Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Η υπογραφή του ιδιοκτήτη μπαίνει στο αναλογικό. Δεν φέρεις ευθύνη για το αν υπόγραψει ή όχι.

Δεν θα τους κυνηγάμε κ όλας. Εγώ κρατάω ένα αναλογικό με την υπογραφή του στο αρχείο μου εφόσον έρθει και το παραλάβει (και δεν το δώσω αυτοπροσώπως στην συμβολαιογράφο). Σιγά μην τον ψάχνω όταν γίνει το συμβόλαιο

Edited by jojo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

41 λεπτά πριν, JOHNYMAL said:

Επίσης στο τοπογραφικό οταν υπάρχει δήλωση ιδιοκτήτη την σκανάρουμε και την βάζουμε ?

Πειτε μου εαν εχω καταλαβει τα βήματα που κάνουμε

1) Εχοντας τελειωσει το τοπογραφικο το κανουμε pdf το υπογραφουμε και το ανεβάζουμε.

2) βαζουμε σε εναν φακελο που τον ζιπάρουμε το dxf με τα συγκεκριμένα layer, βγάζουμε το hashcode του dxf και υπογραφουμε και το hashcode.

Κάνοντας τα παραπάνω μου εμφανίζει στον έλεγχο πληρότητας το παρακάτω  :

Φόρτωση αρχείων διαγράμματος - έλεγχος ψηφιακής υπογραφής

Δεν βρέθηκε αρχείο διαγράμματος παρακαλούμε ανεβάστε ένα για να προχωρήσετε στη υποβολή

Πρόσθεσε τονισμό όπου λείπει. Pavlos33

 

Mήπως στο dxf και το hascode έχεις βάλει υποφάκελο; Πρέπει να τα ζιπάρεις χωρίς επιπλέον φάκελο. Δες και τα ονόματα των αρχείων σου.

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nαι Παυλο αυτό ηταν, μηπως ξερετε τι εννοεί με το παρακάτω μύνημα ? Τι θέλει καποιο κείμενο ?

  • Ένα από τα παρακάτω επίπεδα πρέπει να έχει περιεχόμενο:
    • •   Layer BOUND_IMPL, BOUND_UNIMPL
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις υλοποιημένα όρια θα περάσεις μια κλειστή pline στο περίγραμμα του γεωτεμαχίου την οποία θα την εντάξεις στο layer BOUND_IMPL. Το ίδιο αν δεν έχεις υλοποιημένα όρια και στην περίπτωση αυτή θα εντάξεις την polyline στο BOUND_UNIMPL. Μπορεί να υπάρξει και συνδυασμός των δυο layer (δηλαδή δυο μη κλειστές polyline που θα περνάνε πάνω από τα υλοποιημένα και μη υλοποιημένα). Οπωσδήποτε θα πρέπει να υπάρξει το TOPO_PROP που θα είναι κλειστή polyline και θα περιλαμβάνει το περίγραμμα (υλοποιημένα και μη όρια) της ιδιοκτησίας.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

(μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos33)

Προσπαθώ από το πρωί να ανεβάσω ένα τοπογραφικό και ενώ το κάνει δεκτό δεν το ανεβάζει,γνωρίζει κανείς μήπως υπάρχει πρόβλημα στο κτηματολόγιο ;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ τους συναδέλφους για τις απαντήσεις, μια τελευταία ερώτηση η ψηφιακή υπογραφή λήγει καποια στιγμή ? Δηλαδή μετα απο κανενα χρόνο ? Σε μια ημεριδα στο ΤΕΕ κατι τετοιο μας ειχαν πει αλλα δεν έχω συγκρατήσει λεπτομέριες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά 5 χρόνια από την ενεργοποίησή της. Μπορείς να το ελέγξεις όταν ανοίγεις την υπογραφή σου στο σχετικό λογισμικό που έχεις εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2019 at 10:30 ΜΜ, Pavlos33 said:

Αν έχεις υλοποιημένα όρια θα περάσεις μια κλειστή pline στο περίγραμμα του γεωτεμαχίου την οποία θα την εντάξεις στο layer BOUND_IMPL. Το ίδιο αν δεν έχεις υλοποιημένα όρια και στην περίπτωση αυτή θα εντάξεις την polyline στο BOUND_UNIMPL. Μπορεί να υπάρξει και συνδυασμός των δυο layer (δηλαδή δυο μη κλειστές polyline που θα περνάνε πάνω από τα υλοποιημένα και μη υλοποιημένα). Οπωσδήποτε θα πρέπει να υπάρξει το TOPO_PROP που θα είναι κλειστή polyline και θα περιλαμβάνει το περίγραμμα (υλοποιημένα και μη όρια) της ιδιοκτησίας.

Καλησπέρα! Κιεμένα το ίδιο μου βγάζει και μόλις κάνω αυτό που λέτε μου βγάζει αυτό:
 
Παρατηρήσεις 
 
    • Δεν υπάρχει πληροφορία για τα παρακάτω επίπεδα:
      • •   Layer TOPO_PROP
    • Το περιεχόμενο των παρακάτω επιπέδων έχει ανοιχτή γραμμική οντότητα:
      • •   Layer TOPO_PROP

Τι λάθος κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.