Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι, προσπαθώ όλη μέρα σήμερα να υποβάλλω ένα αρχείο στο σύστημα αλλά ενώ περνάει τον έλεγχο dxf όταν πατάω την αναφορά εφαρμογής μου εμφανίζει μήνυμα ότι η θεματική ενότητα δεν εμπίπτει σε περιοχή Κτηματολογίου.

Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το γεγονός ότι το ακίνητο που με αφορά είναι στο όριο της περιοχής κτηματολογίου, αλλά δοκίμασα και με άλλα αρχεία και βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Από το κτηματολόγιο μου είπαν ότι πιθανόν να φταίει η σύνδεση και να προσπαθήσω αργότερα.

Έχει τύχει σε κανέναν αυτές τις μέρες το ίδιο πρόβλημα;

Capture.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giorgosv said:

Από το κτηματολόγιο μου είπαν ότι πιθανόν να φταίει η σύνδεση και να προσπαθήσω αργότερα.

Έχει τύχει σε κανέναν αυτές τις μέρες το ίδιο πρόβλημα;

Capture.JPG

Μου έτυχε και εμένα ένα σ/κ. Τη Δευτέρα είχε διορθωθεί. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Έτυχε, προς τα τέλη Ιουλίου σε γνωστό μου, ο οποίος έκανε ΔΓΜ για σύσταση καθέτων, μόλις ανέβαζε το σχέδιο, να του βγάζει το εξής σφάλμα:

  • Τα παρακάτω επίπεδα είναι εκτός των ορίων / υπερκαλύπτουν τα PST_KAEK πολύγωνα:
    • •   Layer VST_FINAL

Επειδή το σχέδιο ήταν μια χαρά, προφανώς οφειλόταν σε πρόβλημα της Κτηματολόγιο. Καθόσον όμως δεν απαντούσαν σε mails για επιβεβαίωση, τελικά το σχέδιο ανέβηκε μετά από σχεδόν 2 εβδομάδες ακριβώς ίδιο. Έτσι ησυχάσαμε και εμείς, γιατί μας είχε φάει τα μυαλά αυτή η (απλή) υπόθεση, και το εξιστορούμαι και εδώ για την περίπτωση που τύχει και σε κανέναν άλλον!

Καλή ξεκούραση σε όσους διακοπάρουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Είναι τραγικό να μας κάνει τέτοια χουνέρια η Κτηματολόγιο. Να παλεύεις με τις ώρες να δεις ποιο είναι το πρόβλημα με το αρχείο σου και απλά να έχει πρόβλημα το σύστημα τους. Και το χειρότερο να μην μπορείς να φανταστείς τίνος είναι το πρόβλημα, δικό μας ή δικό τους...και να ψάχνεσαι στα τυφλά.

Συνάδελφοι δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι, να το κάνουμε θέμα στο σύλλογο διότι κρίνεται η αξιοπρέπεια μας με όλα αυτά.

Η δουλειά μας έχει καταντήσει άκρως επικίνδυνη με όλα αυτά τα συστήματα - που καλώς μεν υπάρχουν - αλλά βρε αδερφέ το κάνεις που το κάνεις, κάνε το να δουλεύει σωστά.

Άντε μπλιό...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giannis_eng said:

Καλημέρα. Υπάρχει κάπου το dxf με τα layer για το κτηματολόγιο? Στα αρχεία του συστήματος το βρήκα αλλά ψάχνω αυτό που έχει και τον πίνακα μέσα, όχι μόνο τα layer. Ευχαριστώ.

Καλημέρα: στο "ΒΟΗΘΕΙΑ" του ηλεκτρονικού συστήματος υποβολής θα βρεις αυτό που θες. Έχει 15 αρχεία. Μέσα σε αυτά και εντός και εκτός σχεδίου DXFs με τα layers και πίνακες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κάποιο πρόβλημα με την ηλεκτρονική υποβολή? 

Μου βγάζει:

Quote

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥ DXF

Μη Αποδεκτό

Χωρίς λεπτομέρειες... Νόμιζα ότι είχε κάποιο θεματάκι το dxf μου, αλλά δεν βρήκα κάτι. Δοκίμασα να φτιάξω καινούργια δήλωση και να ανεβάσω παλιότερο διάγραμμα που είχα υποβάλει επιτυχώς, και μου έβγαλε πάλι το ίδιο μήνυμα.

Πριν καμιά 10αριά μέρες είχα ανεβάσει τελευταία φορά, χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στο σύστημα συνάδελφε και εμένα τώρα αυτό μου βγάζει. Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα

Edited by Dudu1993
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.