Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ και οφθαλμίατρος


Samdreamth

Recommended Posts

Τελικα τα χρηματα για τα γυαλια και για την επισκεψη στον οφθαλμιατρο στα δινουν στο χερι την ιδια στιγμη που καταθετεις τις αποδειξεις στο ταμειο ή πρεπει υποχρεωτικα να εχεις λογαριασμο στην τραπεζα Αττικης? (ρωταω για ΤΣΜΕΔΕ στην Αθηνα, οχι στην επαρχια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Τη στογμη που καταθετεις τις αποδειξεις αποκλειεται να τα παρεις...Εγω τα πηρα μετα απο 4-5μηνες...(λογω ελλειψης ελεγκτη στα Χανια)... Τωρα και μετρητα νομιζω μπορεις να τα παρεις απο Αθηνα αλλά σιγουρα όχι επι τοπου....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα... ειμαι και εγω σχετικα καινουριος στο ΤΣΜΕΔΕ και εντελως καινουριος στο φορουμ. Καλως σας βρηκα λοιπον.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

 

Για να παρεις χρηματα απο το ΤΣΜΕΔΕ για αγορα γυαλιων, χρειαζεται να σου γραψει ο οφθλμιατρος τα γυαλια στο συνταγολογιο ή πας και καταθετεις μονο την αποδειξη απο το μαγαζι με τα οπτικα?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

@el04xxx

 

Περιστέρι.

 

Συνάδελφοι,το ΤΣΜΕΔΕ και γενικά κι άλλα ταμεία, απαιτούν στην απόδειξη του καταστήματος οπτικών να υπάρχει και η σφραγίδα τους.Αυτά γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

@el04xxx

 

Πριν 15 μέρες τα πήρα επιτόπου από τα κεντρικά στη Κολοκοτρώνη.

 

Επίσης έχετε υπόψιν ότι υπάρχει το site http://www.tsmede.eu το οποίο έχει αναλυτικές πληροφορίες για όλες τις παροχές του ΤΣΜΕΔΕ, καθώς και αναλυτικό κατάλογο των συμβεβλημένων ιατρών.

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει μια στάνταρ τιμή που μας δίνει το ΤΣΜΕΔΕ για εφαρμογή laser στα ματάκια μας?

άλλοι έχουν πει 300, άλλοι 200, άλλοι 500 γιουρια...

τι ισχύει τελικά???

Link to comment
Share on other sites

Tην απάντηση την δίνω εγώ μιας και επισκέφτηκα σήμερα οφθαλμίατρο!

το ταμείο μας την θεωρεί επέμβαση αισθητικής και δεν δίνει ούτε cent...

κατά τα άλλα ο οφθαλμίατρος ζήτησε 3500€ με απόδειξη και 2500€ χωρίς... λέτε να τον καταγγείλω???... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.