Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδάφιο 2.4 του εγχειριδίου προγράμματος για το Εξοικ. ΙΙ, για τη διαδικασία Δανειοδότησης.

Υ.Γ. Δεν βιαζόμαστε να πάρουμε απάντηση για αυτό που ενδιαφερόμαστε.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ολοκληρωθεί η αποστολή στην τράπεζα μπορείς να την ακυρώσεις. Αλλιώς θα μείνεις μπλοκαρισμένος

Link to comment
Share on other sites

δεν προχωρά η αίτηση ...βγάζει μήνυμα 1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR. Αιτιολογία : ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων:
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

Link to comment
Share on other sites

τους πήρα τηλ και μου λεν ασυναρτησίες...είμαι στο στάδιο 04.α Έγκριση οικονομικής προέγκρισης και δε μπορώ να κάνω ακύρωση...θέλω να ακυρώσω και να προχωρήσω με ιδία κεφάλαια

Edited by gountas
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gountas said:

μου βγάζει κάτι περίεργα μηνύματα που αναφέρονται και πιο πάνω , Πήρα την EYROBANK-τρομάρα τους- και μου λέγαν κάτι ασυναρτησίες...

 

52 λεπτά πριν, gountas said:

δεν προχωρά η αίτηση ...βγάζει μήνυμα 1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR. Αιτιολογία : ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων:
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

Τώρα μάλιστα .... άλλο "κάτι περίεργα" και άλλο "κάτι συγκεκριμένα" (μήπως ο πελάτης σου δεν έχει λογαριασμό σε αυτή την τράπεζα???  καλό θα ήταν να πάει από το κατάστημα να δει τι συμβαίνει)

Σχετικά με την ακύρωση τώρα ... αν δεν μπορέσεις να ολοκληρώσεις την αίτηση, τότε θα περιμένεις γιατί δεν ακυρώνεται στα μισά (ακόμα)....

Αλλά και τα ίδια κεφάλαια, πάλι περιμένουν !!! Υπομονή .....

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα κάνω εγγραφή νέου εγγυητή ?

Στην αρχική σελίδα δεν υπάρχει πλέον η επιλογή "εγγραφή".

 

Link to comment
Share on other sites

@apostolidis Για εγγραφή νέου εγγυητή τα βήματα είναι τα εξής:

https://exoikonomisi.ypen.gr/

Είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα > Σύνδεση > Σύνδεση ως Εγγυητής > Συνέχεια > username/password του taxis > Εξουσιοδότηση > Διεύθυνση email > Συνέχεια

Μετά έρχεται email στη διεύθυνση που δήλωσες (που δε πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί ξανά στο σύστημα)...

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, ppanag said:

@apostolidis Για εγγραφή νέου εγγυητή τα βήματα είναι τα εξής:

https://exoikonomisi.ypen.gr/

Είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα > Σύνδεση > Σύνδεση ως Εγγυητής > Συνέχεια > username/password του taxis > Εξουσιοδότηση > Διεύθυνση email > Συνέχεια

Μετά έρχεται email στη διεύθυνση που δήλωσες (που δε πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί ξανά στο σύστημα)...

Σωστά έχεις δίκιο...είχα ξεχάσει την διαδικασία εγγραφης.

Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση πολυκατοικίας...

Αίτηση για δάνειο κάνει και ο εκπρόσωπος της πολυκατοικίας ή μόνο ο ιδιοκτήτης του κάθε διαμερίσματος?

Αν είναι 2 διαμερίσματα με τον ίδιο ιδιοκτήτη, αυτός κάνει 2 αιτήσεις για δάνειο ή μία συνολική?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.