Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 ώρες πριν, salpigoal said:

Τελικά ρε παιδιά αύξηση του προυπολογιμού μπορούμε να έχουμε προσθέτοντας παρεμβάσεις?

Υπήρξε ποτέ τέτοιο ενδεχόμενο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κάποιος έχει εγγραφεί στο σύστημα αλλά δεν έχει κάνει οριστική υποβολή (δεν εχει εκδόσει ακόμη καν ενεργειακό πιστοποιητικό)...

Υπάρχει δυνατότητα να προχωρήσει τώρα την διαδικασία και να υποβάλλει αίτηση?

Σαν επιλαχών έχει πιθανότητες έγκρισης?

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2018 at 11:47 ΠΜ, mechgiann said:

 

Πελάτης μου θελει να κανουμε αιτηση στην Πειραιως ενω το συστημα βρισκεται σε αναμονη απο Εθνικη. δεν θυμαμαι να τελειωσα οριστικα την αιτηση δανειου ουτε πατησα ελεγχο πληροτητας. μου το εχει γκριζαρισμενο και δεν μπορω να το πατησω. επισεις μου εχει εναν 1 στην καρτελα προθεσμιες οπου απλα δειχνει οτι υπαρχει ενεργη αιτηση. στο helpdesk μια βδομαδα δεν απανταει κανεις. πως καταργω την ενεργη αιτηση να κανω απο την αρχη στην αλλη τραπεζα

Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιως 26 ημερες αναμονη και σημερα...30 μερες δεν εχει προθεσμια βασει Νομου?

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

Πριν την οριστική υπαγωγή που πάει στην τράπεζα για το δάνειο, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω εντελώς σενάρια? Πρέπει να κάνω ανάκληση του αρχικού ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ξέρει κανείς αν στο πεδίο που ζητάει να απαντήσουμε αν το ακίνητο είναι μισθωμένο ή όχι (δεν υπάρχει αλλη επιλογή περα απο ναι ή οχι ) τι πρέπει να απαντήσουμε σε περίπτωση πουη έχουμε δωρεάν παραχώρηση από τον ιδιοκτήτη στους γονείς του?

Πρόκειται για δάνειο από ΠΕΙΡΑΙΩΣ οπου υπάρχει πεδίο ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (!!??)

 

ευχαριστω

Edited by gab pet
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2018 at 6:55 ΜΜ, ba2323 said:

Καλησπέρα,

έχω το εξής θέμα! Μια από τις αιτήσεις μου έχει χαρακτηριστεί ως ειδική περίπτωση χωρίς να εμπίπτει σε καμία από τις περιπτώσεις που αναλύονται στον οδηγό. Πρέπει να κάνω κάποια κίνηση ή θα λυθεί το θέμα όταν αρχίσουν οι έλεγχοι στις ειδικές περιπτώσεις?

Καλημέρα!

Εάν έχεις επιλέξει ότι ανήκεις σε ειδική περίπτωση ενώ δεν ισχύει πρέπει να ακυρώσεις την αίτηση και να την υποβάλλεις από την αρχή. Στη δική μου περίπτωση, λόγο προβλήματος του συστήματος δε δεχόταν την αίτηση μου παρά μόνο σαν ειδική περίπτωση το οποίο δεν ίσχυε. Τελικά την υπέβαλα από την αρχή και το δέχτηκε (έχουν προστεθεί στο σύστημα επιλογές που δεν υπήρχαν στις 2/4 που είχα υποβάλλει).

Link to comment
Share on other sites

Σαν εγγυητή στο εξοικονομώ δεν μου δέχεται το ΑΦΜ του τέκνου που μπαίνει σαν εγγυητής. Το αφμ ειναι το σωστό. Το εχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος ?

H αίτηση είναι σε Εθνικη τράπεζα. Ωστόσο εγγυητής μπάινει ο γίος της ιδιοκτήτριας. Επιτρέπεται επειδή είναι α βαθμού συγγένεια;

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.