Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[N. 4495/17] Eπαναλειτουργία Α/Φ απο το ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ


Recommended Posts

βρε προσγειωθείτε! Μέσα κύριος, ήταν και ωραία η κυρία, σιγά τώρα εγώ μην αρχίσω να χορεύω fame μπροστά της :) Κινδυνεύει και το τηλέφωνο να το σπάσω, δεν λέει να αρχίσω να το πετάω στον αέρα προκειμένου να τους πείσω ότι πήρα ΑΕΡΟ φωτογραφία :) Θα το κράταγα και θα έλεγα ότι το πήρα ενώ ήταν στον αέρα ε χμ χμ χμ

Τσατσένγκ, εντάξει, μωρέ δεν θέλω να τους παιδεύω με τα Ε9, να τρέχουν τώρα να βρουν λογιστή, ... διορθώσεις καθυστερήσεις, ...αναρωτιόμουν αν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος. 

Φιλικά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πες αλήθεια σου γυαλισε η πελάτισσα κ αφησες τα αεροπλανικά κ άρχισες τις εκπτώσεις 🤪

Έτσι κ αλλιώς πάντως κάποια στιγμή πρέπει να το κάνουν κ να είναι σωστό (μη βάλουν ημερομηνία κατασκευής 2020 κ εσύ εχεις βάλει 1990)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
On 14/7/2021 at 11:31 ΠΜ, grmaster said:

Τελικά υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να παραγγείλουμε αεροφωτογραφία εμείς που είμαστε από την επαρχία? Μέσω email ίσως?

Βεβαίως. Και είναι και εξυπηρετικότατη η υπάλληλος. Αν και μάλλον είναι η μοναδική που χειρίζεται αυτόν τον τομέα, οπότε να περιμένεις κάποια καθυστέρηση στην απάντηση.

Στέλνεις στη διεύθυνση [email protected] το πολύγωνο ενδιαφέροντός σου σε X,Y (τέσσερα σημεία δίνω εγώ ή και κεντροβαρικά το γεωτεμάχιο που θέλω.. χωρίς να σκέφτομαι ότι μπορεί να 'μαι τόσο γκαντέμης που το γεωτεμάχιό μου να είναι στο όριο της Α/Φ) και τις χρονολογίες για τις οποίες ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις Α/Φ.

Και σου απαντάει (το ΕΚΧΑ) με ένα κατατοπιστικό mail που δίνει κατευθύνσεις για τη συνέχεια της διαδικασίας παραγγελίας.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

https://www.ktimatologio.gr/el/e-services/anazitisi-diathesimotitas-poliseis-aerofotografion

αυτό το σύνδεσμο μου έδωσαν από το κτηματολόγιο!

Φαίνεται πως λειτουργεί ..

Μπαίνεις με κωδικούς Τάξις .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Dhmhtrhs Potamousis said:

Ο παραπάνω σύνδεσμος δουλεύει κανονικότατα, το χρησιμοποιώ από όταν άνοιξε και έπαψα να πηγαίνω στο κτηματολόγιο για αεροφωτογραφίες.

Μπορείς να έχεις την αεροφωτογραφία ψηφιακά στο γραφείο σου χωρίς μετακινήσεις και χάσιμο χρόνου.

Ειδικά αν πληρώσεις με κάρτα την παραλαμβάνεις το επόμενο δευτερόλεπτο. Το μόνο που αργεί μια μέρα είναι το παραστατικό αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα. Γνωρίζει κάνεις αν η απλη αεροφ. του κτηματολογίου (ήτοι 400 dpi και 18,00ευρω περίπου), είναι καλή για κοντινά zoom. Δηλαδή, φαίνεται όπως στην προεπισκόπηση ή έχει άλλη ανάλυση. Γιατί αλλιώς είναι 60 ευρώ η μεγαλύτερης ανάλυσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 20/5/2022 at 11:21 ΠΜ, ppanag said:

Ο παραπάνω σύνδεσμος δουλεύει κανονικότατα, το χρησιμοποιώ από όταν άνοιξε και έπαψα να πηγαίνω στο κτηματολόγιο για αεροφωτογραφίες.

Μπορείς να έχεις την αεροφωτογραφία ψηφιακά στο γραφείο σου χωρίς μετακινήσεις και χάσιμο χρόνου.

Ειδικά αν πληρώσεις με κάρτα την παραλαμβάνεις το επόμενο δευτερόλεπτο. Το μόνο που αργεί μια μέρα είναι το παραστατικό αγοράς.

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, αν παραγγείλει κανείς την αεροφωτογραφία και την πληρώσει εκείνη τη στιγμή με κάρτα, τι γίνεται μετά; Του την στέλνουν με mail; Κι αν ναι, σε ποιο mail; Που το δηλώνουμε; Πόσο χρόνο κάνουν να τη στείλουν; Και κάτι τελευταίο: έχει μεγάλη διαφορά η αεροφωτογραφία 400dpi από αυτήν στα 1000dpi; Ενδιαφέρομαι για αεροφωτογραφία που να δείχνει αυθαίρετη επέκταση σε ρετιρέ, και η αεροφωτογραφία που βρίσκω είναι 1:5000!

Link to comment
Share on other sites

@evapal

Καταρχήν η κλίμακα 1:5000 είναι πάρα πολύ καλή !!! Δείτε στο preview αν φαίνεται καθαρά το ακίνητο και αν η αεροφωτογραφία είναι φωτεινή (ζωντανή). Αν φαίνεται καθαρά μη φοβηθήτε, τα 400 dpi συνήθως αρκούν. 

Μόλις γίνει η πληρωμή με κάρτα, μπορείτε αμέσως να κάνετε λήψη αεροφωτογραφίας (θα δείτε κουμπάκι στο site) και μετά από μια εργάσιμη μπορείτε να κατεβάσετε και το τιμολόγιο ή την απόδειξη, πηγαίνοντας στο: "Οι αιτήσεις μου".

Στο ίδιο σημείο θα μπορείτε να μπείτε και στο μέλλον και να ξανακατεβάσετε όσες Α/Φ έχετε πληρώσει.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.