Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Έχω ζητήσει σε 5 δηλώσεις παράταση στις 14/8 ενώ εληγαν στις 18/8 και μου ήρθε μήνυμα για απενταξη των αιτήσεων λόγω λήξης προθεσμίας. 

Είναι δυνατόν ή κόλλησε το σύστημα. Τις παρατάσεις τις ζήτησα σαν συμβουλος. Θεωρώ πως αν έπρεπε να τις ζητήσω σαν ωφελούμενος δεν θα ήταν ενεργό το μολυβακι για παράταση. 

Έτυχε σε κάποιον άλλον; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

25 λεπτά πριν, konstantinos~ said:

Έχω ζητήσει σε 5 δηλώσεις παράταση στις 14/8 ενώ εληγαν στις 18/8 και μου ήρθε μήνυμα για απενταξη των αιτήσεων λόγω λήξης προθεσμίας. 

Είναι δυνατόν ή κόλλησε το σύστημα. Τις παρατάσεις τις ζήτησα σαν συμβουλος. Θεωρώ πως αν έπρεπε να τις ζητήσω σαν ωφελούμενος δεν θα ήταν ενεργό το μολυβακι για παράταση. 

Έτυχε σε κάποιον άλλον; 

Εγω σε μια δηλωση που εληγε στις 18/8/19 εκανα αιτημα διμηνης παρατασης στις 9/8/19 και στις 12/8/19 εγκριθηκε.Το αιτημα παρατασης το εκανα ως ωφελουμενος.

Στον οδηγο διαβασα πως το αιτημα της παρατασης πρεπει να γινεται καποιες ημερες πριν την ληξη της προθεσμιας.

Δε θυμαμαι ποσες ημερες πριν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, bobzavras said:

Εγω σε μια δηλωση που εληγε στις 18/8/19 εκανα αιτημα διμηνης παρατασης στις 9/8/19 και στις 12/8/19 εγκριθηκε.Το αιτημα παρατασης το εκανα ως ωφελουμενος.

Στον οδηγο διαβασα πως το αιτημα της παρατασης πρεπει να γινεται καποιες ημερες πριν την ληξη της προθεσμιας.

Δε θυμαμαι ποσες ημερες πριν.

Μέχρι τις 15 έπρεπε να υποβληθεί. Εγώ τις έκανα σαν συμβουλος αλλά θεωρώ όπως είπα κ πιο πάνω ότι δε θα μου έδινε την δυνατότητα αν έπρεπε να την κάνει ο ωφελούμενος. 

Ελπίζω το πρόβλημα να δημιουργήθηκε λόγω αργιών κ να επιλυθεί αύριο. 

Πάντως την καρτέλα προθεσμίες μου την έχει εξαφάνιση. Αντε να αποδείξω ότι υπέβαλα αίτημα αν γίνει κάτι. 

Edited by konstantinos~
Link to comment
Share on other sites

Σαν σύμβουλος έχω υποβάλλει 5-6 αιτήματα για παράταση και όλα εγκρίθηκαν. Θεωρώ οτι δε θα έχεις πρόβλημα και θα σου τη δώσουν κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 1η διενέργεια ελέγχου ζητήθηκαν διευκρινήσεις και απαντήθηκαν στις 7/5/19 με ανέβασμα του αντίστοιχου αρχείου.

Ακόμα η αίτηση είναι κατάσταση : 08.α Αίτηση με ολοκληρωμένες παρεμβάσεις - σε διενέργεια ελέγχου τελικής εκταμίευσης

Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνουν να επανεξετάσουν τον φάκελο? Μήπως έχει κολλήσει το σύστημα λόγω Εκλογών?

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, mechgirl said:

Κάνατε έλεγχο πληρότητας στοιχείων μετά την ανάρτηση του δικαιολογητικου που ζητήθηκε; 

Ναι έβγαλε σε μήνυμα: "Επίτευξη του ενεργειακού στόχου"

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, cve20126 said:

Σαν σύμβουλος έχω υποβάλλει 5-6 αιτήματα για παράταση και όλα εγκρίθηκαν. Θεωρώ οτι δε θα έχεις πρόβλημα και θα σου τη δώσουν κανονικά. 

Όλα καλά τελικά υπήρχε τεχνικό ζήτημα απ ότι μου είπαν. 

Πολυ άμεση επικοινωνία πάντως με το email. Ούτε με viber να μιλούσαμε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, konstantinos~ said:

Έχω ζητήσει σε 5 δηλώσεις παράταση στις 14/8 ενώ εληγαν στις 18/8 και μου ήρθε μήνυμα για απενταξη των αιτήσεων λόγω λήξης προθεσμίας. 

Είναι δυνατόν ή κόλλησε το σύστημα. Τις παρατάσεις τις ζήτησα σαν συμβουλος. Θεωρώ πως αν έπρεπε να τις ζητήσω σαν ωφελούμενος δεν θα ήταν ενεργό το μολυβακι για παράταση. 

Έτυχε σε κάποιον άλλον; 

Σε εμένα σε 4 υποθέσεις που συνδέθηκα ως ωφελούμενος με τα στοιχεία των ιδιοκτητών μου έδωσαν παράταση 60 ημέρες όσες είχα πάρει και τη 1η φορά . Δέν μπορούσα να το αλλάξω το νούμερο παράτασης. Μίλησες με τη υποστήριξη;

Link to comment
Share on other sites

Σε αίτημα που αρχικά είχε λήξη προθεσμίας κάπου στο τέλος αυγούστου έχει μεταφερθεί απο μόνη της η προθεσμία στις 22/12/2019.

Πάει κάπου το μυαλό σας?

Αίτημα παράτασης δεν θυμάμαι να έχω υποβάλει ούτε φαίνεται κάτι αντίστοιχο από το ΠΣ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.