Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

μα δεν αναγνωρίζει κανένα πολύγωνο. άντε να βάλω και πολύγωνο στο topo_prop. στο μήνυμα γράφει ότι πρέπει να έχει τουλάχιστον ένα πολύγωνο. θα δοκιμάσω να κάνω το τελικό όριο στο topo_prop.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι το είδα αυτό, δεν διευκρινίζει όμως αν το κάνει αυτόματα η εφαρμογή ή αν το κάνουμε εμείς πάνω στο σχέδιο. το έκανα -τέλος πάντων- με ένα πολύγωνο σε σύνθεση των υλοποιημένων και μή ορίων, πάλι το ίδιο μήνυμα βγάζει. έχω δηλαδή τρία πολύγωνα στο σχέδιο και αυτό δεν καταλαβαίνει κανένα. κατά τα λοιπά μόνον text στο roads και κάποια layer δικά μου που υποτίθεται τα αγνοεί. τί να πω... δεν είναι και πολύ σωστά στημένο το θέμα, πιστεύω. ευχαριστώ πάντως.
 

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνω έχεις 3 πολύγωνα. Επομένως τα 2 από αυτά (υλοποιημένα/μη) έχουν διαφορές. Ότι υλοποιημένα/μη είναι εκτός (διαφορετικό) του topo_prop το κάνεις explode κ το σβήνεις. Τα υλοποιημένα/μη μπορούν να είναι κ γραμμές 

Link to comment
Share on other sites

οι τοπολογίες είναι σωστές, δηλαδή εκεί που τελειώνει το υλοποιημένο, αρχίζει το μη υλοποιημένο και στη σύνθεση των δύο βάζω το topo_prop. Όλα polylines τα κάνω, πάλι δεν καταλαβαίνει. Δουλεύω απ' ευθείας στο πρότυπο dxf το δικό τους (αφήνω μόνον 3 πολύγωνα στα σωστά layers), τίποτα πάλι. τί να πω...

 

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ότι όπως τα λες το κάνεις σωστά. Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τα αποτελέσματα των σφαλμάτων; 

Μηπως να μην εβαζες και δικα σου layers μιας και ειναι γενικα αγνωστο αν τελικα ανεβαινουν στο συστημα, ή να μην χρειαζονται κατα την τελικη αποδοχη ολων των αρχειων μας απο την ΕΚΧΑ  ή να αναγκαστουν να τα σβησουν με το χερι οταν θα προσπαθησουν να ενωσουν ολα αυτα τα αρχεια σε ενα (με αλλα λογια, τσαμπα τα φτιαχνουμε)

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

έχει bugs παιδιά, μου έβγαζε μή απόδεκτό διάγραμμα στο πρώτο μήνυμα (ότι δεν έχει πολύγωνα κλπ, αυτά που γράφω παραπάνω) και όταν ξαναέκανα έλεγχο dxf, μου το πέρασε. έχω χάσει πόσο χρόνο τσάμπα. Δηλαδή μόλις ανέβαζα το zip, μου έβγαζε το πρόβλημα ότι το το αρχείο δεν είναι αποδεκτό κι ότι δεν αναγνωρίζει πολύγωνα, μόλις όμως έκανα τον έλεγχο DXF (κίτρινο κουμπί) μου το περνούσε κανονικά. Αυτά έχω να πω αν μπορώ να βοηθήσω για τους επόμενους.

 

Edited by Γεώργιος Νοταρίδης
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι και θέμα να κάνουμε τα πρώτα διαγράμματα ανέβασμα, να δούμε τα "χούγια" του συστήματος και να πάρουμε τον αέρα. σιγά, σιγά... αυτό πάντως νομίζω θέλει διόρθωμα. ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.