Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Στήριξη κολώνας ΔΕΗ σε οικοδομή ιδιώτη


power1

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On ‎4‎/‎9‎/‎2018 at 1:57 ΜΜ, power1 said:

.... η ΔΕΗ παράνομα στήριξε το συρματοσχοινο στο μπαλκόνι.

 

Η στήριξη της κολόνας από τη ΔΕΗ στο μπαλκόνι, όπως δείχνει η φωτό, είναι δυνατή, όσο είναι δυνατόν το κλείδωμα ενός συρταριού και το κρύψιμο του κλειδιού μέσα σ' αυτό!!!

Είναι σαν να πέσατε με το αυτοκίνητο σε ένα δένδρο...και να κατηγορείτε το δένδρο ότι δεν σας είδε!!!!

Αυτό που λέω τελικά, είναι να κάνετε ότι αιτήσεις απαιτούνται προς τη ΔΕΗ για βελτίωση της κατάστασης.

Μην κατηγορείτε όμως τη ΔΕΗ, γιατί η όποια παρανομία και ευθύνη είναι του εργολάβου, που αν είστε ιδιοκτήτης του διαμερίσματος, έχει μεταβιβαστεί σε σας.

Και έτσι, όπως είπε και ο συνάδελφος, ...στο τέλος θα βγείτε κουρεμένος!

Edited by antloukidis
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

θα το ξανα γράψω μπας και γίνει κατανοητο αφου πρώτα μίλησα με μηχανικό και δικηγόρο

 

α) ειναι λαθος εκει που ειναι η κολωνα (βάση σχεδίων) 

β) δεν εχει το δικαιωμα να στηρίξει τον στύλο στην οικοδομή μου 

 

αυτα τα λίγα και για μ ενα έκλεισε το θεμα σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας 

Edited by power1
Link to comment
Share on other sites

θα το πω μια φορά μήπως δεν καλοέκλεισε και τύχει να το δεις και σώσεις το μικρό, τον εαυτό ή άλλον. Είναι επικίνδυνο, η μικρή εμπειρία μου λέει οτι στα σύρματα αν ακουμπήσει μεταλλικό θα πίστευα εγώ αντικείμενο θα είχατε μεγαλύτερο πρόβλημα.

Πιστευω με το Διδώνη και το στηρίζω, οτι οσο κάνετε τις ενέργειες να βρείτε Μηχανικό και ωσπου να αποφασίσει η ΔΕΗ να αφαιρέσει το καλώδιο-στήριξη, ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕΤΕ την ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ, ΟΧΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 1,5 ΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΔΙΔΩΝΗΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗς ΚΟΛΩΝΑΣ, ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ καθως ενα σκουποξυλο λεω εγώ μπορει να φτασει τα 2μ οταν μαλιστα συνδυάζεται με ένα τεντωμένο χέρι.

Εχω ακούσει περιπτώσεις που σε ανέγερση οικοδομής τα καλώδια κολόνας ήταν κοντά και εργαζόμενος ακούμπησε με κάποιο τρόπο οπότε τα αποτελέσματα δεν ήταν... απλά ότι επαθε μικροηλεκτροπληξια, δεν πηγε σπίτι του να φάει το μεσημέρι, πολλές μέρες τώρα, ακόμα δεν πάει, δυστυχώς... δυστυχως.

Οπότε κινήσεις, διακόψτε την πρόσβαση στο μπαλκόνι εκατέρωθεν του υποστυλώματος σε μεγάλη από σταση, για πιτσιρικά, εσάς, επισκέπτες.

Κινήστε εντωμεταξύ τις κινήσεις που κινείτε.

Ηλεκτρολόγος δεν είμαι και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν επικίνδυνο το να ακουμπήσει κάποιος με ένα μεταλλικό σκουπόξυλο το σύρμα, το φόρουμ ομως έχει ηλεκτρολόγους που παρακάτω μπορούν να πουν αν ευσταθούν οι ισχυρισμοι μου. .

Edited by Arche
δρθσ
  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
5 ώρες πριν, nikosmallios said:

χαχαχα, προσφατα ειδα μια αναρτηση στο facebook οπου εδειχνε να περναει απο το μπαλκονι μιας οικιας η κολονα της ΔΕΗ. το σπιτι αυτο εχει δωρεαν εξωτερικο φωτισμο πλεον και μαλσιτα δωρεαν αφου πληρωνει το κρατος. Κατσε να σας ανεβασω την φωτο. 

 

χαχα,  η κολόνα δεν ειν της ΔΕΗ , η ΔΕΗ , δεν εχει πλέον κολόνες ,  ο φωτισμός των δρόμων ανήκει στους δήμους   κ τον πληρώνουν οι δημότες άρα δεν ειν δωρεάν ....το κράτος δεν πληρώνει τπτ εκτος κ αν ζεις στη κουβα , β κορεα κλπ κουμμουνιστικά κράτη ,  3: με τη διαφήμιση δεν το'χεις .....

Link to comment
Share on other sites

βεβαια....

εχει ξαναμπεί αυτη η φωτο...στα αστεια κατασκευαστικα λαθη...

πρεπει να ειναι στην Ξάνθη...

καλη ειναι, παντως, η υπενθυμιση...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VirusX2 said:

Ο στύλος τρύπησε το μπαλκόνι....

η ΔΕΗ ποτέ δεν θα τολμούσε να τρυπήσει μπαλκόνι.... 

Εργολάβοι και αντιπαροχάκιδες τα κάνουν αυτά τα αεροπλανικά κόλπα ..... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Didonis said:

Εργολάβοι και αντιπαροχάκιδες τα κάνουν αυτά τα αεροπλανικά κόλπα ..... 

Ο στύλος δεν είναι της ΔΕΗ είναι δημοτικός..

Προφανώς αστειεύομαι.. Αν και περισσότερο κλείνω προς το δεύτερο.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.