Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

1 ώρα πριν, andan said:

Μήπως γνωρίζει κανείς για το σφάλμα που βγάζει στη θέαση διαγράμματος "Προέκυψε σφάλμα στη ανάκτηση των Πολυγώνων των ακινήτων "

Όλα έχουν γίνει σωστά και τελικά δεν εμφανίζεται ούτε το topo_prop  ούτε το BLD στη θέαση αλλά ούτε τα κουτάκια στα θεματικά επίπεδα.Η περιοχή είναι εντός κτηματολογίου το οποίο εμφανίζεται με μαύρο φόντο! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η διαφορά του εμβαδού του κτηματολογίου και του μετρημένου που είναι 30 τ.μ..

Καλημέρα! Μήπως είναι κάποιο σφάλμα στο φόρτωμα της ιστοσελίδας (τουλ. αυτό μου μυρίζει με τη μαύρη ο/φ); Δοκίμασες σε άλλο browser γιατί πολύ πιθανό αφού βιάζονται να μεταβιβάσουν όλοι να έχει υπερφορτωθεί η σελίδα (δεν είναι και ότι αυτή δε μας δοκιμάζει στα όρια της υπομονής μας ώρες-ώρες).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενώ βγάζει ότι το dxf είναι εντάξει, μετά στη θέαση δεν εμφανίζεται το κτίριο ούτε τα τελικά όρια...Έχω όλη μέρα και νύχτα...τι γίνεται...;

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα που το τσέκαρα (στο chrome σπάνια μπαίνει - μερικές φορές μου βγάζει πρόβλημα και στην ανώνυμη περιήγηση) στον firefox, σε ένα αποθηκευμένο που είχα, μία χαρά το είδα που λειτουργεί. Πάντως δοκίμασε να στείλεις μνμ στο helpdesk και στείλε τους το zip με το dxf σε έκδοση 2004. Εμένα τα παιδιά εκεί μου απάντησαν αμέσως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 27/12/2018 at 10:28 ΜΜ, andan said:

Σ΄ ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα συνάδελφε.

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα σήμερα. Έχω δοκιμάσει δεκάδες φορές, μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα.

Έχεις κάποια απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, lamproud said:

Καλησπέρα συνάδελφε.

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα σήμερα. Έχω δοκιμάσει δεκάδες φορές, μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα.

Έχεις κάποια απάντηση;

Μάλλον κάποιο σημείο ή κάποια γραμμή θα είναι έξω από το topo_prop. Εμένα ήταν τόσο κοντά που δεν φαινότανε. Επίσης τσέκαρε μήπως κάποιο σημείο έχει Ζ. Σίγουρα κάτι είναι εκτός topo_prop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι!

Θα ΄ήμουν ευγνώμων αν κάποιος μου έλυνε τις εξής απορίες :

  1. Το ψηφιακό ΤΔ που υποβάλλουμε στην ηλεκτρονική εφαρμογή του Κτηματολογίου είναι το ίδιο με το εκτυπώσιμο το οποίο θα παραλάβει ο συμβολαιογράφος πλέον της σφραγίδας και της υπογραφής. Δεν θα υπάρχουν φωτογραφίες από τις γωνίες του γηπέδου όπως καταλαβαίνω γιατί μιλάμε για ένα ΤΔ με άλλες προδιαγραφές από τις ισχύουσες το οποίο θα πρέπει να μετατρέψουμε μερικώς αν θέλουμε να το χρησιμοποιήσουμε για ΟΑ στο μέλλον......
  2. Η μορφή και οι διαστάσεις του περιγράμματος του σχεδίου και της πινακίδας δεν είναι δεσμευτικές, σώστά; Μετρώντας τις διαστάσεις των πλαισίων δεν υπάρχει λογική και κάποιες γραμμές έχουν μετατοπιστεί από λάθος....
  3. Τι υπόβαθρο χρησιμοποιείται στο οδοιπορικό σκαρίφημα;
  4. Τα εντός ορίων οικισμού σχεδιάζονται με το υπόδειγμα των εκτός σχεδίου;
  5. Σε ένα σχέδιο πως μπορώ να εισάγω τα layers από το dxf του Κτηματολογίου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

1. Το αρχείο pdf είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που θα πάει στο συμβ/φο, πλην (προφανώς) του αριθμού ΚΗΔ. Περιττά πράγματα δε χρειάζονται.

2. ???

3. Από τη στιγμή που υπάρχει εξάρτηση ΕΓΣΑ '87, δεν χρειάζεται σκαρίφημα

4. Μην μπερδεύεις τα διαγράμματα για άδειες δόμησης (βάσει προδιαγραφών) με τα διαγράμματα που είναι για συμβόλαια

5. Σώζεις το πρότυπο αρχείο dxf ως dwg, κι εργάζεσαι πάνω σε αυτό 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.