Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υλικά αρμολόγησης πέτρας


nik416

Recommended Posts

IMG_20190805_173233.jpg

 

Καλησπέρα μήπως ξέρει κάποιος κάπου υλικό να βάλω πάνω τουλάχιστον στις μεγάλες πέτρες για να καθαρίσουν από τους παλιούς άσβεστος?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Τελικά η οι τοίχοι καθαρίσουν με υδροαμμοβολη, και έγιναν μια χαρά. Έριξα και καινούργια πλάκα κάτω με οδηγούς ,το θέμα είναι χθες έβγαλα τους οδηγούς, μήπως έχετε υπόψιν κάποιο υλικό για να γεμίσω τα κενά που δημιουργήθηκαν? Και εάν γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει μια καλή κόλα πλακιδίων για πισίνες? 

Mην κάνεις συνεχόμενες δημοσιεύσεις και παραθέσεις. Αν θες κάτι να προσθέσεις επιλέγεις επεξεργασία. Tα μηνύματά σου έχουν συγχωνευτεί. Διάβασε τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

IMG_20200129_173557.jpg

 

 

IMG_20190915_122357.jpg

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η τοιχοποιία που είναι πάνω από το μήνυμα που γράφω τώρα είναι μία από τις χειρότερες τοιχοποιίες που έχω δει στην ζωή μου. Ακόμα και ως ξερολιθοδομή αντιστήριξης δεν είναι ανεκτή. Θα ρωτήσω πολύ καλόπιστα: υπάρχει μηχανικός που σου είπε ότι αυτή η τοιχοποιία είναι καλή?

υγ:η πόρτα είναι κέντημα.είναι λουλούδι σαν αυτό το σκαλιστό που έχει στο κάτω φύλλο...ω Θεέ μου... την πόρτα και τα μάτια σου....

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Η πόρτα που λες είναι 70 χρόνων πράγματι χειροποίητη αλλά την πέταξα δύστυχος και πήρα αλουμινίου, τώρα η πέτρα νομίζω είναι μια χαρά όταν στην αρμολογισο νομίζω θα δειξει πολύ καλύτερα. Έκτος από όλα αυτά υπάρχει μήπως απαντήσει για αυτά που ρωτησα στο παραπάνω κείμενο?

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ότι την πέταξες "δυστυχος" ? συνδετήρας ήταν και σου παράπεσε? ή κατάλαβες τί είναι αυτή η πόρτα αλλά σε μια στιγμή αδυναμίας σου κόλλησε το μυαλό και είπες ας βάλω μια αλουμινίου καλύτερα? κι από τον τοίχο τί να αρμολογήσεις? αυτό είναι το πρόβλημα του? καληνύχτα "φίλε" άστο. δεν έχεις την παραμικρή ιδέα ούτε από μορφολογικά θέματα ούτε από δομικά. τί σου φταίει το κτιριάκι ήθελα να ξερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μη κόλας στην πόρτα αν σου αρέσει τόσο πολύ να σου πω που είναι να πας να την πάρεις. Δεν ρώτησα για αρμολογιση.ρωτησα τη βάλω για να γεμίσω τα κενά που δημιουργήθηκαν από τους οδηγους και αν κάποιος από το φόρουμ έχει δουλέψει κάποια συγκεκριμένη  μαρκα κολλα πλακιδιων για πισίνες και να έμεινε ευχαριστημένος.  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.