Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εξοικονομω κατ οικον 2018 και επιλεξιμες παρεμβασεις


jolaz

Recommended Posts

δεν λέει έτσι. Το 50% έχει σχεση αν είναι κατηγορία 1,2,3 με την ωφέλεια που θα έχει το άλλο 50% κατεβαίνοντας εισοδηματικη κατηγορία.

Εχω την εντύπωση ότι αιτηση κάνουν όλοι, απλά αυτοί που δεν θέλουν δάνειο καλύπτουν με ιδια κεφάλαια. Διότι η πολυκατοικία προυποθετει κοινοχρηστη δαπάνη, και άρα μόνο αμα συμφωνησουν όλοι μπαίνει. Αφου συμφωνούν όλοι, χρωστάνε και όλοι λεφτα (τουλάχιστον το μερτικό στην κοινόχρηστη δαπάνη). Μόνο άμα έχουν κάνει και αυτοι αίτηση θα μπορέσει το σύστημα να ζητήσει την εξόφληση του μερτικου τους με ιδια κεφάλαι πρίν την εκταμίευση στους προμηθευτές.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εάν κάνουν αίτηση με παρεμβάσεις που αναλογούν μονο στα κοινόχρηστα , θα περασει;

 

Εννοείτε με δικα τους κεφάλαια το υπογράψαμε στο καταστατικό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geoman28
Link to comment
Share on other sites

βεβαια θα περάσει. Εφοσον βεβαια τηρουνται τα τ.μ

Φαίνεται κενο το 1 .. λες να υπάρχει πρόβλημα; γίνεται να το λύσω με καμια υπεύθυνη δήλωση ; τέλος εάν μπορείς πες μου αιτήσεις απ την αρχή η μπορώ να προσθέσω τα 2 τωρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βεβαια και εφοσον γινει ο ελεγχοςαπο την ΑΑΔΕ . Ομως εκει σου είπα και πρίν κολλάνε, δεν θα περάσει τελικά διότι ήταν κενα (θεωρω επι τριετία). Οπότε θα βρουν στο Ε-1 του ιδικοτητη ότι δεν ήταν κυρια κατοικία και στο Ε-2 κενα. Αρα δεν περναει.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια και εφοσον γινει ο ελεγχοςαπο την ΑΑΔΕ . Ομως εκει σου είπα και πρίν κολλάνε, δεν θα περάσει τελικά διότι ήταν κενα (θεωρω επι τριετία). Οπότε θα βρουν στο Ε-1 του ιδικοτητη ότι δεν ήταν κυρια κατοικία και στο Ε-2 κενα. Αρα δεν περναει.

Με υπεύθυνη δήλωση ότι το 2018 μένεις κάποιος με δωρεάν παραχώρηση;

Συγνωμη για το πρήξιμο κ Ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιτα όσο το σκέφτομαι, αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις ποτε, αν και πιστευω δεν μπαινουν, πιθανον να έχεις να κλικάρεις ότι συμμετεχω μόνο σε κοινόχρηστες δαπάνες. Δοκιμασε το δεν χάνεις τίποτα. Μπαινει ο ιδιοκτήτης ως μερος πολυκατοικίας κανει αιτησεις, ο εκρπόσωπος κανει έλεγχο πληρότητας. Αν περνάει καλώς , αλλιως διαγραφουν τις 2 αιτησεις

 

Για το 2018 που λές νομίζω ίσως να μην γίνεται. Για τα 3 προηγουμενα ετη.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

κοιτα όσο το σκέφτομαι, αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις ποτε, αν και πιστευω δεν μπαινουν, πιθανον να έχεις να κλικάρεις ότι συμμετεχω μόνο σε κοινόχρηστες δαπάνες. Δοκιμασε το δεν χάνεις τίποτα. Μπαινει ο ιδιοκτήτης ως μερος πολυκατοικίας κανει αιτησεις, ο εκρπόσωπος κανει έλεγχο πληρότητας. Αν περνάει καλώς , αλλιως διαγραφουν τις 2 αιτησεις

Οκ σε ευχαριστώ πραγματικα.. αυριο ελεγα να παω υπεκα.. δε ξερω εαν θα έβρισκα κανέναν.. μπορώ να κάνω προσθήκη τα διαμερίσματα τώρα η πρέπει να κάνω τις Αιτήσεις απ την αρχη; Δε σε πριζω άλλο.. Ευχαριστώωω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.