Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για το πρώτο ότι είπε ο συνάδελφος aquar.

Για το δεύτερο δεν έχει σημασία με ποιό τρόπο εξάγεις το .pdf

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να μην έχει διαστρωμάτωση layer όμως (είναι στις επιλογές τις εκτύπωσης και πρέπει να το απενεργοποιήσεις) διότι δεν γίνεται αποδεκτό!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, ntanos said:

Να μην έχει διαστρωμάτωση layer όμως (είναι στις επιλογές τις εκτύπωσης και πρέπει να το απενεργοποιήσεις) διότι δεν γίνεται αποδεκτό!

τι εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, KOKARADI said:

τι εννοείς ?

Μερικές εφαρμογές εξάγουν τα layers του cad σαν σελιδοδείκτες, όπου μπορείς να τα ανοίγεις και να κλείνεις κατα το δοκούν μέσα από το Pdf. Αυτού του είδους τα pdf δεν τα διαβάζει η εφαρμογή του κτηματολογίου. Οπότε θα πρέπει να βρεις σε αυτές τις εφαρμογές αυτήν την επιλογή εξαγωγής και να την απενεργοποιήσεις.  

Edited by aquar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι επανέρχομαι στο παραπάνω θέμα . στο dxf  εχω το περίγραμμα του ελαιοπεριβόλου  με Layer topo prop (και τίποτε άλλο) και μου βγάζει τα παρακάτω .Επίσης τσέκαρα και για κάποια γραμμή line apo "κάτω" αλλα δεν έχω κάτι .δηλαδή εχω ένα μόνο επίπεδο topo prop

 

Καταγραφή3.JPG

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλεις δύο polylines κλειστές ή μία ακριβώς πάνω από την άλλη. Η πρώτη θα είναι bound_unimpl και η άλλη η topo_prop. 

Προσοχή κλειστές polylines. Σχεδίαζεις από την πρώτη κορυφή μέχρι την τελευταία και πατάς το c για να κλείσει το πολύγωνο στην πρώτη. Στο list της polyline να σου βγάζει closed.

  

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα, σε περιοχή εντός  πολεοδομικής μελέτης (εκκρεμεί η πράξη εφαρμογής) υπάρχει λειτουργούν κτηματολόγιο. Υπάρχει η υποχρέωση στην σύνταξη τοπογραφικού διαγράμματος για πράξη αποδοχής κληρονομιάς, να φαίνεται το περίγραμμα γεωτεμαχίου βάσει Κτηματολογίου και επιπλέον, για την ηλεκτρονική υποβολή, να γίνει χρήση του layer pst_KAEK;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.