Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Μια πολύ αρχική απορία έχω: αν κάποιος δε θέλει να πάρει δάνειο πού το συμπληρώνει? Δεν το έχω ψάξει πολύ, έχω μόνο μία αίτηση ως ωφελούμενη, αλλά στην πλατφόρμα δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω. Αν ξέρει κάποιος ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Στην Κεντρική οθόνη αίτησης μόλις πατάμε συνέχεια βγαίνει αναδυόμενο παράθυρο που ρωτά αν θες ή όχι δάνειο

Εγχειρίδιο Π_Σ ΕΚΟ ΙΙ - Διαδικασία Δανειοδότησης.jpg

Edited by GiannisK64
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ακριβώς σειρά δηλώνουμε κάποιον σαν εγγυητή;

Πρώτα κάνει την αίτηση για δάνειο ο δικαιούχος με τους κωδικούς του και στην συνέχεια μπαίνει ο εγγυητής με τους δικούς του κωδικούς ή το αντίστροφο;

Link to comment
Share on other sites

Για εγγραφή νέου εγγυητή τα βήματα είναι τα εξής:

https://exoikonomisi.ypen.gr/

Είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα > Σύνδεση > Σύνδεση ως Εγγυητής > Συνέχεια > username/password του taxis > Εξουσιοδότηση > Διεύθυνση email > Συνέχεια

Μετά έρχεται email στη διεύθυνση που δήλωσες (που δε πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί ξανά στο σύστημα)...

Στη συνέχεια ο ωφελούμενος μπορεί να τον ορίσει ως εγγυητή !!!

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.Λοιπόν όρισα τον εγγυητή με τους δικούς μου κωδικούς(ωφελούμενος).

Στην συνέχεια που μπαίνει ξανά ο εγγυητής για να κάνει την αποδοχή, στην καρτέλα "στοιχεία αίτησης δανείου" εκεί που λέει στοιχεία ενεχόμενου εννοεί του ωφελούμενου ή του εγγυητή;

Αν είναι του ωφελούμενου είναι ακριβώς τα ίδια στοιχεία που έβαλε και αυτός στην δικιά του αίτηση.Ποια η λογική να τα συμπληρώσει και ο εγγυητής;

Ανεβάζω και screenshot της καρτέλας στην οποία αναφέρομαι.

aaa.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ioulida_arxitekt said:

Καλησπέρα!

Μια πολύ αρχική απορία έχω: αν κάποιος δε θέλει να πάρει δάνειο πού το συμπληρώνει? Δεν το έχω ψάξει πολύ, έχω μόνο μία αίτηση ως ωφελούμενη, αλλά στην πλατφόρμα δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω. Αν ξέρει κάποιος ας πει.

Ψαξτο και μετα ξαναρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γενική ερώτηση, αν η αίτηση έχει γίνει από σύζυγο που δεν έχει εισόδημα και τα έσοδα της οικογένειας είναι από τον συνταξιούχο σύζυγο, τότε δηλώνουμε ως κατηγορία δικαιολογτητικών συνταξιούχοι ή προχωράμε με αποθήκευση χωρίς να επιλέξουμε κάποια κατηγορία;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.