Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονομώ ΙΙ - Διεύθυνση ακινήτου


Recommended Posts

Θεωρω οτι απο την εκδοση της οικ. Αδ. η αριθμηση μπορει βα εχει αλλαξει ή το κτιριο (οπως στη δικη μου περιπτωση) να ειναι σε 4 δρομους αλλα το διαμερισμα σε 1.

 

Το ε9 ομως πρεπει να εχει την κανονικη διευθυνση.

 

Επισης στη δεη και ειδικα στην επαρχια παιζουν πολλες διαφοροποιησεις (ετσι το βρισκε ο ταχυδρομος! πχ).

 

Θεωρω ΠΕΑ και ε9 και ε1 δειτε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

 

Η διεύθυνση μιας κτιριακής μονάδας που ανέλαβα να εντάξω στο Εξοικονομώ αναφέρεται σε άδεια, συμβόλαια και Ε9 ως Αθηνών 10 & Πατρών 20. Στη ΔΕΗ ως Αθηνών 10. Η είσοδος της πολυκατοικίας είναι επί της Πατρών 20.

 

Πως θα περάσω τη διεύθυνση αυτή στο buildingcert?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν ήταν κατανοητή η ερώτηση μου. Το πεδίο διεύθυνσης δεν είναι ένα, αλλά δύο. Το ένα ζητάει την οδό και το άλλο τον αριθμό. Εγώ όμως έχω δύο οδούς και δύο αριθμούς. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν ήταν κατανοητή η ερώτηση μου. Το πεδίο διεύθυνσης δεν είναι ένα, αλλά δύο. Το ένα ζητάει την οδό και το άλλο τον αριθμό. Εγώ όμως έχω δύο οδούς και δύο αριθμούς. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

 

Βάζεις οδό και αριθμό στο δρόμο που υπάρχει πόρτα εισόδου στο κτήριο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να έχει 2 νούμερα στο BC. Είναι στη συμβολή 2 οδών; Εάν ναι δε σε ενδιαφέρουν τα νούμερα.

Η πραγματική είναι Πατρών 20 όπως καταλαβαίνω.

Πάρε βεβαίωση ΟΤΑ.

 

Η διεύθυνση είναι ότι λέει ο dib. Εκεί που βρίσκεται η είσοδος.

Link to comment
Share on other sites

να βάλεις 2 στο BC. Στην οδο θα γράψεις << Αθηνων 10 & Πατρών>>, και στον αριθμο= 20, και είσαι οκ! Ολα συμφωνούν με όλα

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια λύση kartmp για να συμβαδίσει καθώς μετά τη συνέννωση στο pdf θα φαίνεται ορθό.

Δεν είναι πολύ σωστό στο πεδίο διεύθυνσης να υπάρχει νούμερο αφού στο ζητάει αλλού.

 

Πιστεύω ότι πρεπει να ρυθμίσει αυτά τα θέματα προ εξοικονομώ ή να πάρει βεβαίωση ΟΤΑ. Τότε θα είναι 100% καλυμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To σπίτι μου αναγράφει διαφορετική διεύθυνση στο λογαριασμό της ΔΕΗ.

 

ΠΕΑ, Ε1 και Ε9 έχουν την ίδια.

 

Έχω πάρει βεβαίωση ΟΤΑ ότι οι δύο διευθύνσεις αφορούν το ίδιο ακίνητο.

 

Πιστεύετε ότι μπαίνοντας στη διαδικασία της μη ταύτισης διευθύνσεων θα πέσω σε χειροκίνητο έλεγχο (όπως έγινε με την πρόσφατη απόκτηση ακινήτου) και άρα θα κινδυνέψω να μείνω εκτός;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα σε χειροκίνητο έλεγχο (ο οποίος σε καμία περίπτωση δεν γίνεται σε αυτή τη φάση) ειδικά όταν έχεις σχετική βεβαίωση ΟΤΑ. Αρκεί η βεβαίωση να αναφέρει τον αριθμό της Οικ. Άδειας στον οποίο αντιστοιχίζεται η σωστή σημερινή διεύθυνση του ακινήτου για να γίνει πλήρως η σχετική ταυτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.