Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υλικά αρμολόγησης πέτρας


nik416

Recommended Posts

Για να γεμίσω από μέσα τις πέτρες τη υλικά να βαλω;
Για το εξωτερικά λέω αρμοστοκο πέτρας χρωματιστό  και μετά βερνίκι πέτρας αλλά για να τις γεμίσω καλά καλά μπορείτε να μου πείτε υλικά και αναλογίες. Υγρασία δεν υπάρχει και ο μηχανικός μου είπε είναι στέρεα κατασκευή.

 

 

τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Έγινε διόρθωση από την ομάδα συντονισμού.
παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής
pavlos33

post-107343-0-19478100-1521214401_thumb.jpg

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω κυριε οπτικε , τη υλικο και της καταληλες αναλογιες να χρησιμοποιησω για να τον γεμησω πρωτα απο μεσα.απο εξω ξερω χρωματιστο αρμοστοκο 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το εσωτερικό γέμισμα στην τοιχοποιία είναι αρκετά περίπλοκη υπόθεση για να γίνει σωστά.
Απαιτεί εξειδικευμένο εξοπλισμό, εξειδικευμένα υλικά και εξειδικευμένους τεχνίτες.

Το αποφασίζουμε όταν είναι απαραίτητη η ενίσχυση της τοιχοποιίας και ταυτόχρονα δε θέλουμε να αλλάξει η αισθητική της.

 

Στις συνηθισμένες επισκευές, απλώς αφαιρούμε υλικό από τους αρμούς και τους αρμολογούμε με ενισχυμένο τσιμεντοκονίαμα.

Αυτό σταματάει τη φθορά και είναι σχετικά οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω κυριε οπτικε , τη υλικο και της καταληλες αναλογιες να χρησιμοποιησω για να τον γεμησω πρωτα απο μεσα.απο εξω ξερω χρωματιστο αρμοστοκο 

Για να γεμισει κυριε οικοδομε απαιτει οπωσδηποτε τσιμεντενεσεις .Αυτος ο αχταρμας δεν γεμιζει αλλοιως.Αν θελεις βεβαια ορθη αποκατασταση.

Το ειδος και η αναλογια των υλικων προκυπτει μετα απο ελεγχο της καταστασης επι τοπου  απο καταλληλο μηχανικο .Η οπτικη οδηγια στην περιπτωση σου θα  ειναι μια αποτυχια .Σε οποιδηποτε αλλη περιπτωση θα ειναι απ εξω κουκλα και απο μεσα πανουκλα ...

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

ME πιστόλι αργομολογησης σίγα σίγα και με υπομονη θα τον γεμίσω απο μέσα δεν θα κάνω ένεσης αυτό θέλω να μάθω τα υλικά που θα χρησιμοποιησω

 

 

Η αν κάποιος ασχολητε με πετρά ας μου πει στις ένεσης τη υλικά βάζουν.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλά  μην απαντήσεις δεν θα σκάσω κιόλας ,τα φόρουμ νομίζω γιαυτό αυτό βγήκαν ,αλλάζουμε απόψεις και βοηθάμε  ο ένας τον άλλον αν μπορούμε και εγώ σε άλλο φόρουμ και βάση της δουλειασμου έχω βοηθήσει αρκετούς ανθρώπους δε λέω μη μου φας τη δουλειά, τεσπα 

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Οι ειρωνική απάντηση συνεπάγεται με την κοροιδιστικη πραγματογνωμοσυνη. Επίσης

 

Και δεν έγραψα στους πολ μηχανικούς πήγα στην στήλη γενικά .όποτε γνώμη ζητάω από ανθρώπους οικοδομής που είναι οικοδόμοι.

 

 

1. Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".

(τα μηνύματά σας έχουν συγχωνευτεί).

2. Περιοριστείτε στο διάλογο σχετικά με το ερώτημα που θέσατε. Ειρωνικά σχόλια εκτός θέματος θα διαγραφούν χωρίς άλλη προειδοποίηση από τον αρμόδιο συντονιστή. Οι κανόνες συμμετοχής ισχύουν και στην ενότητα ιδιωτών, στην οποία απαντούν συνάδελφοι μηχανικοί και ιδιώτες.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Pavlos33

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.