, το υπουργείο με έχει μιαμιση ώρα αναμονή..

Χριστίνα_Πολ. πρέπει δηλαδή να κάνουμε την πρώτη επιλογή ότι παίρνουμε δάνειο μέχρι την Δευτέρα και μετά θα έχουμε χρόνο να συμπληρώσουμε τα πεδία και να ανεβάσουμε τα δικαιολογητικά; Καλά κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, ata said:

Άλλο πάλι και αυτό.. εγώ έχω δυο πελάτες που δεν είναι έτοιμοι, το υπουργείο με έχει μιαμιση ώρα αναμονή..

Χριστίνα_Πολ. πρέπει δηλαδή να κάνουμε την πρώτη επιλογή ότι παίρνουμε δάνειο μέχρι την Δευτέρα και μετά θα έχουμε χρόνο να συμπληρώσουμε τα πεδία και να ανεβάσουμε τα δικαιολογητικά; Καλά κατάλαβα;

Στο helpdesk μου είπε η κοπέλα ότι το μόνο που μπορεί να μου πει με σιγουριά είναι ότι πρέπει να κάνουμε την αίτηση ενεργή για λήψη δανείου μέχρι τη Δευτέρα και ότι μετά για το αν θα έχουμε παράταση για τα δικαιολογητικά δεν ήξερε κάτι και να πάρω στο υπουργείο.

Στο υπουργείο μου είπαν ότι δεν θα κλείσει για τις περιφέρειες μας  χωρίς να μου πουν κάτι επιπλέον για τα δικαιολογητικά. 

Τώρα αυτή την προθεσμία των 75 ημερών γιατί μας την έχουν βάλει αν είναι το κλείσουν πάλι δεν ξέρω!! :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν καμία απ' τις προθεσμίες που έχει δώσει μέχρι τώρα το Υπουργείο δεν έχει ισχύει. Κανονικά θα έπρεπε για πολλούς να έχει ήδη λήξει η προθεσμία για επιλογή ή όχι δανείου με βάση τα όσα έλεγε ο οδηγός. Οπότε κάντε το περισσότερο που μπορείτε για το στάδιο στο οποίο βρισκόσαστε, δηλαδή τουλάχιστον να επιλέξετε τη λήψη δανείου. Από κει και πέρα λογικά θα ξαναανοίξουν τις περιφέρειες για δικαιολογητικά και όλα τα συναφή. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, katrmp said:

παιδια και σε αυτη την φάση, δεν είναι απαραιτητο να έχεις προσφορές. Ζητάς τα μέγιστα που σου είχε βγάλει το πρόγραμμα πρός δανειοδότηση, σωστά? Από ΄κει και πέρα στην υλοποίηση οι προσφορές μπορεί να είναι μικρότερες και άρα και το τελικο δάνειο. Δεν πειράζει σε αυτη την φάση κάτι, σωστα?

Kανεις σε αυτο που είχα ρωτήσει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.