Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Windows 7


iovo

Recommended Posts

cna αυτό που λες με τις web-cameras είναι πολύ πονεμένη ιστορία. Παραδοσιακά ήταν το περιφερειακό με τα περισσότερα πρόβληματα. Πάντως αν αποφασίαει κάποιος να συνθέσει ο ίδιος τον υπολογιστή του, και με λίγη έρευνα αγοράς εκ των προτέρων, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Για εμενα πιο σοβαρό πρόβλημα παραμένει το software. Κατά τα άλλα έχεις δίκιο ότι σε λίγα χρόνια θα μιλάμε για αμιγώς 64bit-α λειτουργικά και εφαρμογές. Πάντως για την ώρα, σε μηχανήματα εργασίας σταθερά xp 32 bit.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι ακόμα. Η επίσημη θέση της Microsoft είναι ότι περί τα τέλη του 2009 θα βγεί η αγγλική έκδοση αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο δεδομένου ότι τα 7 πατάνε αρκετά στον πυρήνα των Vista. Πιθανώς αυτή η ημερομηνία να μετατεθεί για αργότερα αν αποφασίσουν να ξαναγράψουν τον πυρήνα εξ' αρχής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Εγκατέστησα τα 7 σε αντικατάσταση των Vista στο laptop μου, τα οποία μου είχαν δημιουργήσει πολλά προβλήματα. Μετά από 2 εβδομάδες τα βλέπω ως πιο σταθερά και με λιγότερα κολλήματα. Ελπίζω κάποιες λεπτομέρειες να διορθωθούν στην επίσημη κυκλοφορία (έχω την RC)

Link to comment
Share on other sites

Τα 7 είναι ο πυρήνας των VISTA. Με την διαφορά ότι τα VISTA λόγω πίεσης χρόνου δεν ολοκληρώθηκαν όπως θα έπρεπε. Συγκεκριμένα το 25% του πυρήνα είχε υλοποιηθεί με αποτέλεσμα τραγικών λαθών και άλλων προβλημάτων. Τα 7 απλώς είναι η συνέχεια και η υλοποίηση του πυρήνα κατά 100% (θεωρητικά πάντα).

Βέβαια δεν χρειάζεται να έχουμε σπουδάσει marketing για να καταλάβουνε οτι αν τα άφηναν με το ίδιο όνομα θα είχανε πατώσει, ή θα περνούσε αρκετός καιρός μέχρι να εδραιωθούν.

Μια μικρή παρατήρηση, για δικτυακές εφαρμογές καλύτερα FreeBSD ή κα΄ποιο άλλο BSD, ή LINUX.

Tα Windows κατά εμέ πάντα, καλά για παιχνίδια και για AutoCAD. (Και αναγκαστικά για τα προγράμματα των στατικών)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τα 7 είναι μόνο 64bit ή υπάρχει και έκδοση με 32bit? αν υπάρχει 32bit τότε μέχρι 3.3 όσα δηλαδή και τα xp. Στην 64bit μάλλον περισσότερη από όση μπορείς να αγοράσεις :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.