Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Autodesk Civil-3D


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως μπορώ να εμφανίσω (σε ένα αρχείο που έχουν δημιουργηθεί οι ισουψείς) το όνομα και το υψόμετρο των σημείων?

Στο point group properties/information/point label style   εμφανίζονται μόνο το standard και το none....

Edited by Skrats
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, Skrats said:

Καλησπέρα!

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως μπορώ να εμφανίσω (σε ένα αρχείο που έχουν δημιουργηθεί οι ισουψείς) το όνομα και το υψόμετρο των σημείων?

Στο point group properties/information/point label style   εμφανίζονται μόνο το standard και το none....

H κάνεις edit το standard και το τροποποιείς όπως θές, ή φτιάχνεις ένα δικό σου πχ scrats1, με τα χαρακτηριστικά που θές να εμφανίζονται τα σημεία. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι στο υπάρχον η επιλογή για την εμφάνιση του point number και του υψομέτρου είναι true αλλά δεν εμφανίζονται....

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, Skrats said:

Το πρόβλημα είναι ότι στο υπάρχον η επιλογή για την εμφάνιση του point number και του υψομέτρου είναι true αλλά δεν εμφανίζονται....

κανε regen kai enter η δες μήπως έχεις επιλέξει στο point group να είναι κλειστά τα σημεία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, Skrats said:

Δεν γίνεται κάτι. Εμφανίζεται μόνο το σύμβολο του σημείου χωρίς όνομα και υψόμετρο.

δε μ ερχεται κατι άλλο, μήπως εχεις κλειστα η freeze τα layers η έχεις μικρή κλίμακα στο σχέδιο, ή πολύ μικρό size text σημείου κ υψομέτρου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα!

Έχω αποτυπώσει το σκάμμα και τον αγωγό που έχει τοποθετηθεί και τα έχω σχεδιάσει με polylines. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να υπολογίσω το κεκλιμένο μήκος του αγωγού και την κεκλιμένη επιφάνεια ; 

Η΄ καλύτερα πως θα μπορούσα να αποδόσω την μηκοτομή των παραπάνω.

Edited by Skrats
Link to comment
Share on other sites

θες να ανεβασεις μια φωτο να δουμε πως το χεις. 

Θεωριτικα, με alignment στον αγωγο κ μετα με profile view

Edited by bilya63
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.