Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Νομίζω καλά τα λέει η συμβολαιογράφος το συνολικό θα ανεβάσεις στην πλατφόρμα. Θέλει σωστή δήλωση του Ν.651, διαστάσεις και επιφάνειες τόσο στο συνολικό γήπεδο όσο και στα επιμέρους, τμήματα ώστε να μπορούν να περιγραφούν σωστά στο συμβόλαιο. Από εκεί και πέρα τι θα μεταβιβαστεί και θα μεταγραφεί είναι θέμα νομικών (συμβολαιογράφου και υποθηκοφύλακα), εσύ θα έχεις κάνει σωστά τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 4/6/2019 at 9:34 ΜΜ, Αθηνά Θεοδώρου said:

Συνάδελφοι καλησπέρα,

προσπαθώ να ανεβάσω ενα αρχείο για Γεωμετρικές Μεταβολές και μου βγάζει συνέχεια το εξής μήνυμα:

  • Τα περιμετρικά όρια των παρακάτω επιπέδων δεν ταυτίζονται με τα περιμετρικά όρια του PST_KAEK:
    • •   Layer DGM_PROP_FINAL

Δεν καταλαβάινω τι παραπάνω πρέπει να κάνω. Έχω κάνει Copy - Paste τα πολύγωνα και τα έχω βάλει στο αντίστοιχο Layer, τα έχω κάνει με το χέρι πατώντας πάνω στο πολύγωνο του κτηματολογίου, έχω αντιγράψει τα πολύγωνα σε καινούριο αρχείο, τίποτα δεν λειτουργεί. Συνέχεια βγάζει αυτό το μήνυμα. 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Καποια εξέλιξη σε αυτό το θεμα γιατι μου το κανει και εμενα????

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση κατάτμησης ενός αγροτεμαχίου  σε δύο τμήματα (σε περιοχή που δεν έχει ακόμα ΚΑΕΚ) το αρχικό μπαίνει στο Topo_Prop και τα δύο τελικά στο Topo_Prop_New.

Καταρχήν θεωρώ ότι επιλέγω " τοπογραφικο διάγραμμα" στο είδος διαγράμματος σωστα?

Στο τέλος μου εκδίδει ένα ΚΗΔ και όχι τρία που πίστευα.

Θεωρείτε ότι κάνω κάπου λαθος στην διαδικασία?

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σωστά τα έχεις. Λογικό το βρίσκω να εκδοθεί ένας Κ.Η.Δ αφού αυτή τη στιγμή το ακίνητο δεν έχει ακόμη κατατμηθεί. Η κατάτμηση θα επέλθει μετά την συμβολαιογραφική μεταβίβαση του ενός τμήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για γεωτεμάχιο εκτός σχεδίου έχω όριο σε δασική έκταση και δίπλα στο όριο αυτό βρίσκεται ρέμα το οποίο για την περιοχή είναι μη οριοθετημένο. Χρειάζεται να το αναφέρω σε καποιο text με το layer DBOUND_REM χωρίς να χαράξω polyline στο όριο μιας και δεν γνωρίζω τα όρια του?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε συζητήσει σε προηγούμενα Posts όχι. Μόνο αν υπήρχε καθορισμένη οριογραμμή ρέματος με διοικητική πράξη θα εντάσσονταν στο layer αυτό. Απλώς αποτυπώνεις τα πρανή του ρέματος και έχεις όριο γεωτεμαχίου το φρύδι του πρανούς (όχθη).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.