Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, tetris said:

δεν το δοκιμάζεις κάποια ώρα εκτός αιχμής?

Δυστυχώς το έχω προσπαθήσει σίγουρα 15 φορές μέσα σε 4 μέρες και λύση δεν βρήκα.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zspyr said:

Δυστυχώς το έχω προσπαθήσει σίγουρα 15 φορές μέσα σε 4 μέρες και λύση δεν βρήκα.. 

 

στειλε σε συναδελφο σου να τα κανει δοκιμη απο δικό του 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zspyr said:

Δυστυχώς το έχω προσπαθήσει σίγουρα 15 φορές μέσα σε 4 μέρες και λύση δεν βρήκα.. 

 

Μόλις υπέβαλα ένα τοπογραφικό. Η διαδικασία δεν παρουσίασε καμία δυσλειτουργία, ούτε και η θέαση. Άρα δεν είναι πρόβλημα του συστήματος. Σε τέτοιες περιπτώσεις η μόνη λύση είναι να ξεκινήσεις πάλι από την αρχή, ελέγχοντας ένας προς ένα, τα σημεία και τα τρία βασικά layer (να συμπίπτουν οι PLINES) και επιπλέον να ελέγξεις όλους τους κανόνες που απαιτούνται για την υποβολή, όπως για παράδειγμα ακόμη και την ονομασία του αρχείου. Τέλος δες και το χαρτί που έχεις επιλέξει να εκτυπωθεί. Μην τυχόν και εκ παραδρομής σου βγήκε τεράστιο με πολύ μεγάλα περιθώρια. Με λίγα λόγια το οτιδήποτε μπορεί να έχει πάει στραβά, ειδικά σε τοπογραφικά με πάρα πολλά σημεία. 

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως στο dxf σου (με zoom extend), μήπως υπάρχει κανένα κατάλοιπο κάπου στο σχέδιο. 

Επίσης αν έχεις και άλλα layer μέσα με πληροφορία που απλά δε φαίνεται, σε συμβουλεύω να φτιάξεις ένα νέο σχέδιο και να κάνεις copy-pasteorig μόνο τα στοιχεία που χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκιμάσες να διαγράψεις τα cookies ή να μπεις από άλλο browser; Αφού στο κάνει αποδεκτό δεν έχεις θέμα με τα layer.Zoom extend θα το δοκίμαζα, αλλά κυρίως προβλήμα του browser σου μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενώ έχω κάνει τη διαδικασία πάρα πολλές φορές σήμερα μ βγάζει αυτό το μμα στο δικό μου και σε η/υ συναδέλφου, εχω σβήσει cookies έχω μικρίνει το αρχείο pdf, έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα, ή μήπως έτυχε σήμερα να κολλάει το kthmatologio.gr 

οκ παιδια με dxf 2004 δουλεψε. Δεν δεχόταν 2000 και 2013.image.png.539e0934575c749ded4de9dcf43eaba8.png

Edited by Geo-engineer
εύρεση λύσης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Να ρωτήσω σε Διάγραμμα που υποβάλλουμε για ΚΗΔ προκειμένου να γίνει συμβόλαιο, εάν έχουμε:

αρχικό γεωτεμάχιο, ρυμοτομούμενο τμήμα και τελικό οικόπεδο, για γεωτεμάχιο στο οποίο δεν έχει συντελεστεί η απαλλοτρίωση και είναι διαμορφωμένα και υλοποιημένα τα αρχικά όρια που συμφωνούν και με τον τίτλο κτήσης

 

Στο τοπογραφικό στα layer bound_imp και topo_prop ποια πολυγωνική γραμμή δείχνουμε?

το τελικό οικόπεδο το καθαρό ή το αρχικό μια και δεν έχει κυρωθεί πράξη αναλογισμού και ο ιδιοκτήτης κατέχει το ρυμοτομούμενο τμήμα?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tetris said:

Από τη στιγμή που δεν έχει κυρωθεί η Π.Ε., δείχνουμε την υφιστάμενη κατάσταση

Θα πρέπει όμως να βάλεις και τη Ρ.Γ. (DBOUND_RYM)

Δεν είναι με τον Ν.1337, είναι σχέδιο προ '83 οπότε έχουμε πράξεις αναλογισμού που ποτέ δεν θα γίνουν.

Την Dbound_rym μπορώ να την αφήσω ανοικτή ή εννοείς το πολύγωνο που ρυμοτομείται?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.