Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Συνάδελφοι, καλημέρα, καλή χρονιά!

Έχει τύχει σε κάποιον να επιλέξει κατά την υποβολή της αίτησης από λάθος Μονοκατοικία αντί για Μεμονωμένο Διαμέρισμα;

Πως αντιμετωπίστηκε αυτό το λάθος κατά τον έλεγχο της τελικής εκταμίευσης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Θέλω να εκδόσω μια Άδεια Μικρής Κλίμακας (αυτόνομο σύστημα θέρμανσης,ικριώματα,θερμομόνωση).

Παταω 'υποβολή προς έκδοση πράξης' και μου βγάζει το εξής μήνυμα: 'Πρέπει να επιλεγεί τουλάχιστον μια από τις Επιμέρους Περιπτώσεις για ΣΔΑ'

Στα απαιτούμενα δικαιολογητικά δε μου βγάζει ως απαραίτητο επισυναπτόμενο το ΣΔΑ.

Κάνω κάτι λάθος;

Πρέπει να κάνω στο σύστημα κάποια άλλη ενέργεια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα έλεγχοι /επιμέρους περιπτώσεις θα τικαρεις την επιλογή "ΣΔΑ- ΥΔ μηχανικού για μη ύπαρξη ΑΕΚΚ" 

Επίσης βγες και ξαναμπες στο σύστημα για να πάρει την επιλογή 

Edited by MAR_PAX
Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι αντιμετωπίζω το εξής:

Μονοκατοικία με άδεια + τακτοποίηση=216 μέτρα, στο Ε9 το δήλωσε 220 μέτρα γιατί συμπεριέλαβε και την τρύπα της σκάλας της μεζονέτας (4τ.μ.). Το ΠΕΑ βγήκε ως όφειλε στα ωφέλιμα μέτρα δηλαδή τα 220τ.μ.

Από υπερβάλλοντα ζήλο δηλαδή έχουμε σε μονοκατοικία μη ταύτιση του Ε9 με άδεια + τακτοποίηση. Αλλά δήλωσε και περισσότερα. Πιστεύετε οτι θα καταφέρω να το σώσω με τεχνική έκθεση και ΥΔ του ιδιοκτήτη; (Αν μου ζητηθεί δηλαδή...)

Σας παρακαλώ τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akis73 said:

Αν στο ΠΕΑ γράφει ωφέλιμη 220 μ2 και στο Ε9 το ίδιο τότε δεν υπάρχει θέμα.

ακόμα και στις μονοκατοικίες;

Edited by freecat
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, freecat said:

ακόμα και στις μονοκατοικίες;

Δεν υπάρχει πρόβλημα μέχρι 7 τμ διαφορά ανάμεσα σε ΠΕΑ και Ε9.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 7/1/2021 at 12:13 ΜΜ, gsaraf said:

Συνάδελφοι, καλημέρα, καλή χρονιά!

Έχει τύχει σε κάποιον να επιλέξει κατά την υποβολή της αίτησης από λάθος Μονοκατοικία αντί για Μεμονωμένο Διαμέρισμα;

Πως αντιμετωπίστηκε αυτό το λάθος κατά τον έλεγχο της τελικής εκταμίευσης;

Επικοινώνησα με το HELP DESK κ' μου είπαν να στείλω email στο [email protected] (ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ) στο οποίο να ζητάω να ξεκλειδώσουν το σχετικό πεδίο ώστε να διορθώσω την επιλογή από ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ σε ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ.

Η απάντηση που έλαβα μέσω email από το [email protected] είναι η εξής: "Δεν δίνεται αυτή η δυνατότητα για καμία αλλαγή στα «Βασικά Στοιχεία Αίτησης»".

Όποιος συνάδελφος αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα, ας ενημερώσει πως το ξεπέρασε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.