Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονομώ ΙΙ - Διεύθυνση ακινήτου


Recommended Posts

Συνάδελφοι εχω οικοδ. άδεια που αναφέρει οδό Αγιας Τριάδος 14-16

Η σωστή διεύθυνση σήμερα (Ε9 και ΔΕΗ) είναι Αγίας Τριάδος 18.

Θα χρειαστώ βεβαίωση ΟΤΑ? Αν ναι απο που την παίρνουμε και σε πόσο χρόνο? Πρέπει να ζητήσω κάτι συγκεκριμένο να γράφει η βεβαίωση αυτή?

Edited by mechgiann
Link to comment
Share on other sites

Την βεβαίωση μπορείς να την πάρεις από τον δήμο.

Πρόσεχε να μην σου δώσουν βεβαίωση κατοικίας καθώς δεν θα σε καλύψει.

Πρέπει να σου δώσουν βεβαίωση αλλαγής αριθμοδότησης, δηλαδή να αναφέρεται σαφέστατα τόσο η τωρινή όσο και η προηγούμενη διεύθυνση του ακινήτου.

 

Ο δήμος έχει φόρτο εργασίας λόγω του προγράμματος οπότε ενδεχομένως να αργήσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Επικουρικά στο παραπάνω, η αίτηση (ανάλογη πιστεύω θα είναι και στον Δήμο που ενδιαφέρει).

Θέλει και δικαιολογητικά.

texn_006.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αν στην οικ.αδεια αναφέρει Ο. Τ χωρίς διεύθυνση αλλά στο Ε9 και στη ΔΕΗ αναφέρει κανονικά τη διεύθυνση χρειάζεται βεβαίωση αρίθμησης?

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα, για την παραπάνω περίπτωση τελικά χρειάστηκε βεβαίωση αρίθμησης;

στην δική μου περίπτωση υπάρχει και τακτοποίηση αυθαιρέτου που αναφέρει κανονικά τη δ/νση κ τον αριθμό αδείας 

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που υπαρχει τακτοποίηση και αναφέρει τη διευθυνση και τον αριθμο αδειας γιατι να θέλει? Αφου το νομιμοποιητικο έγγραφο, που καλύπτει 100% την νομιμότητα το έχει!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

1. Άδεια παλιά 1979 έχει το γωνιακο ακίνητο ως << Τήνου & Άνδρου>> χωρίς νουμερο.

Το ε-9 και η ΔΕΗ ως Τήνου 21. Χρειάζεται βεβαίωση από το Δήμο που να λέει ότι η άδεια αναφέρεται σε ακίνητο Τήνου 21 & Άνδρου? Ή δεν χρειάζεται αφού είναι γωνία?

2. Σε εκτός σχεδίου χωρίς άδεια είχα γράψει σε πέα  ανώνυμος οδός θέση  περιβόλια .Το ίδιο γράφει και η τακτοποίηση αυθαιρετου. Το ε-9 έχει μόνο την θέση περιβόλια αφού δεν υπάρχει διεύθυνση. Η ΔΕΗ σχετο περιβόλια. Χρειάζεται κάποια βεβαίωση.

3. Όταν χρησιμοποιείς βεβαίωση πρέπει να αλλάξεις και ΔΕΗ και ε9., ή δεν χρειάζεται αφού έχεις βεβαίωση?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι οτι χρειάζεται, πήγαινε να ζητήσεις από το Δήμο συνήθως γρήγορα τις δίνουν (θέλουν τοπογραφικό και στέλεχος) 

Edited by cve20126
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.