Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πτηνοτροφική μονάδα-κόστος σύνδεσης ΔΕΗ


Recommended Posts

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, αν κάποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα και γνωρίζει. Καταρχάς δε γνωρίζω τίποτα πάνω στο θέμα οπότε δείξτε κατανόηση αν ρωτάω προφανή πράγματα. Θέλω να ξεκινήσω μία δική μου πτηνοτροφική μονάδα και είμαι στο στάδιο εύρεσης κτήματος τώρα, δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα εν ολίγοις. Θέλω να ρωτήσω ποιο είναι το κόστος για ηλεκτροδότηση. Ας πούμε για μια απόσταση 800 μέτρα από τον πιο κοντινό στύλο της ΔΕΗ. Καταρχας χρειαζεται τριφασικο ρευμα σωστα; Ποσο κοστιζει ο μετασχηματιστής, σε πόση απόσταση τοποθετούνται οι στύλοι και πόσο κοστίζουν(στο περιπου προφανως) . Η ΔΕΗ δε με ενημερωνει χωρις μελετη απο διευθυνση γεωργιας. Επίσης, είμαι διπλωματούχος μηχανολόγος μηχ/κος και θέλω παράλληλα να είμαι και σε ΟΓΑ( για να μπω σε σχεδιο βελτιωσης) και σε ΤσΜεΔε. Πως γινεται αυτό ακριβως γνωριζει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκαιο που δεν μπορούν να σου απαντήσουν στον ΔΕΔΔΗΕ γιατί εξαρτάται από πολλούς παράγοντες https://www.deddie.gr/el/upiresies/sundesi-me-to-diktuo/summetoxi-stis-dapanes-sundesis-me-to-diktuo-dianomis

Το μέγεθος της παροχής εξαρτάται από τις ανάγκες της εγκατάστασης που εσύ πρέπει να υπολογίσεις.

Δεν υπάρχει πλέον ΟΓΑ ΤΣΜΕΔΕ κτλ.... όλοι είμαστε στον ΕΦΚΑ και ανάλογα την προέλευση των εισοδημάτων υπολίζεται το κόστος ασφάλισης...

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να εγγραφείς ως επαγγελματίας αγρότης για να μπεις σε σχέδια βελτίωσης...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.