Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

έχεις ΔΓΜ με προσαρτήσεις

άρα, θεωρείς ως βάση το μεσαίο και προσαρτάς τα όμορα

συνεπώς, έχεις και layer AREA_D

το DGM_PROP_FINAL πρέπει να ταυτίζεται με τα στοιχεία του Κτηματολογίου

το TOPO_PROP_NEW αφορά στα πραγματικά όρια έτσι όπως αποτυπώνονται

Διάβασε προσεκτικά τις σχετικές οδηγίες, και τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

53 λεπτά πριν, tetris said:

έχεις ΔΓΜ με προσαρτήσεις

άρα, θεωρείς ως βάση το μεσαίο και προσαρτάς τα όμορα

συνεπώς, έχεις και layer AREA_D

το DGM_PROP_FINAL πρέπει να ταυτίζεται με τα στοιχεία του Κτηματολογίου

το TOPO_PROP_NEW αφορά στα πραγματικά όρια έτσι όπως αποτυπώνονται

Διάβασε προσεκτικά τις σχετικές οδηγίες, και τα ξαναλέμε

Διαφωνώ φιλέ tetris,

είναι δγμ πράξης και όχι διόρθωσης. Τα ελάχιστα layers που θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν κατά τη γνώμη μου είναι τα εξής :

1. Για την υφιστάμενη κατάσταση : bound_impl, bound_unimpl, topo_prop (τα αρχικά), και topo_prop_new (το τελικό)

2. Για την ενημέρωση της βάσης του ΕΚ : pst_kaek (τα αρχικά) και dgm_prop_final (το τελικό)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, MONOS said:

Διαφωνώ φιλέ tetris,

είναι δγμ πράξης και όχι διόρθωσης. Τα ελάχιστα layers που θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν κατά τη γνώμη μου είναι τα εξής :

1. Για την υφιστάμενη κατάσταση : bound_impl, bound_unimpl, topo_prop (τα αρχικά), και topo_prop_new (το τελικό)

2. Για την ενημέρωση της βάσης του ΕΚ : pst_kaek (τα αρχικά) και dgm_prop_final (το τελικό)

Kαλημέρα 

σε ευχαριστώ για την απάντηση . το εκτιμώ. 

τώρα ως προς τις νομικές διαδικασίες ας τα βρουν οι αρμόδιοι. εγω αυτό που θέλω να κάνω είναι ορθη ψηφιακή υποβολή στο ΤΔΓΜ, ούτως ώστε να μην έχει θέμα ο δικηγόρος αρχικά απο το Κτηματολόγιο. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dimitris GM said:

 εχει ο δικος σου τρια συνεχομενα οικοπεδα.

Να τα εχει να τα χαιρεται...

Μονομερή πραξη συνενωσης δεν μπορει να κανει.

Ετσι πες του και να μην "τα εχει παρει..."

Μπορει να τα πουλησει σαν "  τρια......ηδη συνενωμενα τοις πραγμασιν σε ενα"

οπότε εσυ αποτυπωνεις το τελικο ενιαιο.

Για το θεμα θα ρωτησεις  τον συμβ/φο,

θα  επιβεβαιωσει την διαδικασια και μετα εσυ τραβας τις γραμμες σου με τις πολυλαιν.... και ολα αυτα τα ντεσου μιας συμβολαιογραφικης πραξης...

ακου "τα εχει παρει"...:-x

 

 

 

καλημερα 

σε ευχαριστω για το σχόλιο . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tetris said:

Σειρά μου να διαφωνήσω  😀

Πράξη συνένωσης ΔΕΝ υφίσταται διότι δεν μεταγράφεται. Άρα, μιλάμε για ΔΓΜ.

ναι πράγματι μιλάμε για ΔΓΜ 

ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2022 at 3:10 ΜΜ, MONOS said:

Διαφωνώ φιλέ tetris,

είναι δγμ πράξης και όχι διόρθωσης. Τα ελάχιστα layers που θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν κατά τη γνώμη μου είναι τα εξής :

1. Για την υφιστάμενη κατάσταση : bound_impl, bound_unimpl, topo_prop (τα αρχικά), και topo_prop_new (το τελικό)

2. Για την ενημέρωση της βάσης του ΕΚ : pst_kaek (τα αρχικά) και dgm_prop_final (το τελικό)

επανέρχομαι μήπως γνωρίζεις. 

Παιρνόντας αυτα τα layers τα αποτελέσματα ελέγχου ειναι "μη αποδεκτό" διότι το περίγραμμα του pst kaek (τα επιμέρους δηλαδή οικόπεδα που έχουν ΚΑΕΚ) δε συμπίπτει με το περίγραμμα του dgm_prop_final (το οποίο δεν εχει ΚΑΕΚ ακομα). και βεβαια το σύστημα δε δεχεται υποβολή. 

εμενα μου φαινεται λογικό διότι τώρα παει να γίνει η μεταβολή και το  dgmpropfinal είναι εκτός ορίων υφισταμένων ΚΑΕΚ. 

μήπως να βάλω νεα όρια ΚΑΕΚ pst_kaek αυθαιρετα το συνενωμένο?  

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, MAR_DAN said:

επανέρχομαι μήπως γνωρίζεις. 

Παιρνόντας αυτα τα layers τα αποτελέσματα ελέγχου ειναι "μη αποδεκτό" διότι το περίγραμμα του pst kaek (τα επιμέρους δηλαδή οικόπεδα που έχουν ΚΑΕΚ) δε συμπίπτει με το περίγραμμα του dgm_prop_final (το οποίο δεν εχει ΚΑΕΚ ακομα). και βεβαια το σύστημα δε δεχεται υποβολή. 

εμενα μου φαινεται λογικό διότι τώρα παει να γίνει η μεταβολή και το  dgmpropfinal είναι εκτός ορίων υφισταμένων ΚΑΕΚ. 

μήπως να βάλω νεα όρια ΚΑΕΚ pst_kaek αυθαιρετα το συνενωμένο?  

Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί στη αρχή έχεις επιλέξει ΔΓΜ διόρθωσης και όχι πράξης. Αν επιλέξεις πράξης σημαίνει ότι δεν ζητάς διόρθωση ορίων, οπότε το σύστημα δεν θα το πειράζει που το pst_kaek δεν ταυτίζεται με το dgm_prop+final.

Edited by MONOS
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, MONOS said:

Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί στη αρχή έχεις επιλέξει ΔΓΜ διόρθωσης και όχι πράξης. Αν επιλέξεις πράξης σημαίνει ότι δεν ζητάς διόρθωση ορίων, οπότε το σύστημα δεν θα το πειράζει που το pst_kaek σεν ταυτίζεται με το dgm_prop+final.

image.png.5c2b6bc079de4b746a664b9e04d32c00.png

απο τις οδηγίες , βρήκα αυτό και έτσι αντιλαμβάνομαι οτι του δίνεις ως ΚΑΕΚ τον μελλοντικό που θέλεις να παρεις απο τη συνενωση , ο οοίος φυσικά ταυτίζεται με το dgm prop final . 

θα περιλαμβάνει μόνο τα όρια των γεωτεμαχίων ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ θα δημιουργηθει το νέο γεωτεμάχιο. αρα μονο την περίμετρο του συνόλου των οιοπέδων. 

 

btw  για πράξη το έκανα , όχι διορθωση

Edited by MAR_DAN
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις ούτε αλλαγή θέσης, ούτε δημιουργία νέου γεωτεμαχίου. Κάνεις συνένωση τριών υφισταμένων ΚΑΕΚ. Καλά δεν έχω καταλάβει ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.