Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

2 ώρες πριν, lloyd said:

Κατά την υποβολή της αίτησης δανείου στην Εθνική Τράπεζα (μετά τον έλεγχο πληρότητας) μου στέλνει και σε εμένα, από χθες που προσπαθώ, το παρακάτω μήνυμα:

Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : 02_VALIDATION_ERROR. Αιτιολογία : df_idDocIssueCountry:Invalid Value Ελλάδα for Lookup G11 
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

Το ίδιο σφάλμα παρουσιάστηκε και σ'εμενα σε αίτηση δανείου στην Εθνική, αιτήσεις σε άλλες τράπεζες προχώρησαν κανονικά, μάλλον κάτι φταίει στο σύστημα της Εθνικής.

Edited by spiliosa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος από τους συναδέλφους που έχει δουλέψει το σύστημα αυτές τις 2 βδομάδες να συνοψίσει τα δικαιολογητικά που πρέπει να ζητήσουμε από τους πελάτες, εκτός από αυτά που υπάρχουν στο taxis, την ταυτότητα κ' το εκκαθαριστικό μισθοδοσίας/σύνταξης;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, lloyd said:

Κατά την υποβολή της αίτησης δανείου στην Εθνική Τράπεζα (μετά τον έλεγχο πληρότητας) μου στέλνει και σε εμένα, από χθες που προσπαθώ, το παρακάτω μήνυμα:

Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : 02_VALIDATION_ERROR. Αιτιολογία : df_idDocIssueCountry:Invalid Value Ελλάδα for Lookup G11 
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

Το Help Desk σε παραπέμπει στην Τράπεζα...

Για άλλη μια φορά προβλήματα και χαμένες εργατοώρες.

Eμένα μου συνέβη στην Πειραιώς. Επικοινώνησα με την Τράπεζα και μου είπαν ότι συμβαίνει επειδή ο αιτών δεν έχει λογαριασμό στην Πειραιώς. (Το κακό είναι ότι στο σημείο αυτό δεν μπορείς να αλλάξεις την Τράπεζα.)  

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2018 at 11:56 ΠΜ, steve100 said:

βγάζει σε κανέναν κατα την υποβολή:

Σφάλμα κατά την υποβολή αίτησης Δανείου

1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR. Αιτιολογία : ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων: 
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ. 
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk

Έχεις πληροφόρηση για αυτό τελικά?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gkostis said:

Καλημέρα,

αν δηλώσεις ότι προχωράς με ίδια κεφάλαια και πας στο βήμα 5 "Επιλέξιμη Αίτηση προς Υπαγωγή",

υπάρχει περίπτωση να μπορείς να αλλάξεις σε δάνειο;

φαντάζομαι πως όχι, αλλά είπα να ρωτήσω...

Όχι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω μια αίτηση με

κόστος παρεμβάσεων:  8.161

Επιλέξιμος Προϋπολογισμός: 5.935

Ελάχιστα Απαιτούμενα Ίδια Κεφάλαια:  2.225  
Γιατί το κάνει αυτό? Σε όλες τις άλλες έχει μηδενικά Ίδια κεφάλαια
Edited by klapadora
Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2018 at 8:37 ΜΜ, θανος_ said:
... σας γνωρίζουμε ότι η αίτησή σας...... απορρίφθηκε.
 
Η αιτιολογία απόρριψης είναι η εξής:   11
ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό

επανέρχομαι στο ερώτημα μου
στην τράπεζα (Εθνική) η υπεύθυνη δήλωσε μάλλον άγνοια και μου είπε μάλλον να βάλω εγγυητή.
Το πρόγραμμα όμως δεν έχει πια δυνατότητα προσθήκης εγγυητή. Με προτρέπει να πάω σε άλλη τράπεζα, η να τα βάλουμε από τη τσέπη μας, η να αποσυρθούμε τελείως.
 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στην πρώτη καρτέλα κατά την απόφασή δανειοδότησης, στο ποσό αιτηθέντος δανείου καταχωρούμε το μέγιστο επιτρεπόμενο ποσό δανείου που έχει βγει στην πρώτη φάση της αίτησης;;;;

Edited by Panoslev
Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, klapadora said:

Καλησπέρα!

Έχω μια αίτηση με

κόστος παρεμβάσεων:  8.161

Επιλέξιμος Προϋπολογισμός: 5.935

Ελάχιστα Απαιτούμενα Ίδια Κεφάλαια:  2.225  
Γιατί το κάνει αυτό? Σε όλες τις άλλες έχει μηδενικά Ίδια κεφάλαια

Εάν επιλέξεις να λάβεις δάνειο, τα ελάχιστα απαιτούμενα ιδιωτικά κεφάλαια θα πρέπει να στα βγάζει μηδενικά, καθότι αυτά θα καλυφθούν απ΄ το δάνειο. Εάν όμως προχωρήσεις την αίτηση χρησιμοποιώντας ίδια κεφάλαια με το ποσοστό που αντιστοιχεί στην ιδιωτική συμμετοχή σου, θα σου βγάλει τα αντίστοιχα Ελάχιστα Απαιτούμενα Ίδια Κεφάλαια που απαιτούνται, βάσει του προυπολογισμού των παρεμβάσεων.

19 λεπτά πριν, Panoslev said:

Ερώτηση: Στην πρώτη καρτέλα κατά την απόφασή δανειοδότησης, στο ποσό αιτηθέντος δανείου καταχωρούμε το μέγιστο επιτρεπόμενο ποσό δανείου που έχει βγει στην πρώτη φάση της αίτησης;;;;

Ναι, εφόσον επιθυμείς όλη η ιδιωτική συμμετοχή σου να καλυφθεί με το δάνειο.

 

Edited by Astrolavos
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Astrolavos said:

Εάν επιλέξεις να λάβεις δάνειο, τα ελάχιστα απαιτούμενα ιδιωτικά κεφάλαια θα πρέπει να στα βγάζει μηδενικά, καθότι αυτά θα καλυφθούν απ΄ το δάνειο. Εάν όμως προχωρήσεις την αίτηση χρησιμοποιώντας ίδια κεφάλαια με το ποσοστό που αντιστοιχεί στην ιδιωτική συμμετοχή σου, θα σου βγάλει τα αντίστοιχα Ελάχιστα Απαιτούμενα Ίδια Κεφάλαια που απαιτούνται, βάσει του προυπολογισμού των παρεμβάσεων.

Ναι, εφόσον επιθυμείς όλη η ιδιωτική συμμετοχή σου να καλυφθεί με το δάνειο.

 

Στην πρώτη φάση μου βγάζει ΜΕΓΙΣΤΟ ΕΠΙΤΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΔΑΝΕΙΟΥ: 7.353,38 και ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΑΠΙΤΟΥΜΕΝΑ ΙΔΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ 0,16. Εγώ επιθυμώ όλο το ποσό σε δάνειο άρα βάζω το άθροισμα των δυο ή το μέγιστο ποσό επιτρεπομενου δανείου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.