Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόκλιση εμβαδού πράξης εφαρμογής


Recommended Posts

στην Ελάδα βρίσκεσαι zavi,τι την χρειάζεσαι την επιβεβαίωση.Να ανησυχείς και να ρωτάς όταν βρίσκεις κάτι σωστό.(με την γενική ενοια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκομαι απλά στην Ελλάδα φίλε,βρίσκομαι στα εξής.............:

4 Π.Ε. με το χέρι,1 με το μάτι,1 με Δ.Ε. printed ''fit to page'' χωρίς να το έχει πάρει χαμπάρι ούτε ο Δήμος (μέχρι κ η Πολεοδομία με το κλιμακόμετρο μετράει),1 κέντρο πόλης που μπήκε στο σχέδιο το 1867 και είναι γεμάτο από ''δημοτικές οδούς μή εγκεκριμένες'' λόγω κατατμήσεων για να αποκτήσουν πρόσωπο τα τυφλά,1 περιοχή που μπαινοβγαίνει στο σχέδιο για να πέσει η αποζημίωση απαλλοτριώσεων λόγω Α.Ο.,ένα Γ.Π.Σ που τροποποιεί Σ.Δ. σε παλιό εγκεκριμένο σχέδιο,1 ζώνη προστασίας Κηφισού που οριοθετείται κάθε 2 χρόνια,2 μή κυρωμένες Π.Ε. για 17 χρόνια,1 ζώνη απαλλοτριώσεων ΕΡΓΟΣΕ (που δεν έχει cash ούτε για καραμέλες),και φυσικά,μην ξεχάσουμε τίγκα στα αυθαίρετα...................

 

Όποιος γουστάρει μου νοικιάζει το σφραγιδάκι του,αλλιώς θα πάω να βγάλω πλαστό πλέον............:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ συνάδελφε [email protected]

πάντως με μαγνήτη 'τραβάς΄κάτι τέτοιες απίθανες περιπτώσεις

καλή συνέχεια και ηρεμία

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ συνάδελφε [email protected]

πάντως με μαγνήτη 'τραβάς΄κάτι τέτοιες απίθανες περιπτώσεις

καλή συνέχεια και ηρεμία

τα ξαναλέμε

 

OXI,δεν τις τραβάω με μαγνήτη!:D

 

Αυτές είναι ο κανόνας!Σου είπα,έλα για λίγο μαζί μου να σπάσουμε πλάκα και μετά λες και δημοσίως τις εμπειρίες σου!Όταν λέω κάτι το εννοώ......!Πίστεψέ με......

Link to comment
Share on other sites

[email protected], έτσι για πλάκα (και αφού την λύση του προβλήματος την ξέρεις), πάρε και κανένα όμορο Ο.Τ. να δεις και εκεί τι παίζει!!!!! θα έχει πολύ γέλιο (ή κλάμα, όπως το πάρει ο καθένας)

 

Μου ήρθε στο μυαλό μια απορία. Ο πελάτης σου, είναι ο πρώτος που προσπαθεί να ελέγξει το οικόπεδό του? Δεν έχει εκδοθεί καμμία άδεια στο Ο.Τ.?

Link to comment
Share on other sites

Τί να δώ βρε erling και για ποιά ''πλάκα'' μου μιλάς?Λες και δεν τα ξέρω..........Είναι δυνατόν να καταφέρω να επιβιώσω όταν ένα κ μόνο τοπογραφικό για να το τελειώσω θέλω 2 βδομάδες?Με καθημερινή απασχόληση και όλα με περιπτώσεις 2 ημέρες διάβασμα το καθένα?Υπ' όψιν,στην περιοχή της έδρας μου ανακαλείται μία άδεια συνάδελφου περίπου κάθε μήνα.Μας δουλεύεις?Δεν είμαι υπερβολικός,όποιος είναι εκεί τα ξέρει.........Γι' αυτό και στους άλλους παίρνουν την άδεια,είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να επιβιώσεις με 2 βδομάδες/τοπογραφικό,οπότε διαλέγουν την ''άλλη'' οδό..........Στο άλλο που ανέρτησα με τις παραχωρήσεις έκανα 3 βδομάδες.........

 

Αν πώ περισσότερα ''χρωματίζω'',οπότε δεν είμαι και μουρλός να χάσω το φαϊ μου από ένα φόρουμ.Είπα,όποιος θέλει να έρθει μαζί μου για μία βδομάδα να τον κάνω μάγκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι μου έτυχε και εμένα ένα τοπογραφικό σε περιοχή όπου δεν έχει κυρωθεί ακόμη η πράξη εφαρμογής, για δήλωση ιδιοκτησίας το ζητάει ο Δήμος. Ο πίνακας της πράξης λέει 6 περίπου τετραγωνικά λιγότερο από ότι είναι το οικόπεδο.Ο πελάτης δεν θ'ελει να κάνει ένσταση. Εγώ θα δείξω αυτά τα 6 τετραγωνικά περισσότερα. Απλά ο δήμος θα αγνοήσει τις μετρήσεις μου και θα συνεχίσει με το εμβαδό που λέει ο πίνακας της πράξης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.