Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Pavlos33 said:

Από ότι βλέπω το αποδεικτικό βγαίνει, έχοντας πάνω την ημερομηνία  "ενημέρωσης/υποβολής".

Σωστά, αλλά ο αριθμός χρονικά σχετίζεται με την ημερομηνία δημιουργίας της ηλεκτρονικής υποβολής....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και μένα μου έβγαζε αυτό. Θεωρώ ότι είναι κόλλημα λόγω δεκαδικων.

ορισε στο σχεδιαστικό προγράμμα να βάζει ως 3 δεκαδικά και ξανά δοκίμασε,

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα,

προσπαθώ να ανεβάσω ενα αρχείο για Γεωμετρικές Μεταβολές και μου βγάζει συνέχεια το εξής μήνυμα:

  • Τα περιμετρικά όρια των παρακάτω επιπέδων δεν ταυτίζονται με τα περιμετρικά όρια του PST_KAEK:
    • •   Layer DGM_PROP_FINAL

Δεν καταλαβάινω τι παραπάνω πρέπει να κάνω. Έχω κάνει Copy - Paste τα πολύγωνα και τα έχω βάλει στο αντίστοιχο Layer, τα έχω κάνει με το χέρι πατώντας πάνω στο πολύγωνο του κτηματολογίου, έχω αντιγράψει τα πολύγωνα σε καινούριο αρχείο, τίποτα δεν λειτουργεί. Συνέχεια βγάζει αυτό το μήνυμα. 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Σε τοπογραφικο εχω  2 οικοπεδα του ιδιου ιδιοκτητη που απεχουν 5 μ. Ειναι για αποδοχη κληρονομιας.

Θα πρεπει να αναβασω 2 τοπογραφικα με ξεχωριστα ΚΗΔ ή μπορει να περαστουν σ΄ενα τοπογραφικο με ενα ΚΗΔ;

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2019 at 11:57 ΜΜ, GEOPETH said:

Ερωτηση: Σε τοπογραφικο εχω  2 οικοπεδα του ιδιου ιδιοκτητη που απεχουν 5 μ. Ειναι για αποδοχη κληρονομιας.

Θα πρεπει να αναβασω 2 τοπογραφικα με ξεχωριστα ΚΗΔ ή μπορει να περαστουν σ΄ενα τοπογραφικο με ενα ΚΗΔ;

Θα ανεβάσεις κάθε ένα οικόπεδο ξεχωριστά στο ηλεκτρονικό σύστημα, για να πάρει κάθε ένα το δικό του ΚΗΔ. Σαν τοπογραφικό (για το hard copy) όμως θα κρατήσεις το ενιαίο και θα γράψεις τα 2 ΚΗΔ.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις 
 
    • Τα παρακάτω επίπεδα είναι εκτός των ορίων / υπερκαλύπτουν τα PST_KAEK πολύγωνα:
      • •   Layer VST_FINAL
    • Τα περιμετρικά όρια των παρακάτω επιπέδων δεν ταυτίζονται με τα περιμετρικά όρια του PST_KAEK:
      • •   Layer DGM_PROP_FINAL
         

 

 

 

Καμμιά ιδέα παιδια?Εν τω μεταξεί τα παραπάνο LAYERS δεν πρεπει να ταυτιζονται.μηπως είναι bug?Τα ξαναφόρτωσα αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις 
 
    • Τα παρακάτω επίπεδα είναι εκτός των ορίων / υπερκαλύπτουν τα PST_KAEK πολύγωνα:
      • •   Layer VST_FINAL
    • Τα περιμετρικά όρια των παρακάτω επιπέδων δεν ταυτίζονται με τα περιμετρικά όρια του PST_KAEK:
      • •   Layer DGM_PROP_FINAL
         

 

 

 

Καμμιά ιδέα παιδια?Εν τω μεταξεί τα παραπάνω LAYERS δεν πρεπει να ταυτιζονται.μηπως είναι bug?Τα ξαναφόρτωσα αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγω σε ΔΓΜ προβλημα "επικαλυψεις στο PST KAEK" και στο "DGM_PROP_FINAL".

Επισης, "ανοιχτη γραμμικη οντοτητα στο AREA_D" ενω ειναι κλειστη polyline. 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έιχα συντάξει ένα τοπογραφικό διάγραμμα το 2013. Στην περιοχή μου ο δασικός χάρτης έχει κυρωθει μερικά το 2017. Το γήπεδο που είχα αποτυπώσει εμβαδού ίσου 7 στρεμμάτων είχε ένα τμήμα του δασικό ίσο με 800 τ.μ.. Γιαυτά τα 800 τ.μ. έχει γίνει ένσταση και αναμένουμε το αποτέλεσμα. Ο μερικός χάρτης όταν υπάρχει ένσταση, έχω παρατηρήσει πως μεγαλώνει το πολύγωνο του δασικού τμήματος κατά 2.5 μέτρα σε κάθε πλευρά περιμετρικά (σαν να έχεις κάνει offset 2,5 m. ). Τελικά μου προκύπτει τώρα πως έχω στον μερικως κυρωμένο χάρτη 6 στρέμματα ΑΑ και 1 στρέμμα που δεν έχει χαρακτηριστεί μέχρι να εξεταστεί η ένσταση!

Ο πελάτης μου, μου ζήτησε επικαιροποίηση του τ/δ και η συμβολαιογράφος μου ζητά να γράψω Εγηπέδου 7 ΚΑΙ ΕΑΑ όπου σε αυτό να συντάξω και την υ.δ. του 651/77 και θα μεταγραφεί αυτό το τμήμα και το υπόλοιπο όταν εκδικαστεί η ένσταση με συμπληρωματικό συμβόλαιο.
Θα ήθελα να ρωτήσω τι ανεβάζετε στην πλατφόρμα του κτηματολογίου? Ποιο πολύγωνο? Το συνολικό ή το το ΕΑΑ μόνο?

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.