Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδεια ασκήσεως επαγγέλματος ηλεκτρολόγου τε


Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Εχω τελειώσει ηλεκτρολόγος μηχανικός τε στην Κοζάνη και μένω στην Θεσσαλονίκη. Κοιτάζω να πάρω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ηλεκτρολόγου υπομηχανικού Β τάξης. Μου είπαν να πάω στην περιφέρεια κεντρικής Μακεδονίας (26ης  Οκτωβρίου 64) για όσους γνωρίζουν. Πήρα τηλέφωνο εκεί για να μάθω για τα δικαιολογητικά που χρειάζεται να μαζέψω και μου είπαν:

- 2 φωτογραφίες έγχρωμες

- φωτοτυπία το πτυχίο

-φωτοτυπία την ταυτότητα

- 2 παράβολα των 15 ευρώ

-1 παράβολο των 17 ευρώ

Επίσης μου είπαν ότι δικαιούμε να βγάλω και άλλες άδειες με το πτυχίο μου. Γνωρίζει να μου απαντήσει κάποιος?  

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραίτητο να βγάλεις τις αναγγελίες του ΠΔ 108/13. Αφορά τους ηλεκτρολόγους εγκαταστάτες. Επίσης μπορείς να βγάλεις τις αναγγελίες των ψυκτικών, τεχνικών βιομηχανίας και εγκαταστάσεων θέρμανσης.

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, stayros said:

Είναι απαραίτητο να βγάλεις τις αναγγελίες του ΠΔ 108/13. Αφορά τους ηλεκτρολόγους εγκαταστάτες. Επίσης μπορείς να βγάλεις τις αναγγελίες των ψυκτικών, τεχνικών βιομηχανίας και εγκαταστάσεων θέρμανσης.

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, ΔΗΜΗΤΡΗΣ_1994 said:

ευχαριστώ πολύ

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν χρειάζονται και τα 3 παράβολα μόνο για τις αναγγελίες του ΠΔ 108/13 ή είναι και για τις αναγγελίες των ψυκτικών και τεχνικών βιομηχανίας και εγκαταστάσεων θέρμανσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμα Ηλεκτρολόγος Μηχ. Τ.Ε και διεθέτω τις αναγγελίες απο 2013, το ερώτημα μου είναι εαν έχουμε δικαίωμα να υπογράψουμε π.χ Βεβαίωση Υδραυλκής Εγκατάστασης, 

Συγκεκριμένα: https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNQ87VZ1fFc721l0a-WX8CBxod7ARQ%3A1579868879740&source=hp&ei=z-IqXtStK8qclwTb64jgBA&q=βεβαιωση+αδειουχου+υδραυλικου&oq=&gs_l=psy-ab.1.0.35i362i39l10.0.0..1038...2.0..0.0.0.......0......gws-wiz.....10.MWIY9bY6A-k

Σας ευχαριστώ, 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.