Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανονικά εφόσον τα υπόλοιπα layer του κτηματολογίου είναι κενά, δεν πρέπει να έχει προβλημα με τα δικά σου και κακώς τα έβγαλες. τα δικά σου δεν τα φορτώνει και δεν τα ελέγχει. Αν έχεις οποιοδήποτε άλλο σχεδιαστικό, που σου δίνει επιλογές όταν σώζεις το dxf (της μορφής AScii dxf, Rdxf κλπ) επέλεξε AsciiDXF 2004 - 2007. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, epappa said:

Κανονικά εφόσον τα υπόλοιπα layer του κτηματολογίου είναι κενά, δεν πρέπει να έχει προβλημα με τα δικά σου και κακώς τα έβγαλες. τα δικά σου δεν τα φορτώνει και δεν τα ελέγχει. Αν έχεις οποιοδήποτε άλλο σχεδιαστικό, που σου δίνει επιλογές όταν σώζεις το dxf (της μορφής AScii dxf, Rdxf κλπ) επέλεξε AsciiDXF 2004 - 2007. Καλή επιτυχία

Ευχαριστώ για την απάντηση καταρχήν. 

Σε autocad δουλεύω. 

Έχω δοκιμάσει και σε 2004 και σε 2007 και σε ...2000 dxf... Τα δικά μου τα layers τα έσβησα γιατί ισχύει αυτό που λένε με τον χυλο και το γιαούρτι... 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι το βρήκα...

 

2. Κατά την εισαγωγή του zip αρχείου που είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο και με σωστό hash code/key
επιστρέφει μήνυμα “DXF/ZIP ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ ΤΥΠΟΣ ΑΡΧΕΙΟΥ”.
Όταν το zip αρχείο, περιέχει εντός υποφάκελο (folder), το σύστημα δεν το αναγνωρίζει ως αποδεκτό αρχείο.
Συμπιέστε τα μαζί, χωρίς να τα βάλετε σε υποφακέλο.

 

Το βγάλαμε το μεροκάματο και σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, πώς δημιουργώ pdf από dwg με όλες τις προδιαγραφές (δηλ. να μην είναι multipage, να είναι από 200-400dpi, να μην έχει layers)? Εγώ κάνω DWG TO PDF και το pdf που μου προκύπτει έχει layers.... μήπως πρέπει να κάνω file>publish to pdf ?

Link to comment
Share on other sites

Roukat

όχι καλά το κάνεις ... αλλά 

δίπλα στο DWG To PDF έχει Properties... μπαίνεις και πας custom properties ... όπου κάνεις επιλογές όπως include layer information και άλλα

*** Αυτά στο Autocad μπορείς να τα ρυθμίσεις μια για πάντα γράφοντας PLOTTERMANAGER ---> DWG To PDF.pc3 --> Device and Document Settings ---> Custom Properties --> επιλέγεις τα δικά σου .....

Edited by ppanag
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!!  Κι άλλη μία ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος...μου βγάζει σφάλμα στο dxf : ότι το layer LINE_XM είναι εκτός ορίων/υπερκαλύπτουν τα PST_KAEK πολύγωνα.

Εγώ έχω ΔΓΜ για συνένωση 2 ΚΑΕΚ σε 1. οπότε έχω δύο πολύγωνα (δύο ορθογώνια οικόπεδα δίπλα δίπλα) στο layer PST_KAEK τα οποία έχουν μία κοινή πλευρά. Την κοινή αυτή πλευρά την έχω σχεδιάσει στο layer LINE_XM.

Έκανα στο layer LINE_XM>δ.κ. DISPLAY ORDER> ''SEND TO BACK''  αλλά και ''SEND UNDER OBJECT'' ώστε να πάει πίσω από το  layer PST_KAEK...και πάλι μου βγάζει το ίδιο λάθος...τι λέτε να κάνω?

Edited by Roukat
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Μήπως γνωρίζει κανείς για το σφάλμα που βγάζει στη θέαση διαγράμματος "Προέκυψε σφάλμα στη ανάκτηση των Πολυγώνων των ακινήτων "

Όλα έχουν γίνει σωστά και τελικά δεν εμφανίζεται ούτε το topo_prop  ούτε το BLD στη θέαση αλλά ούτε τα κουτάκια στα θεματικά επίπεδα.Η περιοχή είναι εντός κτηματολογίου το οποίο εμφανίζεται με μαύρο φόντο! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η διαφορά του εμβαδού του κτηματολογίου και του μετρημένου που είναι 30 τ.μ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.