Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

αφου έχει πληρωθεί κιόλας να σε ρωτήσω:

1. στις ΑΠΥ τίς δικές μάς για τα 2 ΠΕΑ, που τα πληρωθηκαμε μέσω τραπεζικού συστήματος γράφετε κάτι πάνω? π.χ <<εξοφλήθη>> ή <<εξοφληθη μέσω τραπέζης>> ή μήπως κλικάρετε την ένδειξη <<μετρητα>>?

2. στου συμβούλου έργου κλικάρετε την ένδειξεη <<επι πίστώσει>>?

3. Τα πιστοποιητικά με τα ενεργειακα χαρακτηριστικά σε ποιό σημείο στο Πληροφοριακό συστημα ανεβαινουν?

4. Τα ανεβάζετε σε ένα αρχείο όλα μαζί π.χ για τον αλουμινά ένα pdf που έχει τα παντα (δηλώσεις επιδόσεων, CE κλπ)? ή τα σπάτε σε αρχεία και τα ονοματίζετε?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ , οπότε κι αλλοι συνάδελφοι στίς 2 ΑΠΥ που γίνεται εξοφληση ΠΕΑ μέσω τραπεζας, δεν γράφουν τίποτα πάνω στίς ΑΠΥ? π.χ <<εξοφλήθη>> ή <<εξοφληθη μέσω τραπέζης>> ή μήπως κλικάρετε την ένδειξη <<μετρητα>>?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα . Θα ήθελα να σε ρωτήσω και εγώ κάτι. Η αποπληρωμή εκτελέσθηκε  από τη στιγμή που ήσουν στο στάδιο 9 μετά από 2 μήνες? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση υπενθύμιση...

Για τις εισφορές που πληρώθηκαν στο ΙΚΑ για μία μικρής κλίμακας ανεβάζω τι ακριβώς από το ΙΚΑ; Το αποδεικτικό παραλαβής ΑΠΔ; Το εντυπο μεταβολής στοιχείων οικοδομοτεχνικού έργου; Την απόδοση αριθμού μητρώου; Τι από όλα;

(Μαζί θα βάλω και τα αποδεικτικά πληρωμής των εισφορών φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Σε αίτηση με ίδια κεφάλαια μου ήρθε το παρακάτω:

Αρνητικά αποτελέσματα ελέγχου Τελικής Εκταμίευσης

  • Κατόπιν διενέργειας ελέγχου και σύμφωνα με τα οριζόμενα στον Οδηγό του Προγράμματος, παρακαλούμε να αναρτήσετε τα ζητούμενα δικαιολογητικά στην αίτησή σας.

Δαπάνες / Παραστατικά / Έξοδα

  • Παραστατικά , ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ : Παρακαλούμε αναρτήστε τη δανειακή σύμβαση.

Συνάντησε κανείς κάτι παρόμοιο; 

Να ανεβάσω pdf που να λέει ότι είμαι με ίδια κεφάλαια; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, katrmp said:

ευχαριστώ , οπότε κι αλλοι συνάδελφοι στίς 2 ΑΠΥ που γίνεται εξοφληση ΠΕΑ μέσω τραπεζας, δεν γράφουν τίποτα πάνω στίς ΑΠΥ? π.χ <<εξοφλήθη>> ή <<εξοφληθη μέσω τραπέζης>> ή μήπως κλικάρετε την ένδειξη <<μετρητα>>? 

τίποτα.

θα ανεβάσεις την ΑΠΥ μαζί με το καταθετήριο στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Fade2Black said:

Καλησπέρα, μία ερώτηση υπενθύμιση...

Για τις εισφορές που πληρώθηκαν στο ΙΚΑ για μία μικρής κλίμακας ανεβάζω τι ακριβώς από το ΙΚΑ; Το αποδεικτικό παραλαβής ΑΠΔ; Το εντυπο μεταβολής στοιχείων οικοδομοτεχνικού έργου; Την απόδοση αριθμού μητρώου; Τι από όλα;

(Μαζί θα βάλω και τα αποδεικτικά πληρωμής των εισφορών φυσικά) 

την αναλυτική περιοδική δήλωση οικοδομοτεχνικού έργου και το αντίγραφο αποδεικτικού υποβολής ΑΠΔ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ΑΠΔ δεν το έχουν κρατήσει αυτοί στο ΙΚΑ; Δεν βλέπω κάτι μέσα στη χαρτούρα. Σόρι για την ασχετοσύνη αλλά δεν ασχολούμαι γενικα με εισφορές κλπ

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ έχω ιδέα από εισφορές....

Το ΑΠΔ λογικά το κρατάει το ΙΚΑ...εμένα μου το έδωσε ο μηχανικός που έβγαλε την άδεια μικρής κλίμακας. Ισως και το αποδεικτικό υποβολής να σε καλύπτει...

Πάντως το πρόγραμμα ζητάει ΑΠΔ, τα υπόλοιπα που ανέφερες δεν χρειάζονται.

Ας απαντήσει και κάποιος καλύτερος γνώστης

Edited by mechgiann
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.