Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Με το DGM_PROP FINAL, θα δείξεις την τελική κατάσταση των γεωτεμαχίων.Το areaA και D είναι μόνο για να δείχνεις τι αφαιρείς και τι παίρνεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 11/12/2020 at 9:46 ΜΜ, Polytexnitis said:

Η γεωμετρική μεταβολή που ζητάς αφορά το δικό σου ΚΑΕΚ και τουλάχιστον άλλο 1. Πρέπει η συνολική επιφάνεια των εμπλεκόμενων ΚΑΕΚ πριν (PST_KAEΚ) να ταυτίζεται με την συνολική επιφάνεια των εμπλεκόμενων ΚΑΕΚ μετά (DGM_PROP_FINAL).

Δηλαδή, στο PST KAEK βάζεις και το δικό σου και τα επηρεαζόμενα. Το ίδιο και στο DGM PROP FINAL.

Αν η μεταβολή σου εμπλέκει και ΚΑΕΚ - δρόμο, για να μπορείς να περάσεις αυτόν τον έλεγχο , πρέπει να τραβήξεις μόνος σου μια γραμμή ώστε να "κλείσεις" το πολύγωνο του δρόμου.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός γιατί είναι λίγο μπερδεμένο το θέμα.

Θα πρέπει δηλαδή να έχω μία ενιαία polyline για το layer PST_KAEK που να τα περιλαμβάνει όλα; Έχω κολλήσει κι εγώ στο ίδιο και δεν ξέρω τι πρέπει να δείξω.

Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, Christina_poros said:

Θα πρέπει δηλαδή να έχω μία ενιαία polyline για το layer PST_KAEK που να τα περιλαμβάνει όλα; Έχω κολλήσει κι εγώ στο ίδιο και δεν ξέρω τι πρέπει να δείξω.

Όχι ενίαια polyline. Μια κλειστή polyline PST_KAEK για κάθε εμπλεκόμενο γεωτεμάχιο, ακριβώς όπως είναι σήμερα στο Κτηματολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Προσπαθώ να υποβάλλω τοπογραφικό διάγραμμα για να προσαρτηθεί σε συμβόλαιο και αμέσως μετά την είσοδο μου στο link:

https://www.ktimanet.gr/DiagramsApp/Account/LoginEngineer

μου εμφανίζει μήνυμα: "{"error":"invalid_request","error_description":"Invalid state"}"

Επειδή είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι, αναρωτιέμαι εάν εγώ έκανα πιθανότατα κάτι λάθος ή εάν κάτι συμβαίνει με την πλατφόρμα. 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Μπες με άλλον browser.

Edited by Pavlos33
διαγραφή παράθεσης του αμέσως προηγούμενου μηνύματος
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε τοπογραφικό διάγραμμα που υποβάλλεται ώστε να προσαρτηθεί σε συμβόλαιο
πρέπει να αποτυπώνεται και η κλειστή πολυγραμμή PST_KAEK με τα όρια βάσει κτηματολογίου?

Η απόκλιση στα εμβαδά (πραγματικό και κτηματολογίου) είναι πολύ μικρή (0,6%)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η απόκλιση είναι πολύ μικρή, οι δύο πολυγραμμές, BOUND_IMPL και PST_KAEK, σχεδόν ταυτίζονται και στην απεικόνιση του τυπωμένου τοπογραφικού είναι δυσδιακριτος ο διαχωρισμός τους 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.