Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-άδειες δόμησης: διαδικασίες ηλεκτρονικής υποβολής, έλεγχου και έκδοσης


Engineer

Recommended Posts

Απορώ τι το θέλουν το στατιστικό δελτίο σε έντυπη μορφή

που το έχουν μάλιστα πρώτο-πρώτο ως "χρήσιμα έντυπα" στην ιστοσελίδα e-άδειες! 

φαίνεται 

ή  ότι δεν τους φτάνει που στην πράξη το συμπληρώνουμε ηλεκτρονικά στη στήλη "δόμηση/χρήσεις

ή  ότι είναι πολύ δύσκολο να διασυνδέσουν   με την  e-άδειες την ΕΛΣΤΑΤ 

ή ότι οι υπάλληλοι της ΕΛΣΤΑΤ  είναι τόσοι χρήσιμοι και δεν μπορούν ή δεν χρειάζεται να τους μετακινήσουν 

 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συναδελφοι εκανα και εγω την αρχη να ανεβασω μια αδεια με το νεο συστημα. Αρχικα για να παρω ορους δομησης μου ζηταει να ανεβασω αρχεια χωρις να λεει ουτε στο manual ουτε καπου αλλου τι αρχεια πρεπει να να ανεβασω. Γνωριζει μηπως κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

λες ε? γενικα μου ζητησε να εντοπισω το κτιριο σε αλλο σταδιο οπως κανουμε γεωργαφικο εντοπισμο στα αυθαιρετα. καποιος μου ειχε πει θελει μια υπευθυνη δηλωση απο τον ιδιοκτητη αλλα μεχρι εκει. παραπανω πληροφοριες δεν ελαβα τι και πως

Link to comment
Share on other sites

τότε σε ζητάνε γεωγραφικό εντοπισμό (κάτι αντίστοιχο με αυτόν των αυθαιρέτων) και

υ.δ ιδιοκτήτη ότι σε αναθέτει τη διαχείριση της αίτησης έκδοσης Ο.Α κλπ ενεργειών

 με περιεχόμενο περίπου αυτό

"για την αιτούμενη  έκδοση αδείας αναθέτω ως διαχειριστή της αίτησης μου,  τον  ΚΑΝΑ   Α.Μ.  με ΑΜ ΤΕΕ .. και τον ορίζω ως υπεύθυνο για τον ορισμό των αρμοδίων μηχανικών για την εκπόνηση των απαιτούμενων μελετών και επιβλέψεων του έργου"

Link to comment
Share on other sites

Ααα . οποτε κανω μια υπευθυνη δηλωση στον ιδιοκτητη κλασσικη και απλα βαζω αυτο το κειμενακι και το στελνω λες?? αυτο μονο και παιρνω ορους?

Link to comment
Share on other sites

αυτή η Υ.Δ είναι ένα από τα βασικά προαπαιτούμενα! 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.