Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, klapadora said:

Καλησπέρα!

Έχω μια αίτηση με

κόστος παρεμβάσεων:  8.161

Επιλέξιμος Προϋπολογισμός: 5.935

Ελάχιστα Απαιτούμενα Ίδια Κεφάλαια:  2.225  
Γιατί το κάνει αυτό? Σε όλες τις άλλες έχει μηδενικά Ίδια κεφάλαια

Δες στο έντυπο αίτησης του προγράμματος στην αντίστοιχη αίτηση τα παρακάτω:

Συνολικό κόστος παρεμβάσεων, Επιλέξιμο κόστος παρεμβάσεων και ιδιωτική συμμετοχή... αν σου βγάζει ιδιωτική συμμετοχή 2225 και επιλέξιμο 5935, σημαίνει ότι τα 2225 ευρώ είναι εκτός επιλέξιμου προϋπολογισμού και θα καλυφθούν με ίδια κεφάλαια... μήπως έχει γίνει λάθος στις παρεμβάσεις (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ) ????

 

ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟΥΣ ΕΓΓΥΗΤΕΣ , ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ?

@gab pet

τον κωδικό που επιθυμείς για τον λογαριασμό του εγγυητή ...

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Panoslev said:

Στην πρώτη φάση μου βγάζει ΜΕΓΙΣΤΟ ΕΠΙΤΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΔΑΝΕΙΟΥ: 7.353,38 και ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΑΠΙΤΟΥΜΕΝΑ ΙΔΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ 0,16. Εγώ επιθυμώ όλο το ποσό σε δάνειο άρα βάζω το άθροισμα των δυο ή το μέγιστο ποσό επιτρεπομενου δανείου;;;;

@Astrolavos

η ιδιωτική συμμετοχή είναι μη επιλέξιμη, είναι το ποσό που "περισσεύει" αφού καλυφθεί ο επιλέξιμος προϋπολογισμός!!!

Το δάνειο είναι μέρος (ποσοστό) του επιλέξιμου προϋπολογισμού μόνο !!!

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, ppanag said:

Δες στο έντυπο αίτησης του προγράμματος στην αντίστοιχη αίτηση τα παρακάτω:

Συνολικό κόστος παρεμβάσεων, Επιλέξιμο κόστος παρεμβάσεων και ιδιωτική συμμετοχή... αν σου βγάζει ιδιωτική συμμετοχή 2225 και επιλέξιμο 5935, σημαίνει ότι τα 2225 ευρώ είναι εκτός επιλέξιμου προϋπολογισμού και θα καλυφθούν με ίδια κεφάλαια... μήπως έχει γίνει λάθος στις παρεμβάσεις (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ) ????

 

@gab pet

τον κωδικό που επιθυμείς για τον λογαριασμό του εγγυητή ...

εννοεις password.? δεν δεχεται κατι τετοιο. πρέπει να επιβεβαιωθεί καπου πιο πριν στα στοχεια της αιτησης ?

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, gab pet said:

εννοεις password.? δεν δεχεται κατι τετοιο. πρέπει να επιβεβαιωθεί καπου πιο πριν στα στοχεια της αιτησης ?

τον κωδικό που έρχεται στο email όταν κάνεις εγγραφή στην πρώτη είσοδο ...

 

9 λεπτά πριν, Panoslev said:

Αιτούμαι από την τράπεζα δάνειο 7.500 και στο τέλος ολοκληρώνω τις εργασίες χρησιμοποιώντας τα 5.000. Τα υπόλοιπα χρήματα τι γίνονται;;;

επιστρέφονται στην τράπεζα...

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, ppanag said:

τον κωδικό που έρχεται στο email όταν κάνεις εγγραφή στην πρώτη είσοδο ...

 

επιστρέφονται στην τράπεζα...

με τον κωδικο που ηρθε στο mail, εκανα επιβεβαιωση το email. Οκ μέχρι εκεί. Στην συνέχεια στα στοιχεία του εγγυητή δεν τον δεχεται τον κωδικό αυτό. είναι το πρώτο που δοκίμασα. Εβαλα και αυτόν και δοκίμασα και νεο password. Αλλά η σελίδα δεν προχωράει, είτε πατήσω enter είτε αναζήτηση. Ειμαι στο σχετικό πεδίο ΚΩΔΙΚΟΣ που φαινεται στην εικονα. Εχω συμπληρωσει τα στοιχεια του εγγυητη και δεν μπορώ να προχωρήσω

Νέα_εικόνα.bmp

Edited by gab pet
επισυναψη εικονας
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, θανος_ said:

επανέρχομαι στο ερώτημα μου
στην τράπεζα (Εθνική) η υπεύθυνη δήλωσε μάλλον άγνοια και μου είπε μάλλον να βάλω εγγυητή.
Το πρόγραμμα όμως δεν έχει πια δυνατότητα προσθήκης εγγυητή. Με προτρέπει να πάω σε άλλη τράπεζα, η να τα βάλουμε από τη τσέπη μας, η να αποσυρθούμε τελείως.
 

Νομίζω ότι αν επιλέξεις "Επιθυμώ να υποβάλλω νέα αίτηση για προέγκριση δανείου, σε άλλη Τράπεζα",

μπορείς να υποβάλλεις αίτηση και στην ίδια τράπεζα ... με εγγυητή αυτή τη φορά !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, gab pet said:

με τον κωδικο που ηρθε στο mail, εκανα επιβεβαιωση το email. Οκ μέχρι εκεί. Στην συνέχεια στα στοιχεία του εγγυητή δεν τον δεχεται τον κωδικό αυτό. είναι το πρώτο που δοκίμασα. Εβαλα και αυτόν και δοκίμασα και νεο password. Αλλά η σελίδα δεν προχωράει, είτε πατήσω enter είτε αναζήτηση. Ειμαι στο σχετικό πεδίο ΚΩΔΙΚΟΣ που φαινεται στην εικονα. Εχω συμπληρωσει τα στοιχεια του εγγυητη και δεν μπορώ να προχωρήσω

Νέα_εικόνα.bmp

κάτι δεν καταλαβαίνω καλά ....

σε αυτή την εικόνα έφτασες κάνοντας login με τους κωδικούς του εγγυητή ???  

Αν "ναι" τότε ίσως δεν τον έχεις δηλώσει ακόμα ως εγγυητή στην αίτηση του ωφελούμενου... που προηγείται...

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις παω να αποστειλω την αιτηση στην eurobank μου βγαζει το εξης μηνυμα 

Θέμα
Σφάλμα κατά την υποβολή αίτησης Δανείου
Μήνυμα
1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR. Αιτιολογία : ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων: 
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ. 
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.
 
 
απο το μεσημερι προσπαθω και η αιτηση για την τραπεζα δεν φευγει.
πηρα τηλεφωνο στο help desk και στην τραπεζα και δεν ξερουν να μου απαντησουν.
παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.