Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να τσεκάρει το αρχείο και να βρει που υπάρχει το θέμα και δεν μου το δέχεται; Έχω βάλει μόνο τα περιγράμματα. Το περίεργο είναι ότι είναι τροποποίηση (όχι στο περίγραμμα) παλαιότερου διαγράμματος που το είχε δεχθεί το σύστημα και τώρα μου βγάζει μήνυμα συμμόρφωσης αρχείου με προδιαγραφές..

topo.dxf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δές μήπως υπάρχει πρόβλημα με το THICKNESS  στο BOUND_UNIMPL και το Lineweight στο TOPO_PROP.

 

56 λεπτά πριν, maik said:

Δές μήπως υπάρχει πρόβλημα με το THICKNESS  στο BOUND_UNIMPL και το Lineweight στο TOPO_PROP.

Κάνε και Purge . . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει με τίποτα. Στην απελπισία μου δοκίμασα και το πρότυπο σχεδιάγραμμα του Κτηματολογίου και μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα. Ίσως έχει φάει σκάλωμα η πλατφόρμα τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Οι polyline στο σχέδιο έχουν THICKNESS όπως έχει ήδη πει και ο @maik γιαυτό δεν το δέχεται και περιέχει και layer που δεν είναι του κτηματολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug του συστήματος τελικά.. και έχασα τόσο χρόνο.. Στον έλεγχο πληρότητας βγάζει πρόβλημα, αλλά στον έλεγχο dxf που ΔΕΝ έκανα το περνάει. Έχει αναφερθεί στο φόρουμ και ευτυχώς το βρήκα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιός πληρώνει τις ώρες που χάνουμε ; Θα μπορούσαν να στέλνουν ενα  e-mail ή να βγάζει ενα μήνυμα οταν υπάρχει πρόβλημα .

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστή επισήμανση. Να αναρτούν στην πλατφόρμα ενημερωτικό baner 2-3 μέρες πριν και κατά την διάρκεια εργασιών να μην επιτρέπεται η πρόσβαση ώστε να μην συμβαίνουν αυτά τα περιστατικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Σε γήπεδο με γεώτρηση όπου υπάρχουν αρκετοί εξ αδιαιρέτου συγκύριοι, συντάσσω ΤΔ προς μεταβίβαση.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, στη δήλωση του Ν4030/11 όπου αναφέρω την υπόδειξη και ακρίβεια των ορίων, πρέπει να υπογράψουν όλοι οι συγκύριοι?

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό αυτό είναι, αλλά και ένας από αυτούς να υπογράψει σου αρκεί. Αν γίνει μεταβίβαση, η συμβ/φος θα βάλει τους πωλητές να υπογράψουν όλοι πάνω στο τοπογραφικό σου.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής είναι 1, ο εντολέας μου- το μερίδιό του πωλείται. Αλλά μόνο ο εντολέας μου μου έχει υποδείξει όρια,δεν θα ήταν 'παράλογο' να ζητήσω και από τους υπόλοιπους 8 συνιδιοκτήτες να υπογρφάψουν? 

Επίσης, θέλω να ρωτήσω το εξής: Λόγω λάθους στο κτηματολόγιο (μάλλον του εντολέα μου) κατά τη κτηματογράφηση, το γήπεδο του επειδή αποτελούνταν από 2 συμβόλαια (του μεταβιβάστηκε σταδιακά από το τους γονείς) έχει περαστεί στο κτηματολόγιο δύο μεμονωμένα  αντί ένα. Δεν έχει ολοκληρωθεί το κτηματολόγιο στη περιοχή αλλά διόρθωση δεν γίνεται (μου το είπε ο συμβολαιογράφος)

Μπορώ να συντάξω 1 ΤΔ και να υποδείξω και τα δυο γήπεδα? Ως ανεξάρτητα εννοείται, αφού είναι όμορα?

Ή υποχρεωτικά πρέπει να συντάξω δύο διαφορετικά ένα έκαστο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.