Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

On 10/9/2018 at 2:09 ΜΜ, starlet said:

Λίγη βοηθεια...ενώ έχει γίνει κανονικά έλεγχος του dxf και είναι αποδεκτό,επίσης στη θέαση το βλέπω ολόσωστα,εμφανίζει στο τέλος μήνυμα " Προέκυψε σφάλμα στη ανάκτηση των Πολυγώνων των ακινήτων " και δε με αφήνει να συνεχίσω...Έχει συμβεί σε κάποιον?

Μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα.Πως το λύσατε (αν σας έτυχε)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ηλεκτρονικη υποβολη τοπογραφικου διαγραμματος εχω κανει  οριστικη υποβολη σε διαγραμμα που εχω βαλει εκ παραδρομης layer BLD σε κτιρια εκτος της ιδιοκτησιας (εκτος TOPO_PROP).
Ειναι προβλημα αυτο?? Θα μου δημιουργησει προβλημα μελλοντικα λετε??
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να εκδώσεις καινούργιο ΚΗΔ καλό θα ήταν. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι αποτελεί πολύ σοβαρό λάθος από τη στιγμή που το περίγραμμα του οικοπέδου εντάχθηκε σωστά στο topo_prop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδερφοι,

   Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ενώ έχω υποβάλλει κανονικά μέχρι σήμερα ηλεκτρονικά τοπογραφικά διάγραμμα στο κτηματολόγιο, στην υποβολή που "τρέχω" αυτή τη στιγμή κατά την επισύναψη των .zip και pdf μου εμφανίζει το μήνυμα "Προέκυψε σφάλμα στην εφαρμογή" και το κάνει επανειλημμένα εδώ και δύο μέρες. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος συνάδελφος κάτι αντίστοιχο? 

Επικοινώνησα με το email υποστήριξης του κτηματολογίου αλλά μάλλον είναι πολύ χαλαροί αυτή την περίοδο, και εγώ πιέζομαι για την σύνταξη του συμβολαίου.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι στο παρόν θέμα έχουν αναφέρει κατά καιρούς σφάλματα. Ρίξε μια ματιά σε προηγούμενες δημοσιεύσεις, μήπως είναι συστημικό το πρόβλημα και δεν αφορά δικό σου λάθος. Θα πρότεινα να κάνεις βήμα βήμα τη διαδικασία από την αρχή και να αλλάξεις ονομασία και θέση του αρχείου στον υπολογιστή σου. Επίσης βήμα βήμα να περάσεις ξανά τις polylines στα απαιτούμενα layer.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2019 at 10:09 ΜΜ, Pavlos33 said:

Συνάδελφοι στο παρόν θέμα έχουν αναφέρει κατά καιρούς σφάλματα. Ρίξε μια ματιά σε προηγούμενες δημοσιεύσεις, μήπως είναι συστημικό το πρόβλημα και δεν αφορά δικό σου λάθος. Θα πρότεινα να κάνεις βήμα βήμα τη διαδικασία από την αρχή και να αλλάξεις ονομασία και θέση του αρχείου στον υπολογιστή σου. Επίσης βήμα βήμα να περάσεις ξανά τις polylines στα απαιτούμενα layer.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το έχω κάνει επανειλημμένα εξ' αρχής. Το κτηματολόγιο δεν βρίσκει λάθη στα αρχεία μου και επίσης η εταιρεία που προμηθεύτηκα το usb token μου απάντησε πως εφόσον μπορώ και υπογράφω κανονικά δεν μπορούν να εντοπίσουν σφάλμα ευθύνης τους...

Edited by fotis91
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 1/8/2019 at 8:54 ΜΜ, fotis91 said:

Καλησπέρα συνάδερφοι,

   Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ενώ έχω υποβάλλει κανονικά μέχρι σήμερα ηλεκτρονικά τοπογραφικά διάγραμμα στο κτηματολόγιο, στην υποβολή που "τρέχω" αυτή τη στιγμή κατά την επισύναψη των .zip και pdf μου εμφανίζει το μήνυμα "Προέκυψε σφάλμα στην εφαρμογή" και το κάνει επανειλημμένα εδώ και δύο μέρες. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος συνάδελφος κάτι αντίστοιχο? 

Επικοινώνησα με το email υποστήριξης του κτηματολογίου αλλά μάλλον είναι πολύ χαλαροί αυτή την περίοδο, και εγώ πιέζομαι για την σύνταξη του συμβολαίου.

Και εμένα στίς αρχές που προσπαθούσα μου το έβγαζε το συγκεκριμένο.

Δές τίς στρώσεις σου προσεκτικά , το Hashcode εάν συμφωνεί όπως και την ονομασία αρχείων.

Επιπλέον με ποιόν browser τα ρίχνεις , γιατί εγω χρησιμοποιώ μόνο chrome , παλιότερα με το firefox είχα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

(μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Γεια σας.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το εξής .

Εκδόθηκε μια άδεια πενταώροφης οικοδομής κατοικιών-ξεκίνησε να κατασκευάζεται , τώρα ξεκίνησε ο συμβολαιογράφος να κάνει οριζόντιες ιδιοκτησίες  και μας ζητάει βεβαίωση ότι έχει ανεβεί στο σύστημα του κτηματολογίου. Το τοπογραφικό που δόθηκε στον συμβολαιογράφο είναι το θεωρημένο της αδείας. Αυτό πρέπει να ανέβει και στο σύστημα του κτηματολογίου με ψηφιακή υπογραφή ή  αρκεί που έχει ανέβει στο σύστημα αδειών του ΤΕΕ και έχει το BARCODE της αδείας;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει να έχει δίκιο ο συμβολαιογράφος αφού δεν έχω δει κάποιο έγγραφο που να λέει ότι αν χρησιμοποιηθεί τοπογραφικό διάγραμμα άδειας σε συμβόλαιο, τότε δεν απαιτείται ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.