Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόσβαση σε ψηφιακά δεδομένα?


Recommended Posts

υπαρχουν φωτοτυπαδικα που σκαναρουν χαρτες του ΓΥΣ 1:5000 και έχουν και πολυ καλό στοκ!! με 1.00€ έχεις κάνει την δουλεία σου ...... σιγά μην τα σκάσουμε στην ΓΥΣ και όλα τα ΤΡΙΓΩΝΟΜΕΤΡΙΚΆ της Αχαίας τουλάχιστον υπάρχουν .........

 

Γνωριζουμε καποιο τετοιο για να κανουμε την δουλεια μας?

 

Πειραζει που θα ειναι σκαναρισμενο χωρις την σφραγιδα? Πρεπει να εχεις και σφραγιδα με επωνυμια εταιριας για να το χρησιμοποιες (Αν προκειται για φυλλο χαρτου για παραδειγμα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 36
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρώτα στα κοντινά σε πολεοδομίες και γενικά κοντά σε υπηρεσίες του επαγγέλματός μας.

ρώτα και κανένα παλιό συνάδελφο να σου πει και αυτός από που προμηθεύεται.

όσον αφορά για την σφραγίδα μέχρι στιγμής εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα από καμία υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εκεινο το e-shop του ΓΥΣ ακομα να λειτουργησει να κανουμε ηρεμα τη δουλεια μας κι εμεις της επαρχιας....!!!

Link to comment
Share on other sites

ρώτα στα κοντινά σε πολεοδομίες και γενικά κοντά σε υπηρεσίες του επαγγέλματός μας.

ρώτα και κανένα παλιό συνάδελφο να σου πει και αυτός από που προμηθεύεται.

όσον αφορά για την σφραγίδα μέχρι στιγμής εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα από καμία υπηρεσία.

 

Ρωτησα σημερα σε κανα δυο φωτοτυπαδικα εξω απο την ΓΥΣ καθως και σε ενα Τεχνικο Γραφειο, αλλα μου ειπανε πως δεν ειχαν.

 

Επισης εψαξα και αλλα δυο στο κεντρο, στα Εξαρχεια και παλι δεν ωρηκα καποιον που να εχει αρχειο με χαρτες προς εκτυπωση... :(

Link to comment
Share on other sites

όταν γεράσω έτσι για σπάσιμο ότι αρχείο υπάρχει στον υπολογιστή μου θα το διαθέσω στους αγέννητους μηχανικούς. Για να μην ταίζουμε άδικα το τέρας της γραφειοκρατίας!:P

Link to comment
Share on other sites

Ας εκαναν ενα ταμειο ολοι οι μηχανικοι καθε νομου και ας αγοραζαν ολα τα 5αρια για κοινη χρηση.....

Link to comment
Share on other sites

Την προμήθεις και το γύρισμα σε Ε.Γ.Σ.Α των πενταριών το έχει κάνει το γραφείο ΤΕΕ Νήσου Χίου από ότι ξέρω νομίζω ότι πρέπει να γίνει πανελλαδικά από το Τεχνικό Επιμελητήριο.

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, GRTOPO

Link to comment
Share on other sites

Παντως σημερα που μπηκα στη σελιδα του ΓΥΣ για να δω πως παραγγελνεις απο το e-shop τους μονο μπαχαλο βρηκα..... Δε βλεπω να τα καταφερνω και μαλλον παλι τηλεφωνο θα περνω γιατι χρειαζομαι καποιους χαρτες...!!!

 

Αληθεια εχει κανενας αγορασει απο εκει μεσα?

Μηπως κανω κανα λαθος......οτι μου λεει κανω αλλα στο τελος δεν προχωραει το συστημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σας..Μήπως κάποιος μπορεί να μου πεί αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να πάρω 1:5000 χάρτες εκτός της ΓΥΣ; Ευχαριστώ! Έχω την πτυχιακή μου εργασία και ψάχνω για 5άρια. Πρόκειται για την περιοχή του Χιονοδρομικού του Καϊμάκτσαλαν και είναι 10 φύλλα χάρτη με αριθμούς:1)3255.8, 2)3256.7, 3)3256.8, 4)3265.1, 5)3265.2, 6)3265.3, 7)3265.4, 8)3265.5, 9)3265.6, 10)3266.1 Θα ήθελα τη βοήθειά σας αν μπορεί κάποιος να επέμβει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.