Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παράθεση

DXF / ZIP: Η εφαρμογή δεν έχει πρόσβαση στα κεντρικά συστήματα

Tι είναι πάλι τούτο το μήνυμα... θα μας τρελάνουν εκεί στο Κτηματολόγιο..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο. Μου είπαν οτι  δεν απαντούν τηλεφωνικά και μου ζήτησαν να στείλω mail με ενα screenshot. Το έστειλα και μου απάντησαν οτι το διερευνούν και θα με ενημερώσουν το συντομότερο.              Οταν με ενημερώσουν θα σας ενημερώσω . . .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, maik said:

Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο. Μου είπαν οτι  δεν απαντούν τηλεφωνικά και μου ζήτησαν να στείλω mail με ενα screenshot. Το έστειλα και μου απάντησαν οτι το διερευνούν και θα με ενημερώσουν το συντομότερο.              Οταν με ενημερώσουν θα σας ενημερώσω . . .

μια απο τα ίδια.. εχω στείλει μήνυμα και μου απάντησαν οτι το ερευνούν... άντε να δούμε..

 

μόλις ξεκόλλησε και δουλεύει η εφαρμογή ... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε περίπτωση σύστασης κάθετης σε οικόπεδο εντός οικισμού (λειτουργούν Κτηματολόγιο) όπου υφίστανται κτίσματα αλλά τμήματα των κτισμάτων αυτών είναι εκτός περιγράμματος κτηματολογίου (όπου θα τοποθετηθούν τα τελικά όρια vst final), ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος απεικονίσής τους? Στην πραγματική θέση ή στην θεωρητική (τραβηγμένα στα όρια pst kaek)? Να συμπληρώσω ότι τμήμα τους εξέχει του Pst kaek της ιδιοκτησίας τους και εμπίπτει στο pst kaek του όμορου και άλλο τμήμα εξέχει του pst kaek της ιδιοκτησίας και εμπίπτει στο pst του δρόμου..

Ευχαριστώ

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις τις κάθετες(vst_final) στο θεωρητικό όριο του pst_kaek. Μπορείς τα πραγματικά όρια να τα έχεις στο topo_prop και στο VST. Θα έχεις διαφορές στα εμβαδά αλλά αν είναι μικρές δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το έχω κάνει δύο φορές και έχει περάσει, αφού βέβαια είχα συνεννοηθεί τον μηχανικό του κτηματολογίου στην περιοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, giorgosv said:

Θα περάσεις τις κάθετες(vst_final) στο θεωρητικό όριο του pst_kaek. Μπορείς τα πραγματικά όρια να τα έχεις στο topo_prop και στο VST. Θα έχεις διαφορές στα εμβαδά αλλά αν είναι μικρές δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το έχω κάνει δύο φορές και έχει περάσει, αφού βέβαια είχα συνεννοηθεί τον μηχανικό του κτηματολογίου στην περιοχή μου.

Ίσως δεν το έγραψα καλά, αλλά το ερώτημά μου όμως αφορά τα κτίσματα. Μετατοπίζονται στα όρια του pst kaek/vst final ή παραμένουν στα όρια του topo prop και προεξέχουν απο τα θεωρητικά όρια του κτηματολογίου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.