Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

2 ώρες πριν, ppanag said:

Δες στο έντυπο αίτησης του προγράμματος στην αντίστοιχη αίτηση τα παρακάτω:

Συνολικό κόστος παρεμβάσεων, Επιλέξιμο κόστος παρεμβάσεων και ιδιωτική συμμετοχή... αν σου βγάζει ιδιωτική συμμετοχή 2225 και επιλέξιμο 5935, σημαίνει ότι τα 2225 ευρώ είναι εκτός επιλέξιμου προϋπολογισμού και θα καλυφθούν με ίδια κεφάλαια... μήπως έχει γίνει λάθος στις παρεμβάσεις (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ) ????

 

Όλες οι παρεμβάσεις φαίνονται σωστές και το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ σωστό φαίνεται δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο μου αφαιρεί τα 2,225 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μολις παω να αποστειλω την αιτηση στην eurobank μου βγαζει το εξης μηνυμα 

Θέμα
Σφάλμα κατά την υποβολή αίτησης Δανείου
Μήνυμα
1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR. Αιτιολογία : ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων: 
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ. 
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.
 
 
απο το μεσημερι προσπαθω και η αιτηση για την τραπεζα δεν φευγει.
πηρα τηλεφωνο στο help desk και στην τραπεζα και δεν ξερουν να μου απαντησουν.
παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

@klapadora Δες πώς υπολογίζει τον επιλέξιμο προϋπολογισμό προσεχτικά ... π.χ. πόσα τ.μ. είναι το διαμέρισμα ???

Και μετά τις παρεμβάσεις μια-μια...

Μήπως έχει περαστεί κάτι λανθασμένα ???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ευχαριστώ.

Είχα υπολογίσει τα Λοιπά σταθερά ή κινητά συστήματα σκίασης   σαν Εξωτερικό προστατευτικό φύλλο με 140 ευρώ/m2.

Μήπως ξερεις τι γίνεται αν ακυρώσω την αίτηση και υποβάλω νέα?

Link to comment
Share on other sites

αν δηλώσουμε εγγυητη θα χρειαστει στην πορεία κάπου η φυσικη του παρουσία σε αυτη την φάση μεχρι να ολοκληρωθει? ή τελειώνει ηλεκτρονικα΄?

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας παρακαλώ. 

Έχω κάνει αίτηση , είναι ειδική περίπτωση και πλέον δεν μου βγάζει το μήνυμα ως επιλαχών.

Όμως, έχω κάνει λάθος στα οικονομικά στοιχεία. 

Το εισόδημα μαζί με την γυναίκα μου είναι κάτω από είκοσι χιλιάδες και συμπλήρωσα κατά λάθος ίδιο ποσό εισοδήματος και στα τέκνα,(τα τέκνα δεν έχουν εισόδημα), με αποτέλεσμα να εκτοξευτεί το εισόδημα μας ~ 36-37 χιλιάδες. Το ποσοστό επιχορήγησης που μου βγάζει, είναι 40% ενώ θα έπρεπε να είναι 70% με δύο ανήλικα τέκνα. 

Μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω?

Δεν θα έπρεπε τα οικονομικά στοιχεία να ελέγχονται και από το TAXIS? 

Υπάρχει περίπτωση να μην διορθωθεί? 

Υ. Γ. Αν είχα εισόδημα 45.000 και δήλωνα 18.000 θα έπαιρνα επιχορήγηση 70% ?

Δεν γίνεται με κάποιο τρόπο ταυτοποίηση τα στοιχεία? 

Edited by Γαλανόλευκα
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, klapadora said:

Έχεις δίκιο ευχαριστώ.

Είχα υπολογίσει τα Λοιπά σταθερά ή κινητά συστήματα σκίασης   σαν Εξωτερικό προστατευτικό φύλλο με 140 ευρώ/m2.

Μήπως ξερεις τι γίνεται αν ακυρώσω την αίτηση και υποβάλω νέα?

Αν ακυρώσεις την αίτηση πας ως επιλαχόντας ..... νομίζω πως πρέπει να επιλέξει ο ιδιοκτήτης, διότι ρισκάρει να μην πάρει τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ppanag said:

κάτι δεν καταλαβαίνω καλά ....

σε αυτή την εικόνα έφτασες κάνοντας login με τους κωδικούς του εγγυητή ???  

Αν "ναι" τότε ίσως δεν τον έχεις δηλώσει ακόμα ως εγγυητή στην αίτηση του ωφελούμενου... που προηγείται...

 

Ναι, δεν δήλωσα εγγυτη στην αιτηση ωφελούμενου, προσπάσθησα πρώτα να περάσω τον εγγυητη και μετά, θα τον επέλεγα από την αίτηση (νομίζω έτσι εκανα και με τον σύμβουλο έργου)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είναι εγγεγραμμένος ο εγγυητής, μπορείς να τον δηλώσεις μπαίνοντας ως ωφελούμενος.

Στη συνέχεια (μπαίνοντας ως εγγυητής), ακριβώς στην εικόνα που ανέβασες θα βλέπεις κάτω την αίτηση στην οποία είναι εγγυητής...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, lloyd said:

Κατά την υποβολή της αίτησης δανείου στην Εθνική Τράπεζα (μετά τον έλεγχο πληρότητας) μου στέλνει και σε εμένα, από χθες που προσπαθώ, το παρακάτω μήνυμα:

Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : 02_VALIDATION_ERROR. Αιτιολογία : df_idDocIssueCountry:Invalid Value Ελλάδα for Lookup G11 
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

Το Help Desk σε παραπέμπει στην Τράπεζα...

Για άλλη μια φορά προβλήματα και χαμένες εργατοώρες.

Να ενημερώσω ότι σήμερα λύθηκε το πρόβλημα με την Εθνική Τράπεζα και "πήρε" την αίτηση για οικονομική προέγκριση δανείου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.