Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Ίσως υπάρχει πρόβλημα σε ώρες  αιχμής (8.30-22.00). Αν σε άλλη χρονική στιγμή δεν λυθεί το πρόβλημα, απευθύνσου στο Κτηματολόγιο 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 17/4/2019 at 9:26 ΠΜ, tetris said:

Ίσως υπάρχει πρόβλημα σε ώρες  αιχμής (8.30-22.00). Αν σε άλλη χρονική στιγμή δεν λυθεί το πρόβλημα, απευθύνσου στο Κτηματολόγιο 

Απευθύνθηκα και στο κτηματολόγιο αλλά δεν έχει βγει ακόμα άκρη.

Η απάντησή τους είναι γενική. Να είναι κλειστά τα πολύγωνα κλπ... Ο πελάτης είναι στα κάγκελα. Παιδεύομαι ήδη 10 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, tirbouson said:

Απευθύνθηκα και στο κτηματολόγιο αλλά δεν έχει βγει ακόμα άκρη.

Η απάντησή τους είναι γενική. Να είναι κλειστά τα πολύγωνα κλπ... Ο πελάτης είναι στα κάγκελα. Παιδεύομαι ήδη 10 μέρες...

Μπορείς να στείλεις το αρχείο (dxf) για έλεγχο και διόρθωση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δοκιμάσεις το dxf που έχεις σε αυτή τη μορφή να το αποθηκεύσεις σε δύο ξεχωριστά αρχεία (πχ tem1.dxf και tem2.dxf), να κρατήσεις στο κάθε αρχείο τις polyline για το κάθε γήπεδο και να προσπαθήσεις να τα ανεβάσεις ένα - ένα ώστε να δεις αν οφείλεται σε σφάλμα του δικού σου αρχείου ή σε αδυναμία του συστήματος. Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για όλους νομίζω να γνωρίζουμε αν πρακτικά το σύστημα δέχεται τέτοια τοπογραφικά με δύο ή περισσότερα γήπεδα του ίδιου ιδιοκτήτη, γιατί υπάρχουν αρκετά τέτοια. Θα σου πρότεινα επίσης, αν δεν το κάνεις, τα dxf να έχουν μόνο τα απαιτούμενα layers από το Εθνικό Κτηματολόγιο. Αναμένουμε με ενδιαφέρον.

Edited by MONOS
Link to comment
Share on other sites

(μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα)

Για σας αν συντάξω ενα τοπογραφικό διάγραμμα που ο πελάτης θέλει άπλα και μόνο να το έχει σαν αρχείο 1.σε περίπτωση αμφισβήτησης απο τους γείτονες 2. να το κατάθεση και στο κτηματολόγιο .Μπορώ να μην το υπογράψω ηλεκτρονικά και να μην το υποβάλω στο κτηματολόγιο για να λάβει  αριθμό ΚΗΔ.

Θα έχει αυτό το διάγραμμα υπόσταση;

Θα έχω εγώ σαν μελετητής κάποιο πρόβλημα αν θα το υπογράψω απλά;

ποια η άποψη σας;

Ευχαριστώ!!!!

Συμπλήρωσε την ειδικότητά σου στο προφίλ. Διάβασε τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, anna1972a said:

Θα έχει αυτό το διάγραμμα υπόσταση;

Θα έχω εγώ σαν μελετητής κάποιο πρόβλημα αν θα το υπογράψω απλά;

Θα έχει την ίδια υπόσταση και πρόβλημα αν υπογράψω εγώ μηχανολογική μελέτη για ασανσέρ ή για εργοστάσιο Ελληνικών Πετρελαίων

Θερμή παράκληση:

Διαβάστε σας παρακαλώ το ΠΔ περί επαγγελματικών δικαιωμάτων 

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, janna said:

Δεν χρειάζεται Ηλεκτρονική υπογραφή  ούτε αριθμό ΚΗΔ αν δεν πάει για μεταβίβαση.

και για ΔΓΜ, προσοχή

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.