Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων του ν.4409/16 – Οδηγίες σχετικά με την υποχρέωση εφαρμογής της διαδικασίας


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
1 ώρα πριν, Pavlos33 said:

Το σημείο εισαγωγής του text είναι εντός της closed pline που εντάσσεται στο PST_KAEK;

Ναι, εντός. 

 

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει πιστέυω όλους τους συνδυασμούς: έχω βάλει το κείμενο εντός του polyline στο ίδιο layer (PST_KAEK), το έχω βάλει σε layer text, το έχω βάλει και στα δυο layers, δεν γίνεται τίποτα, το μήνυμα είναι πάντα ίδιο. Κι από ότι είδα στις οδηγίες, δεν υπάρχει κάποιο layer για text. Πραγματικά δηλαδή, δεν καταλαβαίνω γιατί τα πιο απλά πράγματα (ηλεκτρονική υποβολή διαγραμμάτων εν προκειμένω) να τα κάνουν τόσο μπερδεμένα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όχι είναι όλα plain text. Σε γενικές γραμμές έχω ακολουθήσει όλες τις οδηγίες του κτηματολογίου, αλλά έχω κολλήσει σε αυτό. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο help desk να απευθυνθώ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα μήνυμα στο [email protected] οι οποίοι μου απάντησαν αμέσως λέγοντας μου να γράψω τα κείμενα ξανά.

Βέβαια, ανακάλυψα στο μεταξύ το πρόβλημα, το οποίο ήταν ολίγον χαζό:

Ανακάλυψα ότι το πολύγωνο που υποδυκνείει τη θέση του οικοπέδου στο ρυμοτομικό απόσπασμα που περιλαμβάνεται στο τοπογραφικό ήταν στο layer PST_KAEK και ως εκ τούτου δημιουργούσε πρόβλημα. Άλλαξα layer στο συγκεκριμένο πολύγωνο και ο έλεγχος είναι τώρα εντάξει. Έκανα την υποβολή και όλα καλά.

Ευχαριστώ για την υποστήριξη και συγγνώμη για την ανακατωσούρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, 

Πρόκειται να συντάξω τοπογραφικό διάγραμμα το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για δήλωση δικαιώματος αγροτεμαχίου στο κτηματολόγιο και όχι σε κάποια συμβολαιογραφική πράξη. Απαιτείται η ηλεκτρονική υποβολή του τοπογραφικού και η έκδοση αποδεικτικού υποβολής?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συναδελφοι η νεα ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ «ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ»ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΩΝ εχει να κανει μονο με τα τοπογραφικα για τα δικογραφα??? 

Επισης η υποβολη διαγραμματων για τα δικογραφα εχει γινει υποχρεωτικη?? μεχρι προτινος ηταν προαιρετικη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.