Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Το Δάνειο εγκρίθηκε μετά τι;


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Μήπως ξέρει κάποιος τι γίνεται μετά την έγκριση του δανείου (από την τράπεζα) Στο ιστορικό της αίτησης είμαι στο No.9 με ημ/νια 20/6/18 και περιμένω να γίνει "υπαχθείσα"! Από ποιόν; Μπορεί να μου πει κάποιος τι άλλο έχω μπροστά μου μέχρι να βάλω μπρος τις δουλειές ; (Περιμένω πως και πως να βάλω....  και  τις Τέντες,  ψήθηκα.:oops:).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στο Παράρτημα 12 περιγράφεται αναλυτικά όλη η διαδικασία εξέλιξης του Προγράμματος. Εν συντομία, μετά την έγκριση περιμένεις την οριστική απόφαση υπαγωγής από το υπουργείο, μετά θα σε ενημερώσει και η τράπεζα για την υπογραφή της σύμβασης και μετά ακολουθούν οι παρεμβάσεις. Check το παράρτημα :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2018 at 4:51 ΜΜ, Maria Electrical Engineer said:

Καλησπέρα!

Στο Παράρτημα 12 περιγράφεται αναλυτικά όλη η διαδικασία εξέλιξης του Προγράμματος. Εν συντομία, μετά την έγκριση περιμένεις την οριστική απόφαση υπαγωγής από το υπουργείο, μετά θα σε ενημερώσει και η τράπεζα για την υπογραφή της σύμβασης και μετά ακολουθούν οι παρεμβάσεις. Check το παράρτημα :)

 

Στο Παράρτημα 12, όμως, αν και έχει χρόνος 15 ημερών για την προέγκριση του δανείου από την τράπεζα, δεν αναφέρεται ο χρόνος έκδοσης των αποφάσεων υπαγωγής από το Υπουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το έχω αναφέρει σε παρόμοιο θέμα πως πράγματι το Υπουργείο είναι αυστηρό ως προς τις χρονικές διορίες των ωφελούμενων αλλά όχι τις δικές του ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ισχύει ότι ο ωφελούμενος μπορεί να ξεκινήσει τις εργασίες και ο προμηθευτής να του κόψει τιμολόγιο αρκεί αυτό να γίνει με ημερομηνία μετά το πρώτο ΠΕΑ. Ρωτάω γιατί το σύστημα δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την δήλωση του ΙΒΑΝ του προμηθευτή (το όνομα το δέχεται) και άρα δεν προχωράει σε έλεγχο πληρότητας και λέω να κερδίσω χρόνο μπας και πάω διακοπές...

Link to comment
Share on other sites

To IBAN του προμηθευτή πρέπει να δηλωθεί από τον προμηθευτή στο σύστημα κάνοντας σύνδεση ως προμηθευτής/μελετητής.

Καλό θα είναι να κάνουμε τώρα και οι σύμβουλοι έργου/μελετητές το ίδιο πράγμα μιας και από εκεί θα πληρωθούμε.

Capture.thumb.jpg.e17856af467b6be08515e13e64dce3cc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πρόβλημά μου είναι ότι ο προμηθευτής έχει δηλώσει το ΙΒΑΝ του κανονικά, αλλά όταν πάω εγώ να το περάσω, ενώ βρίσκει το ονοματεπώνυμό του δεν δέχεται καμία καταχώρηση στο πεδίο του ΙΒΑΝ. Ίσως επειδή ο λογαριασμός του είναι στην Εθνική (λογαριασμό Εθνικής δεν δεχόταν ούτε για εμένα και μόλις έβαλα λογαριασμό Πειραιώς προχώρησε κανονικά).

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2018 at 7:57 ΜΜ, petrosapo said:

Ευχαριστώ πολύ! ! !

 

Άντε πάλι, νέα κόλπα! Το βήμα 10 (Ιστορικό) έγινε :

   

05.α Αίτηση σε αναμονή έγκρισης από επενδυτική επιτροπή. Για να δούμε πότε θα ξεκινήσουμε.

     
     
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.