Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Eπαναλειτουργία Α/Φ απο το ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ


Recommended Posts

Καλό νέο +1. Ξερει κανεις αν υπάρχει δυνατότητα για online παραγγελία στην εκχα? Διότι έχω πάει 

εκει οσο δεν λειτουργούσε η χορήγηση και γνωρίζω ακριβώς ποιο προϊόν επιθυμώ.

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

(από μεταφορά. Pavlos33)

Καλημέρα συνάδελφοι,

ήθελα να σας ενημερώσω ότι το ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ είναι ξανά διαθέσιμο για παραγγελίες αεροφωτογραφιών.

 

Edited by Pavlos33
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και πως λειτουργεί αυτό ξέρει κανείς; (το χει χρησιμοποιήσει;)
http://gis.ktimanet.gr/wms/apr1/

σε 'ολη την επικράτεια ψάχνω..πουθενά ΔΕΝ δίνει αποτελέσματα αναζήτησης ... Εχει κάποιο κόλπο; ή ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

image.thumb.png.d5cef9465e5bb23926d8c664c856569d.png

Link to comment
Share on other sites

@MHD

πάνω αριστερά, στα εργαλεία, επέλεξε το πολύγωνο με τα κόκκινα σημεία (Γραφικός ορισμός περιοχής αναζήτησης) και κάνε ένα πολύγωνο που να περλικλύει όλη την περιοχή που σε ενδιαφέρει και μόνο... (το πολύγωνο κλείνει με δεξί κλικ) ... ( τα Χ,Υ κλπ τα έχει μόνο για να βρεις γρηγορότερα την περιοχή)

Αυτόματα θα σου εμφανίσει τις διαθέσιμες αεροφωτογραφίες !!!

Καλό ψάξιμο ;)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @ppanag

Ομολογώ οτι δεν το χα καταλάβει τις μέρες που ασχολούμαι με την αναζήτηση Α/Φ.. με ότι συνεπάγεται αυτό για την ευφυΐα μου ..:shock:

 

Αλλά πόσο δύσκολο ήταν για το ΕΚΧΑ να το γράψει κάπου/οδηγίες

εγώ φταίω που βασίστηκα στις οδηγίες τους (ο θεός να τις κάνει)

image.thumb.png.a2442ed035e21990611d8aed4516d954.png

και για την ιστορία  "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες Α/Φ για την περιοχή που επιλέξατε..."  μας υποχρέωσες ΕΚΧΑ και ΟΚΧΕ κλπ κλπ!

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλάααα,

για φαντασου  να "υπηρχαν" και να εδειχναν "αλλο" απο "αυτα" που ισχυριζεται ο πελατης σου..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι σε κάποιους μπορει να ΜΗΝ υπήρχαν στην Α/Φ ολόκληρα κτίρια (σε αντίθεση με όσα ορκίζεται ο πελάτης και σου υπογράφει και δέκα υπεύθυνες δηλώσεις οτι ΤΟΤΕ γινικανε...!)
Αλλα σε μένα ..αντε να βρείς αεροφωτογραφία με ανάλυση που να δείχνει οτι υπήρχε/δεν υπήρχε την τάδε χρονολογία μια εξωτερική τουαλέτα 2*2 κάτω/διπλα  απο Αειθαλές δέντρο φτιαγμένη με τσιμεντοσανίδες (ενδεχομένως και Αμιαντο-τσιμεντοσανίδες).
Απλά έλεγα μήπως υπήρχε Α/Φ ωστε να μπορούσαμε να "θωρακιστούμε" ως προς την περίοδο κατασκευής (παλαιότητα) έναντι δυνητικού/μελλοντικου "αυστηρού" ελεγκτή .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎11‎/‎7‎/‎2018 at 6:43 ΜΜ, laxanos said:

Καλό νέο +1. Ξερει κανεις αν υπάρχει δυνατότητα για online παραγγελία στην εκχα? Διότι έχω πάει 

εκει οσο δεν λειτουργούσε η χορήγηση και γνωρίζω ακριβώς ποιο προϊόν επιθυμώ.

Τελικά υπάρχει δυνατότητα για on Line παραγγελία; Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το αρμόδιο τμήμα για να ρωτήσω και φυσικά δεν απαντούν, τα δε άλλα τμήματα δεν γνωρίζουν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.