Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ, ασυμβίβαστο.


Recommended Posts

Τελικά έχει καταλαβει κανεις εαν μπορουμε να κάνουμε και τα 2 ΠΕΑ και να είμαστε ταυτόχρονα και σύμβουλοι έργου?

Edited by Wipeout
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

απο το τηλεφωνικο κεντρο μου ειπαν οτι δεν μπορουμε, χωρις ομως να μου πουν που στηριζεται κατι τετοιο (στον οδηγο δεν αναφερεται)

Link to comment
Share on other sites

πότε το είπαν αυτο? είναι αυτο που είχε αναφερθει πρίν μέρες πάλι εδω στο site , ή είναι νέο κρούσμα αυτο?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία λογική αυτό που είπαν. Το μόνο ασυμβίβαστο που δύναται να υπάρξει είναι εάν κάποιος κληθεί να εκδόσει ΕΕΜΚ μεταξύ πρώτου και δεύτερου ΠΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

μου το ειπαν προχτες, το ειχα αναφερει και σε αλλο θεμα οποτε ισως ειχες δει κ παλι το δικο μου post. θελω να πιστευω οτι δεν ισχυει. σε καθε περιπτωση ας ρωτησει κ καποιος ακομα, γιατι κ ο υπαλληλος που μου το ειπε δεν ειχε στοιχεια για να το δικαιολγησει (ειπε οτι ειναι ετσι για λογους ελεγχου..)

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε πολύ την επισήμανση της τηλεφωνικής συνομιλίας της συναδέλφου. Πολλά απ' όλα όσα αναλύσαμε εδώ μπορεί να θεωρούνται αυτονόητα για εμάς, αλλά δεν είναι για τους υπαλλήλους του Υπουργείου. Ο τελικός έλεγχος λοιπόν θα γίνει όχι με βάση την κοινή λογική ή τα σωστά επιχειρήματα μέσω του εκδοθέντα οδηγού, αλλά με βάση του τι θεωρούν αυτοί σωστό εκεί κάτω. Οπότε άποψη μου είναι να κάνουμε τα τυπικά, ώστε να φαίνεται σωστή η αίτηση ακόμη και εάν τεχνικά δεν είναι. Πολλοί πειραματισμοί τύπου μεταβάλλω διαστάσεις κουφωμάτων, προσθήκη +0.20, κλπ. πιθανόν να οδηγήσουν σε απόρριψη. Επιμένω να το λέω οι υπάλληλοι του Υπουργείου δεν γνωρίζουν τον οδηγό που οι ίδιοι εξέδωσαν, όσο νομίζουμε.

Edited by Astrolavos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει καταλαβει κανεις εαν μπορουμε να κάνουμε και τα 2 ΠΕΑ και να είμαστε ταυτόχρονα και σύμβουλοι έργου?

Μπορείς δεν υπάρχει ασυμβίβαστο. ΔΕΝ μπορείς να κατασκευάσει κάτι εργολαβικά.

 

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.