Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τυπώνει αργά ο plotter (OCE 2436)


GEORGE MICHEAL

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα με το plotter (OCE 2436) Το μεσημέρι τύπωνα ένα σχέδιο σε 2 αντίγραφα και νόμιζα κουρασμένος όπως ήμουν ότι είχε τελειώσει την εκτύπωση , ενώ αυτός ξεκίναγε να τυπώσει το δεύτερο αντίγραφο και τον έκλεισα Ακύρωσα την εκτύπωση στο υπολογιστή και έφυγα για το κρεβάτι μου πτώμα 

 

Το απόγευμα όμως που πήγα να συνεχίσω , πλεον τυπώνει πολύ αργά σαν να αργούν να προχωρήσουν τα δεδομένα αφού ανάβει συνέχεια το φωτάκι DATA Έκανα καθαρισμό της Buffer μνήμης , ακύρωσα όλες τις εκτυπώσεις , άνοιξα και έκλεισα τον υπολογιστή και τον πλότερ αλλά τίποτα το πρόβλημα παραμένει Τυπώνει αλλά με ρυθμό χελώνας Από τον υπολογιστή φεύγουν κανονικά τα δεδομένα 

, δεν αργεί εκεί Επίσης τυπώνει αργά και τα τεστ του που έχει πάνω του ο πλοτερ όπως πχ την δοκιμαστική εκτύπωση ή το διάγραμμα με το μενού του 

Τι μπορεί να συμβαίνει και πως διορθώνεται ? 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις τον plotter και να τον βγάλεις από την πρίζα για 10 λεπτά. Μετά ανοιξέ τον και τύπωσε.

Ξέρω ότι όταν τον βγάλεις από την πρίζα για κάποια λεπτά κάνει reboot όταν ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω Είναι το μόνο που δεν έκανα Ευχαριστώ Τ-911 

 

 

Με usb είναι Λειτουργικό στο ένα έχω SP  και στο άλλον  windows 7 Από τον πρώτο τυπώνω συνήθως Δεν δοκίμασα στο άλλο Αλλά από τον υπολογιστή φεύγουν κανονικά τα δεδομένα , δεν αργούν 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά Έκανα αυτά που μου είπε ο φίλος Τ-911 ( και του Moonloop αφού έτσι και αλλιώς πάντα μετά την εκτύπωση το βγάζω το usb από τον υπολογιστή γιατί το έχω σε τέτοια θέση που ενοχλεί το καλώδιο όταν δεν τυπώνω ) και μετά έκανα μια δοκιμαστική από τα τεστ του  και τυπώνει φυσιολογικά Φαίνεται πήγε να αποκτήσει ο πλότερ  τις συνήθειες εδώ στην Κάρυστο που όλα κυλάνε χαλαρά , αλλά με αφεντικό γεννημένο και μεγαλωμένο στην Αθήνα την πάτησε ... να είσθε καλά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.