Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μετατροπή Φ, Λ (ED 50) σε X, Y (ΕΓΣΑ 87)


Recommended Posts

Ο συνάδελφος jhros το έθεσε πολύ σωστά

Συνάδελφε ink21 έκανες μία ερώτηση σε ένα φόρουμ. Σου δίνουμε μία πλειάδα απαντήσεων. Το μόνο που ρωτήσαμε -με σκοπό να διευκολύνουμε- είναι την ακρίβεια για να εξετάζαμε λύσεις. Αν π.χ. θέλεις αποτύπωση στρατοπέδου σε 1:500 όλα αυτά που συζητάμε είναι άχρηστα.

Μας λες ο ίδιος ότι δεν σου τρέχει ένα εξελάκι. O jojo σου λέει το πρόβλημα.
Εγώ σου δίνω την φιλοσοφία της λύσης μέσα από επίσημα πρακτικά. Οι τύποι του Βέη εφαρμόζονται σε ένα excel sheet.
Ο nbr σου ζητάει λεπτομέρειες και -όντως- έριξε μια σπόντα για να σε βοηθήσει κάποιος που έχει τα προγράμματα.
Μετά μπαίνει ο alexios και ρίχνει μομφή ότι ο nbr το κάνει για να κονομήσει.
Πιστεύεις ότι αν εξαρχής μας έλεγες ότι συνάδελφοι, τα θέλω για έναν μετασχηματισμό χαρτογραφικού υποβάθρου 1:50000 θα ήταν κακό;
Έχετε δει σε πόσα μηνύματα απαντάει ο nbr ή ο jojo? Πιστεύετε ότι δεν μπορούν να αράξουν και να μην ασχολούνται;
Πιστεύετε ότι είμαστε στο φόρουμ να ψαρεύουμε άτομα να τους τρώμε τις δουλειές; Για αυτά, υπάρχουν άλλοι ειδικοί.

ΥΓ1
Δεν σε αδικώ ink21, καταλαβαίνω ότι φυλάγεσαι/όμαστε όλοι από παντού. Απλά κάνε μία διύλιση των γραφόντων στο φόρουμ.

ΥΓ2
Προσωπικά, μέσα από το φόρουμ έχω συζητήσει με συναδέλφους από Κέρκυρα μέχρι Ρόδο και από Κρήτη μέχρι Έβρο και έχουμε λύσει προβλήματα. Εγώ χάρηκα να δίνω λύσεις. Τώρα αν αυτοί νομίζουν ότι με δουλεύουν...πολύ καλά κάνουν...

  • Like 1
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Γελάσαμε βρε!

Ειστε στ' αλήθεια πολύ αστείοι, μα μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο.

 

 

 

Απαράδεκτα προσβλητικός σε συναδέρφους και καθ’ έξιν και κατ’ εξακολούθηση. Άνευ της ελαφρυντικής περίστασης του πρότερου έντιμου βίου.

Λαμβάνεις ποινή.

Didonis

 

Edited by Didonis
  • Upvote 1
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, Alexios said:

Γελάσαμε βρε!

Ειστε στ' αλήθεια πολύ αστείοι, μα μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο.

 

Χμ...Μας ευχαριστεί ιδιαίτερως να προσφέρουμε τέρψη και γέλωτα!!!

Ακόμη κι αν κάνουμε σπέκουλα για να κατακτήσουμε το michanikos.gr και να κυριαρχήσουμε τον κόσμο κάνοντας μετασχηματισμό ED50...

Φίλτατε, αστείο είναι να ρίχνεις μομφή χωρίς να ξέρεις πράγματα και καταστάσεις.

Να είσαι καλά

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Alexios said:

Εξ ιδίων τα αλλότρια. 

Αν δεν κάνω λάθος, εσύ άρχισες τους χαρακτηρισμούς περί σπέκουλας και αστειότητος...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση μου σε τομέα που δεν είναι το φόρτε μου και της ειδικότητας μου.

Αλλα υπάρχουν και όρια όταν συνάδερφοι που προσφέρουν με την καρδιά τους την γνώση τους  και την φροντίδα τους στην ειδικότητα τους, να δέχονται μικρόψυχες επιθέσεις ….

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

dimamp μην το συνεχιζεις παρακαλω, εγω απο το προγραμμα σου θα κατακτησω τον κοσμο παντως μη σου πω και 2-3 παραλληλα συμπαντα

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αιδώς Αργείοι! Κάποιοι άνθρωποι σαν τον nbr είναι πάντα εδώ...Ο dimamp έχει ανεβάσει 10 προγράμματα! Έλεος πια!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.