Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Κάποια πράγματα πρέπει να είναι αυτονόητα. Η υπεύθυνη δήλωση προμηθευτή γίνεται πριν το Β' ΠΕΑ. Αν ήταν αλλιώς θα τους ψάχναμε στο τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

Καποιος προμηθευτής, ο οποιος έχει ήδη λάβει προκαταβολή στον τραπεζικό λογαριασμό που έχει δηλώσει στο σύστημα, θέλει τωρα να αλλάξει τον τραπεζικό λογαριασμό στον οποίο θα λάβει την επιχορήγηση. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, GriGaS said:

Κάποια πράγματα πρέπει να είναι αυτονόητα. Η υπεύθυνη δήλωση προμηθευτή γίνεται πριν το Β' ΠΕΑ. Αν ήταν αλλιώς θα τους ψάχναμε στο τέλος.

Έχεις δίκιο, ήταν μλκία η ερώτηση που έκανα... Εν το μεταξύ κοίταξα χθες ένα περσινό εξοικονομώ και όντως το Α ΠΕΑ είχα. 

Δεν ξέρω γιατί σκάλωσα έτσι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής λογαρισμού προμηθευτή όταν μια αίτηση είναι στο στάδιο Υλοποίησης δλδ 07?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω αίτηση δανείου στην eurobank και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR.
Αιτιολογία :

Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ......

Σε διώροφο, με ισόγειο (μόνο χώρους στάθμευσης) και έναν όροφο (οροφοδιαμερισμα 1ου ορόφου) έγινε αίτηση στο εξοικ. ιι.

Μου έβγαλαν παρατηρήσεις ....

Στο παράρτημα ιιι που ανέβηκε στο σύστημα το ακίνητο αναφέρεται ως "ΙΣΟΓΕΙΑ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ", ενώ στην αίτηση του συστήματος αναφέρεται "ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ" και στο ΠΕΑ "1ος όροφος". Επιπλέον στην άδεια το ισόγειο αναφέρεται ως χώρος στάθμευσης.

Μου ζητάει να αναρτήσω: το έντυπο παρεμβάσεων συμπληρωμένο ορθά σε όλα τα πεδία.

Τι να κάνω;

α)να γράψω στο παράρτημα ιιι μεμονωμένο διαμέρισμα 1ου ορόφου;

β)μπορώ να επέμβω στο σύστημα και να αλλάξω την αίτηση;

γ)μπορώ να αλλάξω το ΠΕΑ;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gio said:

ΒΟΗΘΕΙΑ......

Σε διώροφο, με ισόγειο (μόνο χώρους στάθμευσης) και έναν όροφο (οροφοδιαμερισμα 1ου ορόφου) έγινε αίτηση στο εξοικ. ιι.

Μου έβγαλαν παρατηρήσεις ....

Στο παράρτημα ιιι που ανέβηκε στο σύστημα το ακίνητο αναφέρεται ως "ΙΣΟΓΕΙΑ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ", ενώ στην αίτηση του συστήματος αναφέρεται "ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ" και στο ΠΕΑ "1ος όροφος". Επιπλέον στην άδεια το ισόγειο αναφέρεται ως χώρος στάθμευσης.

Μου ζητάει να αναρτήσω: το έντυπο παρεμβάσεων συμπληρωμένο ορθά σε όλα τα πεδία.

Τι να κάνω;

α)να γράψω στο παράρτημα ιιι μεμονωμένο διαμέρισμα 1ου ορόφου;

β)μπορώ να επέμβω στο σύστημα και να αλλάξω την αίτηση;

γ)μπορώ να αλλάξω το ΠΕΑ;

 

 

 

Το α.

Πώς προέκυψε το "ΙΣΟΓΕΙΑ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ";

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gio said:

ΒΟΗΘΕΙΑ......

Σε διώροφο, με ισόγειο (μόνο χώρους στάθμευσης) και έναν όροφο (οροφοδιαμερισμα 1ου ορόφου) έγινε αίτηση στο εξοικ. ιι.

Μου έβγαλαν παρατηρήσεις ....

Στο παράρτημα ιιι που ανέβηκε στο σύστημα το ακίνητο αναφέρεται ως "ΙΣΟΓΕΙΑ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ", ενώ στην αίτηση του συστήματος αναφέρεται "ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ" και στο ΠΕΑ "1ος όροφος". Επιπλέον στην άδεια το ισόγειο αναφέρεται ως χώρος στάθμευσης.

Μου ζητάει να αναρτήσω: το έντυπο παρεμβάσεων συμπληρωμένο ορθά σε όλα τα πεδία.

Τι να κάνω;

α)να γράψω στο παράρτημα ιιι μεμονωμένο διαμέρισμα 1ου ορόφου;

β)μπορώ να επέμβω στο σύστημα και να αλλάξω την αίτηση;

γ)μπορώ να αλλάξω το ΠΕΑ;

 

 

 

Από ότι καταλαβαίνω είναι μονοκατοικία. Άρα θα διορθώσεις το παράρτημα κ θα γράψεις μονοκατοικία.  Θα κάνεις κ 2 υπεύθυνες δηλώσεις, μία του ενεργειακού επιθεωρητή κ μία του ωφελούμενου που θα λένε ότι πρόκειται για μονοκατοικία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σε αίτηση με κάλυψη από ίδια κεφάλαια 40% διαπίστωσα ότι ο ενδιαφερόμενος από λάθος είχε καταβάλλει το 30% και όχι το 40%. Υπάρχει κάποιο θέμα αν πληρωθεί το 10% που απομένει τώρα; Οι προμηθευτές έχουν κόψει ήδη τα αντίστοιχα παραστικά. Σας ευχαριστώ.

 

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, akis73 said:

Παιδιά καλησπέρα, σε αίτηση με κάλυψη από ίδια κεφάλαια 40% διαπίστωσα ότι ο ενδιαφερόμενος από λάθος είχε καταβάλλει το 30% και όχι το 40%. Υπάρχει κάποιο θέμα αν πληρωθεί το 10% που απομένει τώρα; Οι προμηθευτές έχουν κόψει ήδη τα αντίστοιχα παραστικά. Σας ευχαριστώ.

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να σπάσει το ποσό των ιδίων κεφαλαίων σε 2 καταθέσεις. Το θέμα είναι καλύψει την συμμετοχή του.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.