Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΣΜΕΔΕ και οφθαλμίατρος


Samdreamth

Recommended Posts

Ουτε cent ε..! Πολλα ειχα διαβασει για αυτο το θεμα αλλα οι περισσοτεροι ελεγαν οτι κατι λιγα τα δινει.. Θα κανω την επεμβαση συντομα και με ενδιαφερει. Μηπως εξαρταται απο τον υπαλληλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν νομίζω οτι εξαρτάται απο τον υπάλληλο!!!

μόνο ιδιωτικές ασφάλειες σε πληρώνουν για laser...

τόσα χρήματα σκάμε κάθε εξάμηνο στο κ@λ@οΤΣΜΕΔΕ και αυτό τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα.. αν μπορεί ο ''parth'' να μας πει από ποιό υποκατάστημα του ΤΣΜΕΔΕ του επεστράφησαν τα 300€...??

κυρίως για να ξέρω EAN ΌΝΤΩΣ σου επιστρέφουν από εγχείρηση με layzer..πρόσφατα που έψαχνα τον οδηγό του ΤΣΜΕΔΕ δεν ανέφερε κάτι..μόνο για γυαλιά μυωπίας και φακούς επαφής.

Υ.Γ. Τώρα οι οπτικοί μαζί με την απόδειξη, σου δίνουν και πιστοποιητικό ότι τα γυαλιά δεν είναι κινέζικα..και την προσκομίζεις μαζί με τα υπόλοιπα στο ταμείο..

Link to comment
Share on other sites

@erling

πριν 2 μήνες που αγόρασα γυαλιά, ο οπτικός μου έδωσε χαρτί πιστοποίησης για ''μη κινέζικα''.

Τα τελευταία 5 χρόνια αλλάζω γυαλιά ή παίρνω φακούς κάθε ένα έτος. Πρώτη φορά μου συνέβη. Μου είπε ότι τα ταμεία (ΌΛΑ) ζητάνε τώρα και αυτό το χαρτί.

Το κατέθεσα κανονικά και πήρα τα λεφτά μου.

 

Υ.Γ. Συνάδελφοι, γιατί ρωτάτε τους οφθαλμιάτρους και όχι το ίδιο το ΤΣΜΕΔΕ για το εάν καλύπτει το layzer?

Link to comment
Share on other sites

2400Ε στο Athens Vision στη Συγγρού. Από 4.5 & 5.0 μυωπία έμεινε 0 & 0.5. Σε άλλους συναδέλφους δικαιολογούσαν και αεροπορικά εισητήρια του ανθενούς και συνοδού, αλλά εμένα τα έκοψαν (δεν ασχολήθηκα να ρωτήσω το λόγο). Η επιστροφή έγινε από το ΤΣΜΕΔΕ Χίου...

Link to comment
Share on other sites

2400Ε στο Athens Vision στη Συγγρού. Από 4.5 & 5.0 μυωπία έμεινε 0 & 0.5. Σε άλλους συναδέλφους δικαιολογούσαν και αεροπορικά εισητήρια του ανθενούς και συνοδού, αλλά εμένα τα έκοψαν (δεν ασχολήθηκα να ρωτήσω το λόγο). Η επιστροφή έγινε από το ΤΣΜΕΔΕ Χίου...

 

αλήθεια γιατί σου άφησε 0,5 στο ένα μάτι???

και κάτι ακόμα... σου είπε ότι αργότερα θα παρουσιάσεις πιο σύντομα πρόβλημα με την πρεσβυωπία???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.