Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράπονα για το "Εξοικονόμηση κατ' οίκον ΙΙ"


Recommended Posts

2) Αδυναμία αλλαγής email (μετά από λάθος εισαγωγή στην αρχή)

Αν κάνεις ένα χαρακτήρα λάθος στην αρχή (το email μάλιστα ζητείται μία φορά μόνο) απλά έχανες τη δυνατότητα υποβολής.

Διορθώθηκε (λένε) την Παρασκεύη αφού είχαν κλείσει όλες οι αιτήσεις και η σειρά προτεραιότητας είχε φτάσει κι εγώ δε ξέρω πού!

 

Φίλε πάνω σε αυτό μπορούν να σου πουν ότι μπορούσες να δηλώσεις και δευτερεύων email,τραβηγμένο αλλά είναι στανταράκι,το θέμα είναι ότι όπως ακριβώς το υποπτευόμουν μετά την Παρασκευή που μπορούσες να δηλώσεις άλλο email στο προφίλ του χρήστη δεν άλλαζε αυτό που είχες δηλώσει,τουλάχιστον σε μένα,και εκεί είδα ότι δεν είχα κάνει ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.

 

Ενώ προσπάθησα να δηλώσω και δευτερεύον email από την αρχή, το πεδίο ήταν ανενεργό. Μόνο από τη σελίδα αλλαγής mail και σε επόμενη ημέρα κατάφερα να δηλώσω και δευτερεύον mail (ευτυχώς δεν είχα κάνει λάθος στο πρωτεύον mail, απλώς ήθελα και το 2ο για να είμαι σίγουρος εξαρχής) (αναφέρομαι σε ημερομηνία δήλωσης 19/3/2018 δηλαδή στις πρώτες περιφέρειες που άνοιξαν)

Edited by kirman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και ένα ακόμα. Κλιμακοστάσιο που ανήκει σε έναν ιδιοκτήτη για την εφορία θεωρείται κύριος χώρος ενώ για το ενεργειακό βοηθητικός. Κατά συνέπεια δεν υπήρχε ταύτιση της ωφέλιμης επιφάνειας (με μικρότερη ωφέλιμη επιφάνεια στο ενεργειακό που σημαίνει ότι δεν υπάρχει αυθαίρετη κατασκευή) και "κοβόταν" η αίτηση. Τηλεφωνικά μου είπαν ότι έχω δίκιο και ότι δεν έπρεπε να κοπεί η αίτηση αλλά στη πράξη δεν προχωράει... 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορούμε και σύντομα πιστεύω.

Δεν αντέχω προσωπικά να ξεφτιλίζομαι στους πελάτες μου επειδή το σύστημα κόλλαγε, δεν υπήρχε επαρκής ενημέρωση και έκλεινε το βράδυ το σύστημα. Μια ζωή την μέρα την αφιερώνω στους πελάτες και στις υπηρεσίες και το βράδυ κάνω την δουλειά μου με την ησυχία μου. Τώρα με το πρόγραμμα ο τελευταίος πελάτης έφευγε από το γραφείο αφού είχε κλείσει το σύστημα οπότε δεν προλάβαινα να περάσω τις αιτήσεις.

 

Ψάχνω αυτή την στιγμή όπως και άλλοι συνάδελφοι τις αρμόδιες αρχές.

Το πρόγραμμα επιδοτείται από ΕΣΠΑ, άρα υπάρχουν ζητήματα διαφάνειας της διαδικασίας.

 

Σίγουρα δεν ήταν η πρώτη φορά που άκουσα γκρίνια από πελάτη.

Αλλά ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα ανήμπορος να διορθώσω κάτι.

 

Θα ξεκινήσω κι εγώ έτσι, βρίσκοντας όλους τους αρμόδιους και εμπλεκόμενους.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί ξεπερνάς τα 250 Ευρώ/τ.μ..

 

Αλλά καλύτερα εδώ : http://www.michanikos.gr/topic/52214-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%E2%80%99-%CE%BF%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CE%BD/

 

edit: Δεν είχα προλάβει την απάντηση του συνάδελφου

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αντιμετωπισα και γω το εξης:

Η αιτηση δεν προχωρουσε απο το βημα 2 στο 3 εξαιτιας του ελεγχου με την ααδε.

Αναγκαστηκα να ακυρωσω την αιτηση και να ξεκινησολω εκ νεου.

 

Με τα ιδια ακριβως στοιχεια περασε κανονικα (στους επιλαχοντες). Αρχικα ηταν μεσα (ειχε πολυ νωρις πρωτοκ. και φαινεται και απο την ακυρωμενη).

 

Συμβουλη προς τους συναδελφους που κανουν την επομενη ειναι αν κολλησει 1,2 φορες και με αλλαγες δεν προχωραει ξεκινηστε ξανα. Μπορει να ειναι καποιο λαθος του 1ου σταδιου ή να εφαγε κολλημα.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

2) Αδυναμία αλλαγής email (μετά από λάθος εισαγωγή στην αρχή)

Αν κάνεις ένα χαρακτήρα λάθος στην αρχή (το email μάλιστα ζητείται μία φορά μόνο) απλά έχανες τη δυνατότητα υποβολής.

Διορθώθηκε (λένε) την Παρασκεύη αφού είχαν κλείσει όλες οι αιτήσεις και η σειρά προτεραιότητας είχε φτάσει κι εγώ δε ξέρω πού!

 

Φίλε πάνω σε αυτό μπορούν να σου πουν ότι μπορούσες να δηλώσεις και δευτερεύων email,τραβηγμένο αλλά είναι στανταράκι,το θέμα είναι ότι όπως ακριβώς το υποπτευόμουν μετά την Παρασκευή που μπορούσες να δηλώσεις άλλο email στο προφίλ του χρήστη δεν άλλαζε αυτό που είχες δηλώσει,τουλάχιστον σε μένα,και εκεί είδα ότι δεν είχα κάνει ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.

 

Ο αιτών πρέπει να έχει δικούς του κωδικούς στο taxis.

 

Αν δηλαδή κάνουν κοινη φορολογική δήλωση και κωδικούς έχει μόνο ο ένας (αυτός που υποβάλει φορολογική δήλωση), και ο αιτών είναι ο άλλος (ο ιδιοκτήτης του ακινήτου),

 

τότε ο αιτών πρέπει να βγάλει ξεχωριστούς κωδικούς στο taxis

 

Αυτό υπάρχει κάπου επίσημα,ερωτοαπαντήσεις π.χ.  

για τους κωδικούς taxis, συμφωνώ το θεωρω κι εγώ εξαιρετικά απίθανο να μην αναφερόταν κάπου.

Για το λάθος email όμως δυστυχώς δε μπορούσα να κάνω τίποτα απολύτως

fehz5g.jpg

Ούτε δευτερεύον, ούτε αλλαγή, ούτε τίποτα.

Τελικά το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν να δημιουργήσω εγώ το email αυτό (ενας χαρακτήρας έλειπε και ευτυχώς ήμουν από τους τυχερούς που το email αυτό δεν το είχε κανένας)

Και η λύση του υπουργείου τελικά ήταν να περιμένουμε έως Παρασκευή; (που οι πόροι είχαν τελειώσει; )

άλλωστε εσείς κάνετε λάθος...

ΟΧΙ, υπήρχε η δυνατότητα αλλαγής email στο σύστημα, ΕΠΡΕΠΕ να δουλεύει δοκιμασμένα εξ' αρχής πριν δοθεί σε λειτουργία!!!

Αυτό το θεωρώ ένα από τα πιο βασικά προβλήματα (μαζί με το bug των γκρι κελιών στο ΠΕΑ κτλ κτλ, ωράριο λειτουργίας, υποδοχή Υ/Δ, όσο τα ξανασκέφτομαι βγάζω καντήλες)

Edited by gkostis
Link to comment
Share on other sites

     Πάντως φανταστική εμπειρία δεν μπορώ να πω....Ούτε πως γίνεται η διαδικασία live δεν πρόλαβα να δω. ΚΑλά που έχουν τον οδηγό να ξέρουμε πως ΘΑ ήταν αν μπορούσαμε να μπούμε!!! Εσεις υποβάλλατε όλοι? εγώ μετά τις 10.00 περίπου δεν μπόρεσα να ξαναμπώ. Μέχρι εκεί που υποβάλλεις την αίτηση, αλλά δεν την έφτιαχνε έμενε εκεί.

     Μία, που πρόλαβα κάποια πράγματα έμεινε στη μέση με το "πάγωμα" και δεν μπόρεσα να την συνεχίσω.

Ξέρει κανείς αν έβγαλε μνμ ότι τέλειωσαν οι διαθέσιμοι πόροι και για το σημερινό?

     Από το βράδυ στο pc, μετακίνηση από την καρέκλα ούτε για αστείο και ούτε στους επιλαχόντες δεν με βλέπω...Τους χρώσταγα την μέρα μου στο εξοικονομώ...Πάντως για βράδυ δεν έχετε παράπονο, δεν θέλουν να μας ταλαιπωρήσουν!!

Edited by mechel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.